Data modyfikacji:

Oryginalne ozdoby na ścianę –  pomysły i nowatorskie rozwiązania


Poniżej znajdziesz porady, dzięki którym dowiesz się, jak wybierać ozdoby na ścianę i czego nie robić, aby pokój nie stał się tandetny.
Ozdoby na ścianę potrafią zmienić wnętrze nie do poznania. Niestety wiele osób o tym zapomina, aranżując i zdobiąc swoje mieszkania/domy, nie zwracając przy tym uwagi na to, że dekoracje ścienne mogą stanowić istotną ozdobę, która wpłynie na ostateczny odbiór i ocenę ich wnętrz.

Umiejętne dobieranie ozdób wiszących jest bardzo istotne. Dzięki tej zdolności, możesz uniknąć przepychu i przesadzenia. Niestety, granica między odbiorem ozdobionych ścian jako harmonicznych, pełnych ładu, a przesytem jest bardzo cienka.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, czy to właśnie ozdoby ścienne są tymi, których potrzebujesz, zapraszam do artykułu o dekoracjach do domu...Znajdziesz tu wiele inspiracji i ciekawych rozwiązań. 

Nie tylko fototapeta i zmiana faktury


Ściany to potencjalne miejsce na wprowadzenie atrakcyjnych ozdób i dekoracji, za pomocą których ożywisz każde wnętrze. Pamiętaj jednak, że zmiana faktury, przenikanie się płaszczyzn, wprowadzenie połysku, zmienienie wzoru, założenie fototapety, a nawet zmiana koloru, wymaga (czasem gruntownego) remontu. Możesz jednak tego uniknąć...
Produkty handmade, które znajdziesz na Ceneo udowodnią, że nie musisz wydać dużo pieniędzy, czy wykonywać remontów, aby  zamówić możliwie najlepsze i najbardziej oryginalne ozdoby na ścianę.

Myśl zatem razem z nami – nietuzinkowo. Nie daj się także namówić na oceglenie ściany, jeśli nie planujesz, aby zmiana, która ma zajść w Twoim domu, nie była dużą inwestycją. To prawda, że kamień dekoracyjny jest doskonałym przykładem na harmonijną i efektywną metamorfozę domu (podobnie jak sztukateria), która wkomponuje się w aranżacyjną rzeczywistość. Pamiętaj jednak, że największą sztuką jest osiągnięcie super efektu, przy jednoczesnym małym nakładzie wydatków finansowych.


Zamienniki, czyli tanie dekoracje ścian 

Po prostu, struktury dekoracyjne nigdy nie będą oddawały tego, co jesteś w stanie uzyskać za pomocą materialnych produktów zdobienniczych do powieszenia. Jeśli masz ochotę na małą zmianę, nie obciążającą Twojej kieszeni, sprawdź te pomysły:
obrazy
plakaty
naklejki
napisy i rysunki
lustra
dekoracje geometryczne
półki na książki
produkty drewniane
tabliczki


Dekoracje ścienne – rola pierwszoplanowa


Często zakup małych (wielkich) ozdób na ścianę wiąże się z zakupem nowego mebla do domu. Wyobraź sobie, że kupiłeś wczoraj telewizor i nie wiesz jak zaaranżować go we wnętrzu. Łap kilka pomysłów.
Po pierwsze powinieneś umieścić mebel w takim miejscu, aby znaleźć wolną przestrzeń na umieszczenie wokół niego dekoracji na ścianę, która odwróci uwagę i sprawi, że telewizor nie będzie w centrum uwagi. Dzięki temu, że zostanie on otoczony szeregiem stylowych obrazków i plakatów, jeleni  i wielu podobnych oryginalnych produktów, telewizor nie będzie najważniejszym obiektem na ścianie, a o to nam właśnie chodzi. Mało tego, dzięki wprowadzeniu powyższego zabiegu, monitor będzie dopełnieniem całości kompozycji. Wyłączony, będzie wyglądał niczym czarny obraz w stylowej ramie. Efekt takiego zabiegu powala z nóg.

Ściana na wesoło


Nie będziesz kreatywny w miejscach, które Cię przytłaczają, są nudne, a także w tych, w których "nie masz na czym zawiesić oka". Dekoracje ścian mają za zadanie ozdobić dom, a także sprawić, że poczujesz się w nim, jak ryba w wodzie.
Jeśli lubisz poczucie humoru, idealne dla Ciebie będą złote plakaty z zabawnymi napisami i ciekawymi grafikami. Jeden z tekstów może brzmieć: " I believe in chocolate for breakfast". " I believe in chocolate for breakfast". 
Nie dość, że przekaz wprawi Cię w dobry nastrój, to dodatkowo będzie niezwykle zdobił Twoje wnętrze. 
Znasz to? "gdzie ja dałem te klucze? Muszę już przecież wychodzić z domu!", albo "gdzie ja dałam te okulary? Bez nich nie wychodzę!"? No właśnie...mamy na to bardzo łatwy i sprytny sposób. Pierwszy z nich to budki z kluczami, które idealnie ozdobią każde pionowe konstrukcje. Drugi odnosi się do tradycyjnych wieszaków, które nadają się do pomieszczeń o przewodnim stylu, takim jak: tradycyjny, prosty, klasyczny, a także skandynawski.

Wieszak na okulary  jest pomysłowym rozwiązaniem na rzeczy, które najczęściej się gubią... "Biega, krzyczy Pan Hillary , gdzie są moje okulary?". Ta dekoracja ścienna wykonana ze sklejki i ekologicznych farb akrylowych okaże się być atrakcją, która bez przerwy będzie wprowadzała Ciebie i Twoich gości w dobry nastrój.Inspirujące dekoracje na ścianę


Taka najbardziej przyda się najmłodszym domownikom. W związku z tym, Ceneo przygotowało miejsce, w którym znajdziesz produkty handmade, a jest nim zakładka "ozdoby do pokoju dziecięcego". Odkryj takie dekoracje na ścianę, które spersonalizują pokój Twojego dziecka i spowodują, że będzie ono czuło się w nim komfortowo i swojsko.

Może tak się stać za pomocą tabliczki z imieniem  "Gąski" , która charakteryzuje się bardzo łatwym i bezbolesnym dla ścian sposobem montażu(taśma dwustronna klejąca).
Idealne dla nich będą też literki, będące inicjałami ich imion. To drewniane i bardzo atrakcyjne produkty, wykonane własnoręcznie z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal.

Pomysł – to on liczy się najbardziej, gdyż jest komponentem pięknego i wyjątkowego wnętrza. Handmadowe produkty to dekoracje na ścianę – perełki wśród wszystkich idei dotyczących rozwoju i metamorfozy domu.
Za pomocą produktów tematycznych i dekoracji ściennych obecnych na Ceneo, będziesz w stanie dokonać takich kompilacji, które okażą się niezwykle efektowne przestrzennie, pełne harmonii i estetyki.

Autor: Majcherczyk Karolina