Data modyfikacji:

Letnie DIY – kolorowa torba na ramię

Pojemnych, ładnych toreb nigdy za dużo. Jeśli i Wy planujecie zakup nowego egzemplarza do kolekcji, mamy dla Was nieco inne rozwiązanie. Kolorowa, materiałowa torba na ramie DIY. Dowiedzcie się, jak ją zrobić w poniższym artykule.
torba na ramię diy
Najlepszy sposób na tanią, ładną i niepowtarzalną torbę to wykonać ją samemu. Poniżej dowiecie się, jak to zrobić.

Potrzebne materiały:

- dwie dopasowane materiałowe podkładki (najlepiej tkane ze względu na grubość, teksturę i późniejsze łatwe ich zszywanie)
- igła i nici do haftowania - w dopasowanych do podkładek kolorach
- skórzany pasek do torebki
- kawałki materiału, sznurka
- nożyczki

Przygotowanie:

Krok 1:
Ułóżcie podkładki jedna na drugiej, właściwą stroną do wewnątrz. Następnie na dużą igłę do haftowania nawleczcie nić i wbijcie w materiał. Zacznijcie zszywanie obu podkładek od dolnego szwu, używając ściegu wstecznego (stebnówki) lub ściegu na okrętkę. Pilnujcie by podkładki były ułożone równo, w jednej linii, Wasz szew powinien biec około 2,5 cm od krawędzi materiału. 

Krok 2:
Kontynuujcie zszywanie przez całą długość podkładek, ale zatrzymajcie się około 20 cm od górnej części torby (po obu stronach). W tym miejscu przyszyjecie pętle dla pasków.

Krok 3:
Gdy zszyjecie już trzy strony torby, delikatnie odwróćcie ją na właściwą stronę. 

Krok 4:
By stworzyć pętelkę, do której doczepicie skórzane pasek do torebki, wytnijcie dwa ok. 5-7,5 cm paski z wybranej tkaniny czy sznurka. Paski nie muszą być bardzo szerokie, ważne by były trwałe, ponieważ to właśnie one będą odpowiadały za trzymanie właściwego paska.

Krok 5:
Z pierwszego paska uformujcie pętelkę I włóżcie ją między otwarte szwy podkładek. Upewnijcie się, że znajduje się tuż powyżej miejsca, w którym kończą się górne szwy torebki, czyli ok 20 cm od górnej części torby. Dzięki temu będziecie mogli złożyć górną część torebki, a pasek będzie prawidłowo osadzony.

Krok 6:
Pociągnijcie pętlę tak, aby była ledwie widoczna na zewnątrz torby. Ostrożnie przyszyjcie pętelkę do materiału. Możecie podwoić szew, by zapewnić jej wytrzymałość. Kontynuuj przerwany wcześniej szew (wsteczny lub na okrętkę), wzdłuż niezszytych wcześniej 20 cm materiału, kierując się ku górze. Powtórzcie to samo z drugiej strony. 

Krok 7:
Gdy obie pętelki będą już zabezpieczone, a całą torba zszyta, przeciągnijcie przez każdą z pętelek końcówkę paska i zabezpieczcie go klamerką czy guzikiem. Jeśli Wasze paski nie mają guzików, przyszyjcie je bezpośrednio do torebki. Upewnijcie się więc, jakie paski wybieracie, zanim zabierzecie się do przyszywania pętelek.

Krok 8:
Wyrównajcie torbę, złóżcie ją, przełóżcie przez ramie I jesteście gotowi do drogi.
Jak podoba Wam się taka kolorowa torba na lato?

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Zrobione Ręcznie