Data publikacji:

3 sprawdzone gadżety na nowoczesne biurka (plus poradnik)

Meble biurowe nie muszą kojarzyć się z nudnym blatem, który wiecznie pokrywają białe ryzy zapisanego papieru, a pomiędzy którymi zlokalizowana jest kawa – nasza jedyna nadzieja.

Pora zmienić myślenie i wyposażenie biurka. Czas na zamianę starego mebla na biurko nowoczesne i wyposażenie go w poniższe gadżety, które wpłyną na Twoją kreatywność i twórcze myślenie.

Nowoczesne biurka z gadżetami – jak je aranżować (krótki, ważny poradnik)

Na początku powinieneś zadbać o to, aby gadżety, które mają znaleźć się na blacie biurka nie były zbyt duże. Wiele osób zachłysnęło się szerokim wyborem wśród dodatków na biurko, pozbawiając się tego, co najważniejsze w tym meblu  – przestrzeni.
Koncentruj się na przedmiocie, ale nie zapominaj o tle, który znajdzie się za nim. Tło stanowi bowiem najważniejszy składnik otoczenia biurka. Kolory, które zawsze się sprawdzą to: biel, czerń, odcienie szarości i beżu.
Jeśli posiadasz małe biurko powinieneś zlokalizować je pod ścianą. Będzie ona jego przedłużeniem.
Kratka – możesz oprzeć ją o ścianę i zamocować w biurku. Będzie ona idealnym rozwiązaniem i jednocześnie alternatywnym do pomysłu z tablicą korkową przybitą do ściany.
Półki nad biurkiem są zawsze dobrym rozwiązaniem, gdyż możesz umieścić na nich oświetlenie. Tym samym nie będziesz zajmował cennego miejsca na małym biureczku.
Nowoczesne biurka mają innowacyjne pomysły, czyli takie, które są funkcjonalne i wyglądają bardzo dobrze. Być może sam zaprojektujesz ażurową "siatkę", która otoczy przestrzeń biurka, nie izolując od niego promieni słonecznych. Na siateczce możesz powiesić wszystko, na co będziesz mieć ochotę, od wstążek, po notatki.
Nie zapominaj o tym, że gadżety, które umieścisz na biurku mają wprawiać Cię w dobry nastrój. Ważne jest bowiem, aby dobrze Ci się kojarzyły. Warto więc na biurku umieścić element, który od czasu do czasu pozwoli Ci się zapomnieć i odpocząć myślami.
Nie sugeruj się opiniami innych osób, które często twierdzą, że biurko powinno być zawsze czyste i jedyne, co powinno się na nim znajdować to laptop i lampka. Jeśli masz ochotę na masę kolorów i przedmiotów, umieść je w odpowiadającej Ci ilości i miejscu na blacie. Nie zapominaj, że to Twoje biurko i to Ty będziesz na nim pracował i się uczył. Jeśli na Twoją kreatywność wpływają np. barwy – na ścianie namaluj tęczę, a pomiędzy jej wesołymi paskami napisz słowa motywacji lub żartów.

NO NIE WIEM, czyli plakat dający do myślenia

Małe biurka mają to do siebie, że gabaryty już na wstępie są tak ograniczone. Warto więc zatroszczyć się o dodatkową przestrzeń wokół nich. Posłużą Ci do tego plakaty i postery.

Jednym z przykładów bardzo dobrego (prostego) tekstu, który może pojawić się nad biurkiem jest plakat NO NIE WIEM (KLIK). Już na wstępie wywołuje uśmiech na twarzy i na pewno nie działa stresująco na żadnego z odbiorców.

Jak widzisz plakaty nie mają pełnić jedynie funkcji motywacyjnych, ale powinny także być elementem żartobliwym, który spowoduje, że siłą rzeczy stajemy się bardziej zrelaksowani. Sztuka powieszona nad biurkiem lub innym meblem biurowym może działać na nasze myśli kojąco, nie wywierając na nas zbędnej presji.

Plakat z grafiką ONE MUG A DAY wygląda na malowanego akwarelami, przez co sprawia wrażenie, jakby był "obłokiem marzyciela". Jego przekaz jest lekki, ale wbrew pozorom daje dużo do myślenia.

Nowoczesne biurka lubią proste formy

Jeśli Twoje biurko nowoczesne ma duży blat i posiada prostą formę warto zastanowić się nad zakupem dodatkowego gadżetu, z którego raczej zrezygnowałbyś posiadając małe biureczko. Mowa o koniku na biegunach (KLIK). Zdziwiony?

Dlaczego akurat motyw zabawki z dzieciństwa? Jeśli miałeś w przeszłości takiego konika i dobrze się na nim bawiłeś nie muszę  chyba odpowiadać na te pytanie. Jeśli natomiast konik nie kojarzy Ci się zbyt dobrze, w jego miejsce możesz postawić wszystkie inne mini-zabawki, z którymi wiążesz nadzieje lub takie, które wywołują u Ciebie dobre emocje i pozytywną energię.

Konik na biegunach oprócz wspominek z czasów Twojego dzieciństwa będzie symbolem zabawy oraz być może będzie przypomniał o Twoim maluszku lub o kimś dla Ciebie istotnym. Jest drewniany, będzie zatem idealnie pasował do klasycznej formy Twojego nowoczesnego biurka. Jest on dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, także w niebieskim i różowym.

Jest jedna cecha, która wyróżnia tego konika od innych. Jest to jego płaska powierzchnia, którą możesz spożytkować. To idealne miejsce na gumki do mazania, pendrivea, cukierka, świeczkę, spinacze i wiele innych akcesoriów.

Nawet małe biurka mogą mieć trochę zieleni 

Pomysł powinien spodobać się wszystkim osobom, które cenią sobie obecność zielonych form życia. Jeśli lubisz rośliny i mają one dla Ciebie duże znaczenie w życiu codziennym, rozważ ich obecność właśnie na Twoim biurku.

GrowRaw (KLIK) to betonowa, a więc bardzo "na czasie", o prostej i minimalistycznej urodzie osłonka. Bardzo dobrze komponuje się z kaktusami oraz sukulentami. Ważne w tych produktach jest to, że każdy egzemplarz jest malowany ręcznie.

Osłonki na biurko będą pasować do wnętrz w stylu industrialnym oraz skandynawskim oraz idealnie komponować się z biurkami nowoczesnymi, gdyż same mają prostą i surową formę
Biurko nowoczesne ma tworzyć miejsce, w którym musisz czuć się swojsko, czyli dobrze i po swojemu. Zadbaj o to, aby gadżety, którymi się otaczasz spędzając czas przy meblach biurowych były przemyślane oraz wprawiały Cię w dobry nastrój.

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.