Data publikacji:

Kubki z miarką – ułatwienie czy kicz?

Czy kubki z nadrukiem się sprawdzają? Czy są lubiane? Zdecydowanie TAK! O tym, jakie funkcje pełni kubek z miarką oraz o rodzajach kaw, które będą smakować w tych kubkach do kawy dowiesz się poniżej. Zapraszam!
Nie każda kawa podawana jest w filiżance, nie każda w szklance. Do jakich kaw możesz użyć tych czterech kubków (KLIK)?

Kubki z nadrukiem

To perfekcyjny pomysł dla bliskich. Może być podarowany, jako prezent urodzinowy lub bez okazyjnie, jako okazanie wdzięczności lub podzięki. Wiele osób decyduje się na to, aby kubki do kawy, które będą prezentem dla przyjaciół posiadały nadrukowaną fotografię.

Kubki z napisami pełnią pięć podstawowych funkcji. Pierwszą i najważniejszą zarazem jest funkcja użyteczności. Kubek służy przede wszystkim do umieszczenia w nim napoju, który zamierzasz wypić. Drugą funkcją jest dekoracyjność. Śmieszne kubki zdobią każde wnętrze,  z kuchnią i jadalnią na czele.

Trzecia funkcja związana jest z humorem, gdyż śmieszne napisy, które są na nich drukowane mają za zadanie rozśmieszyć odbiorcę i wprawić w iście dobry nastrój. Często wyśmiewają zachowania lub są typową formą żartów. Jednym słowem: są satyrą ludzkich cech i zachowań.

Czwarta funkcja to funkcja motywacyjna. Kubki z napisami mają za zadanie pokrzepić, pokazać, że nigdy nie można się poddawać i przekazać na przykład to, że zawsze trzeba walczyć. Ostatnią funkcją, jaką posiadają kubki z nadrukiem to rola informacyjna, jaką pełnią.

Ma ona zastosowanie właśnie w kubkach do kawy, które znajdują się na powyższej fotografii. Nadruk z przymrużeniem oka informuje odbiorcę w jakich proporcjach i czym ma zapełnić magiczny kubek do kawy.

Kubki do kawy z miarką to hit czy kicz?

Zdania są podzielone. Z jednej strony każdy przecież wie, że nadruki na kubki są jedynie symboliką. Patrząc na to z drugiej strony, są pomocne i wielu z nas może faktycznie umieścić w kubku taką ilość produktów, jaką wskazał autor rysunków. Nadruki z pewnością należy traktować z przymrużeniem oka.
Mają one bowiem za zadanie nie tyle, co wskazać co do milimetra, ile czego wlać lub dodać do kubka, ale spełnić rolę informacyjną, którą wyprzedza duża dawka humoru. W związku z tym można stwierdzić, że te kubki do kawy są absolutnie hitem, nie kiczem! Należy jednak wcześniej wyzbyć się wszelkich uprzedzeń oraz być może w swojej wiedzy na temat proporcji kaw (albo podejść do niej żartobliwie).
Jeśli jednak nie dałeś się przekonać do tego, że wydrukowane paski są jedynie symboliką, musisz dowiedzieć, że zestaw tych 4 niesamowitych kubków posiada aż 3 rodzaje wysokości. Na kawkę Americano i Macchiato małe producent przeznaczył 250 ml, na kawkę  Mocha 330 ml, natomiast na Latte duże: 450 ml.

Myślę,  że ta informacja przekonała Cię, że ceramiczne kubki na kawę o trzech różnych wymiarach wykonanych na pomocą termosublimacji są produktami przemyślanymi i sensownymi. Nie ma potrzeby ich dodatkowego komentowania i szukania w nich dziury w całym...bo jej zwyczajnie nie ma.

KUBEK GORĄCA WODA I KAWA

Jest on dedykowany klasycznej kawie. Aby zapełnić ten kubek należy wlać do niego espresso i zalać gorącą wodą. Jej ilość może być różna i wynosić od 25-30 ml (co daje proporcje 1:1 w stosunku espresso do wody) lub 470 ml (osiągniesz tzw. kubek "lury").

