Data modyfikacji:

Ręcznie uszyte, czyli bezcenne zabawki

Ręcznie szyte szmaciane zabawki dla dzieci to wyjątkowy prezent, który możesz podarować każdemu brzdącowi, ale także...dorosłemu. Poniżej dowiesz się, jak samodzielnie, za pomocą niskich kosztów, w krótkim czasie i łatwo, wykonać przytualnkę przy użyciu poduszki i dzianiny. Poznasz też króliczka z wyjątkowymi długimi uszami i dowiesz się do czego właściwie mu służą.

Ręcznie uszyte zabawki od pierwszego dnia życia

Każdy maluch lubi przytulić się do swojej miękkiej podusi, delikatnego kocyka i ulubionej zabawki. Rodzice już od pierwszych miesięcy życia swojego dziecka dbają o to, aby bobas miał przy sobie swojego przyjaciela. Często bywa, że przed narodzinami malca zamawiają zabawkę, nadając jej imię lub decydują się na zakup kostki sensorycznej z bawełny z antyalergiczną kulką silikonową (KLIK), która już od pierwszych chwil życia pobudza zmysły i rozwija zdolności poznawcze.

Słyszałam kiedyś, że na każde dziecko, które jest "w drodze" powinna czekać przytulanka. Przywita ona maluszka i będzie przy nim już od pierwszych chwil życia. Skoro tak, nie ma mowy, aby zabawki dla niemowląt nie były bezpieczne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dajemy gwarancję, że zabawki handmade, które znajdziesz na Ceneo.pl są miłe w dotyku i nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla niemowlaczka.

Króliczek z dedykacją – zabawka na całe życie

Pluszaki, które są wykonywane ręcznie, najczęściej pełnią rolę prezentu dla małego smyka. Są one bowiem podarunkiem na różne okazje. Najczęściej zabawki handmade zamawia się na:
urodziny,
chrzciny,
komunię,
z okazji wypadnięcia ząbka,
przed pierwszym pójściem do żłobka, czy przedszkola.

Marka KAROLINA projektuje wspaniałe króliczki z długimi uszami. Są one na prawdę wyjątkowe, ponieważ na łapce posiadają wyszyte uroczą czcionką imię swojego małego właściciela.
Króliczki, na swoich długich uszach, na życzenie klienta, mają wyhaftowaną dedykację (KLIK).

Co jeszcze kreatywnego, oprócz niej możesz umieścić na wewnętrznej stronie ucha królika?
krótki wiersz,
pierwsze słowo wypowiedziane przez malucha,
radę na starsze lata,
znaczącą datę (np. zrobienie pierwszego kroku),
datę chrztu, komunii i innego ważnego wydarzenia,
wyznanie miłości.

Ręcznie uszyte zabawki z wyhaftowanymi napisami, które zapewnią dziecku duży komfort podczas zabawy, będą niezapomnianą pamiątką, z którą dziecko będzie dorastało i którą być może przekaże kolejnemu pokoleniu.
Niespodzianka dla starszych dzieci i...przyjaciół.

Szyjąc autorską zabawkę sprawisz wielką frajdę swojemu przyjacielowi, czy też starszemu dziecku. Wręczając misia handmade będziesz mieć pewność, że pluszak np. nie posiada ostrych krawędzi.

Maluch, zabierając ze sobą upominek do żłobka będzie cały czas mieć Cię przy sobie. Zabawki ręcznie robione przez bliskie im osoby nadadzą dzieciątku dużej otuchy i odwagi.

Jeśli chcesz, aby Twój pierwszoklasista miał w swoim plecaku coś od Ciebie – stwórz specjalnie dla niego maskotkę, którą zmieści do piórnika, albo która posłuży, jako brelok do kluczy od szatni.

Tworząc nową, dużą zabawkę nie zapomnij o tym, żeby miała ona swoje stałe miejsce w pokoju i nie została zgubiona – w utrzymaniu porządku pomogą pojemniki na zabawki. Sprawdź koniecznie te z bohaterami ze STAR-WARS-ów (KLIK). Być może wtedy Twój mąż pomoże dziecku sprzątać pokój?

Ręcznie uszyte zabawki – instrukcja

W jaki sposób możesz uszyć samodzielnie mini przytulankę dla dzieci lub bardzo dużego misia-przytulaka?

Do wykonania jednej maskotki potrzebujesz następujących materiałów:

0,5 m.b. materiału (dzianiny),
2 najtańszych poduszek,
papieru,
muliny i nici,
igły i szpilek,
nożyczek,
ołówka i flamastra.

Zabieramy się do pracy!

Na papierze narysuj kształt przyszłego pluszaka, po czym go wytnij.
Materiał złóż podwójnie, w celu uzyskania dwóch identycznych elementów.
Przyłóż do niego wcześniej wycięty szablon i flamastrem obrysuj jego kształt na dzianinie. Dodaj margines (około 1cm) na zszycie. Wytnij.
Na jednym z materiałów narysuj ołówkiem okrągłe oczy i obszyj je muliną.
Po złożeniu obydwóch kawałków materiału, zepnij go szpilkami. Zszyj ręcznie lub na maszynie materiały (po linii obrysu). Pamiętaj, aby pozostawić u spodu przerwę na 4 palce. Będzie ona potrzebna do tego, aby umieścić wewnątrz wypełnienie.
Zszyty materiał wywróć na prawą stronę i wypełnij precyzyjnie całe puste wnętrze przytulanki (wsadem z wcześniej kupionych poduszek). Zszyj otwór.
KONIEC!

Maskotka jest już gotowa! Możesz urozmaicić jej wygląd poprzez doszycie do niej np.: długich uszu, kieszeni, guzików, czy imienia przyszłego właściciela. Pamiętaj, że pluszaki możesz uszyć z różnych materiałów. Do ich wykonania posłuży stara odzież.
Zabawki uszyte ręcznie to dar nie do przecenienia. Nawet zamówione zabawki handmade mają w sobie coś, czego nigdy nie zastąpią zwykłe pluszaki produkowane na skalę masową. Liczy się przecież jakość,  nie ilość.

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.