Data publikacji:

Dekoracje z kwiatów DIY

Któż nie kocha się w kwiatach? Jeśli znalazł się ktoś taki to zapewne należy do bardzo małej gromadki osób, które prawdopodobnie nie do końca wiedzą, co tracą. Dlaczego? O tym przeczytasz poniżej.

5 powodów, dla których kwiaty do domu są niezastąpione

Jeśli nie masz alergii na kwiaty (złożone zagadnienie), powinieneś mieć w swoim domu żywe kwiaty 24/h na dobę. Dlaczego?

Powód 1
Nigdy nie wiesz, o której godzinie i kto zapuka do drzwi Twojego domu. Wiadomo, że jeśli nie spodziewasz się gości to niekoniecznie utrzymujesz wzorowy porządek w salonie. Ratunkiem okażą się być kompozycje kwiatowe, które możesz umieścić dosłownie w każdym kącie. Zawsze jest tak, że żywe kwiaty zmiękczają wyrazistość nieporządku, a  goście skupiając na nich swoją uwagę nie zwracają, aż tak dużej wagi, do tego, co dzieje się wokół Ciebie. Jeśli wobec powyższego, na Twoim stole znajdzie się ciekawa kompozycja z żywych kwiatów, masz pewność, że co by się nie działo – one ratują Twój wizerunek.

Powód 2
Kwiaty będą elementem, które nadadzą świeżości pomieszczeniom oraz okażą się być naturalnym, pachnącym odświeżaczem powietrza.

Powód 3
Kwiaty wpływają pozytywnie na nastrój. Budząc się  rano i pijąc kawkę w ulubionym kubku możesz cieszyć się dobrą energią, którą Ci wysyłają. Kolorowe i wielobarwne gatunki zawsze poprawią humor i spowodują, że nabierzesz pozytywnego myślenia i wigoru na kolejny dzień życia.

Powód 4
Świeże kwiaty są zawsze niezastąpioną dekoracją domu. Ważne jest jednak, aby ten sam kwiat znalazł się w kilku miejscach. Najlepiej, jeśli wieniec z kwiatów pojawi się na drzwiach Twojego domu oraz na stole. Dzięki takiemu zabiegowi w domu będzie bardziej przytulnie i rodzinnie.
Powód 5 
Powód inny niż wszystkie, co nieznaczy, że jest on mniej ważny od pozostałych. Do rzeczy  –  kwiatuszki, jak wiadomo – więdną. Oznacza to, że będą stroić Twój dom, ale mają datę ważności. W pewnym momencie tracą już właściwości, dla których  umieściłeś je w wazonie na środku pokoju. Ważne jest wobec tego, aby zawsze mieć w domu świeże kwiaty, abyś był cały czas pełen życia i energii!
Żywe kwiaty przypomną Ci o tym, aby w 100% korzystać z każdego dnia. Będą swego rodzaju "przypominajką" tego, że należy  cieszyć się ze wszystkich chwil. Nawet tych gorszych – bo one i tak przeminą. Być może ten powód będzie kusił Cię do tego, aby mieć w domu zawsze świeże i pachnące bukiety kwiatów.

3 inspiracje na kwiaty do domu

Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą Ci oryginalnie i pomysłowo udekorować dom (za pomocą kwiatów). Będą one bardzo proste i z pewnością każdy poradzi sobie z ich wykonaniem. Poza tym, udowodnią one, że zabawa z kwiatami to nic innego, jak poszukiwanie ciekawych wariacji.

Inspiracja 1
Do jej wykonania potrzebujesz: małych kamyczków, szklanego wazonu, małą butelkę lub słoiczek (do włożenia weń kwiatów), kwiaty.
Wykonanie równie proste, jak i opis odnoszący się do wyposażenia się, przed przystąpieniem do wykonania kwiatowych dekoracji, w niezbędne produkty. Nalej zimnej wody do pojemnika i włóż go do szklanego wazonu.