KUBEK PIANA , MLEKO, KAWA

Brzmi jak Latte macchiato. Kto ma ochotę na tą smaczną odwrotność macchiato? Jest to spienione, gorące mleko, do którego wlewa się porcję (lub dwie) espresso. Napój przykrywa się białą pierzynką, czyli ubitą pianką z mleka. Informacyjnie: idealnie zrobione Latte macchiato składa się z 3 warstw. Na spodzie szlaki znajduje się czyste mleko, zaś mleko zmieszane z espresso znajduje się pośrodku, a na samej górze znajdziesz mleczną, przepyszną piankę.

Tradycyjna pojemność napoju to 200 ml. Dla formalności dodam, że podawany  jest w przezroczystej szklance, gdyż jedynie w niej widać pięknie układające się warstwy. Kubek z nadrukiem jest ceramiczny, przez co nie uzyskamy takiego efektu, jakbyśmy pili kawkę w tradycyjnej szklance. Nikt jednak nie zabrania, aby w domku napić się Latte macchiato w swoim ulubionym kubeczku!

Kto pije kawę? Kubki  z nadrukiem na imprezę

Czasem ciężko jest odróżnić, kto zamówił jaką kawę, zwłaszcza, że taca którą niesiemy posiada takie same kubki, których środek jest wypełniony białym lub czarnym napojem. Urwanie głowy.

Dzięki kubkom "4 KAWY PROSZĘ" nie będziesz mieć rozterki, do której kawy dodałaś syrop, która jest klasyczną czarną kawką, a która ma mleko z wiórkami.
Z drugiej strony możesz poprosić gości, aby każdy ściągnął z tacy tę kawkę, którą zamawiał. Pomysłowe, śmieszne kubki mogą wywołać bardzo pozytywne emocje wśród gości. Pewne jest to, że na pewno zainteresują się pomysłem tych super kubeczków, które nigdy się nie mylą.

Kubek z nadrukiem na tradycyjną kawę

ONE MUG A DAY gwarantuje, że zaprojektuje kubek (KLIK) specjalnie dla Ciebie! Umieści na nim grafikę, na której będzie napisane jaką kawę pijesz: z mlekiem, czarną, z cukrem lub bez, ile łyżeczek?

To propozycja nie do odrzucenia! Napiszą na Twoim kubku do kawy, z czego składa się Twoja ulubiona kawusia! Nikt już nie zapomni!

A herbatkę ktoś pije? Kubki z napisami do herbaty 

Ile razy zapomniałaś do herbaty dodać cukru lub cytryny? Przyznaj, że zdarzyło Ci się to parę razy. Mam jednak sposób (KLIK), który spowoduje, że nie powinno Ci się już zdarzyć zapomnieć wrzucić herbatę do wrzątku, ani posłodzić  napoju dwoma łyżeczkami cukru. W czym tkwi sekret? Oczywiście, że w nadruku na ceramice! Sprawdź, czym tym razem zaskoczy Cię ONE MUG A DAY

Kubek do herbaty posiada ciekawe kolory, a są nimi: biel, kolor cytrynowy oraz miętowy. Bardzo dobrze ze sobą  komponują się te barwy oraz dosłownie orzeźwiają swoim wyglądem każde wnętrze, w którym się znajdują.
Kawka i herbatka najlepiej smakuje w towarzystwie, ale trzeba przyznać, że czasami ma się ochotę pobyć  z nią sam na sam. Zamawiając zestaw 4 kubeczków na ten kofeinowy napój oraz zestaw kubków z nadrukiem na herbatę zyskasz o wiele więcej niż może Ci się  wydawać. Zakup tych produktów będzie bowiem przejawem Twojej oryginalności oraz dystansem do proporcji...w każdym tego słowa znaczeniu.

Z życzeniami gorących kaw na stole przy, przy smakowitych ciastkach i gorących rozmowach...

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.