Data modyfikacji:

Który plakat na ścianę wybrać – poradnik

Jak długo zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego i tego jedynego plakatu na ścianę? Czyżby okazało się, że nie jest to zbyt łatwe zadanie? Myślałeś, że pójdzie prościej, łatwiej...a tu taki wybór, że "głowa mała"? Wobec tego, który plakat powinien być Twój? W artykule znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dotyczących wyboru najlepszego plakatu. Dowiesz się też od czego zacząć poszukiwania oraz które postery są najbardziej popularne.

Produkty handmade, czyli  prace wykonane ręcznie cieszą się dobrą renomą i wyglądają bardzo oryginalnie. Nic dziwnego, że każdy chce je mieć. Panuje przecież moda na slow fashion, a trend eko dominuje nad wszystkimi innymi. Pomogę wybrać plakat, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Sprawdź koniecznie poniższe propozycje.

Plakaty na ścianę Twoich marzeń – od czego zacząć

Z pewnością wiesz, czego na pewno nie chcesz wieszać na ścianie swojego pokoju, prawda? Znaczy, że wiesz już na prawdę dużo i wybór odpowiedniego plakatu nie będzie aż tak trudny, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Jeśli nie lubisz motywów przykładowo roślinnych, omijaj szerokim łukiem postery krajobrazowe lub te, posiadające w roli głównej bukiety kwiatów. Jeśli nie interesują Cię  motywacyjne słowa i chcesz oszczędzić sobie dodatkowych "porad" dotyczących tego jak żyć na pewno nie zamawiaj rysunków czy grafik tekstowych. To nie dla Ciebie.

Wiesz więcej niż Ci się wydaje – plakaty same Cię wybiorą

Wiesz jakich posterów nie chcesz, ale nie wiesz jakich chcesz... Zacznij zatem zadawać sobie znaczące pytania, które sprecyzują Twoje wymogi i oczekiwania wobec wiszącej ozdoby:

czym się interesuję?
co mnie motywuje?
co daje mi siłę i jest dla mnie uskrzydlające?
dlaczego by nie odważyć się na coś innego niż zazwyczaj?
jakiego rodzaju motywacji mi potrzeba?
jaki kolor plakatu pasowałby do dotychczasowego wystroju wnętrza?
kontrast czy uspokojenie barw?
duży czy mały?
czy jeden będzie wystarczający?
w jakim miejscu chcę go powiesić?
co będzie pasować do mojego charakteru?
Jeśli potrafisz odpowiedzieć na powyższe pytania, z pewnością już teraz poradzisz sobie z wyborem najtrafniejszego dla Ciebie plakatu. Jeśli masz wątpliwości, nie jesteś czegoś pewien – zaryzykuj! W innym wypadku nie dowiesz się, czy plakat, który teoretycznie Ci się podoba spełnia Twoje wszystkie oczekiwania.

Kilka porad dzięki którym wybierzesz swój poster

Plakaty na ścianę są integralną częścią z meblami i pozostałym wyposażeniem pokoju. Wybierając go warto zastanowić się jakie zadanie ma on odgrywać. Pamiętaj, że kontrastujące barwy są bardzo modne i ożywiają wnętrze. Dzięki przeciwstawnym kolorom będziesz ożywiony i stale skupiony.

Z drugiej strony pastelowe kolory są bardzo trendy. Cukierkowe barwy kochają nie tylko małe dziewczynki, ale także dorośli ludzie, którzy w swoim domu szukają odpoczynku i relaxu. Jeśli chcesz uzyskać efekt harmonii i balansu, pastelowe postery będą dla Ciebie idealne!

Jesteś rannym ptaszkiem czy nocnym jastrzębiem?

W zależności od tego, czy budzisz się do życia dopiero w nocy, czy już od rana towarzyszysz kogutom przy budzeniu domowników – dobierz do siebie odpowiednie grafiki.

Poster RANNY PTASZEK (KLIK) oraz NOCNY JASTRZĄB (KLIK) to efekt pracy nad projektem ONE MUG A DAY. Grafiki wykonane są na papierze fotograficznym, matowym, o gramaturze 260g. Ich rozmiary wynoszą 50x50 cm. Metoda produkcji to tradycyjny nadruk na papierze.

Powyższe produkty mają pastelowe barwy, posiadają delikatny (bardzo modny) efekt 3d poprzez powielenie tego samego rysunku kilkakrotnie, ale przy użyciu innych odcieni farb. NOCNY JASTRZĄB to grafika, która posiada, oprócz ptaka: księżyc oraz kolorowe kropki nad skrzydłami drapieżnika. RANNY PTASZEK wykonany został w podobny sposób, jednak dominujące kolory w tej grafice to róż i zieleń.

Śmieszny plakat

Jeśli masz ochotę na coś innego, ale takiego, co mogłoby sprawiać, że się uśmiechniesz – spójrz na tę (KLIK) propozycję. Plakat LUBIĘ BRODY SĄ MIĘCIUTKIE będzie idealny dla wszystkich brodaczy i wąsaczy, choć dla nich lepszą propozycją byłby plakat LUBIĘ WĄSY FAJNIE DRAPIĄ (KLIK).

Plakat Bimbam sobie 

Jeśli rozmiar grafiki, który domyślnie wynosi 50x50 cm nie jest dla Ciebie odpowiadający, ONE MUG A DAY wykona plakat o wymiarach, które będą Twoim indywidualnym pomysłem.

Grafika Bimbam sobie (KLIK) posiada biały napis na zielonym, pastelowym kolorze. To kwintesencja minimalizmu. Przyjemny w odbiorze, nie przeciąży ściany, wprowadzi element wiosny do każdego wnętrza.

Tematyka plakatów na ścianę

Poniżej spis najbardziej popularnych grafik, cieszących się uznaniem:
plakaty nad biurko
plakaty motywacyjne
plakaty z motywami roślinnymi i zwierzęcymi

Pamiętaj, że postery ścienne powinny być uzupełnieniem i tzw. "kropką nad i" wnętrza, w którym mają się znaleźć. W związku z tym, jeśli planujesz zamówić komuś bliskiemu jeden z nich – upewnij się, czy aby na pewno będzie pasować do pokoju, w którym prawdopodobnie zawiśnie.

Pamiętaj też, że to, co podoba się Tobie, niekoniecznie przypadnie do gustu Twojej siostrze, czy mamie. Dlatego poster, który planujesz zakupić jako prezent musi w pełni pasować do charakteru i stylu życia solenizanta.
Przeglądaj, klikaj, sprawdzaj, porównuj bo plakatów na Ceneo jest bez liku! Tylko Ty jesteś w stanie wybrać najlepszy egzemplarz, który sprosta Twoim wymaganiom. Powyższe rady mają na celu ułatwić Ci te zadanie. Być może wybierzesz plakat zaproponowany przeze mnie?

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.