Do tego samego pojemniczka włóż wcześniej zebrane kwiaty. Następnym krokiem jest wsypanie ozdobnych kamyczków do wazonu w taki sposób, aby zakryły one pojemnik, w którym usytuowano wcześniej kwiaty. Jeśli butelka/słoik są już przykryte przez kamyki, oznacza to, że precyzyjnie i delikatnie umieszczało się  dekoracje do wnętrza wazonu. Gratulacje! Gotowe!
Inspiracja 2
Dedykowana przede wszystkim osobą lubiącym nieco szalone pomysły oraz dla typowych romantyków. Do wykonania tej kompozycji, która bez wątpienia, będzie niesztampową ozdobą w Twoim domu, potrzeba: niewielkiego lustra, materiałową serwetę, niewielki kosz (może być drewniany) oraz oczywiście świeże kwiaty.

Jak to wszystko połączyć w jedną całość? Koszyczek wyłóż lustrem i kwiatami (np. w doniczce). Całość estetycznie zakryj materiałem. Oczywiście możesz zamiast lustra użyć np. świec, butelek, wszelkich stroików, drewnianych stojaków etc. Pamiętaj, aby kompozycja była spójna, a jej elementy pasowały do siebie kolorystycznie oraz gabarytowo.

Inspiracja 3
Każda gospodyni lubiąca piec ciasta zapewne posiada...paterę! Tak, jest ona ku zdziwieniu, bardzo pożądaną podstawą, służącą jako fundament do dekoracji. Patera, o której mowa powinna być przynajmniej dwu piętrowa.

Inspiracja ta jest bardzo zabawna, a co najważniejsze – efektowna! Aby pięknie przyozdobić stół nie zawsze musisz wykorzystywać tradycyjnych wazonów, ale możesz postawić na coś trendy! Postaw zatem na ukwieconą paterę! Cieszy ona oko i z pewnością zostanie długo zapamiętana przez Gości, którzy Cię odwiedzą.
 
Warto zaznaczyć, że jest to bardzo dobry pomysł na kompozycje kwiatowe nie tylko do domu, ale także na ślub i weselne sale. Zarówno na sali bankietowej, jak i w Twoim salonie patera powinna być wyposażona w wodę. Kwiaty, które na niej umieścisz powinny być krótko ścięte. Świetnie wyglądają  tutaj też kompozycje składające się z gałązek z liśćmi.

Kwiaty na ślub

Jeśli masz już wybrane kwiaty na ślub, możesz łatwo je przyozdobić, sprawiając, że będą one wyglądały jeszcze piękniej! Jak tego dokonać? Nic prostszego!
1. Podłuż pod wazon plastry drewna.
2. Wyeksponuj kompozycję kwiecistą używając do tego celu luster – kwiaty będą pięknie się odbijać i w zasadzie uzyskasz dzięki temu podwójny efekt "wow".
3. Otocz wazony świeczkami o różnej wielkości. Idealnie sprawdzą się tu świece sojowe o zapachu truskawkowego sorbetu (KLIK)
4. Umieść na kwiatach zwisające, drewniane, grawerowane ozdoby (KLIK)
5. Na bukietach umieść karteczki z cytatami o miłości.
6. Wazony lub wianki ślubne umieść w skrzynkach lub na tacach (KLIK)

Kwiaty na ślub powinny być wystylizowane przez florystkę, bo przecież w ten dzień wszystko musi wyglądać i być profesjonalne. Nie znaczy to jednak, że na gotowych bukietach nie można umieścić czegoś "od siebie". Powyższe pomysły mogą zainspirować Cię do użycia takich dodatków, które sprawią, że  Twój ślub będzie na prawdę wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Dekoracje z kwiatów  – wianki

Przy dobieraniu kwiatów do domu, na komunię, chrzest, ślub oraz na inne, ważne okazje, nie zapominaj o tym, że dekoracje z kwiatów występują także w innych formach niż tradycyjne bukiety. Bardzo popularne są także wianki. Możesz je umieścić na skrzydłach drzwi, a także na stole. Bardzo oryginalnie wyglądają wówczas, gdy powiesisz je na ścianie. Dekoracją, którą możesz zrobić samodzielnie mogą być wianki... na głowę. Wykonasz je nie tylko z kwiatów polnych, ale też wszelkich innych, które mają elastyczne łodyżki.
Bez względu na to, czy poszukujesz inspiracji na kwiaty na ślub, czy też na inne okazje – artykuł powinien Cię zachęcić do tego, aby do każdej kompozycji włożyć coś od siebie – dopiero wtedy kwiaty do domu lub na imprezę będą Twoją twórczą i radosną pracą! I to się ceni!

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.