Data modyfikacji:

Tradycyjny album na wklejane zdjęcia

Albumy fotograficzne są ważne, bo przechowują nasze wspomnienia i dbają o dobry klimat spotkań rodzinnych. Oglądane przy świecach  wzruszają nas, a czasem bawią i przypominają "stare, dobre czasy". Mowa o albumach na zdjęcia, które są obowiązkowym wyposażeniem każdego domu. Coraz częściej na półkach króluje fotoksiążka. Historia jest ważna, ale jej pielęgnowanie jeszcze bardziej.

Album na zdjęcia wklejane w wersji handmade

Każdy album i fotoksiążka jest wyjątkowa, gdyż przedstawia różne i niepowtarzalne fotografie — sytuacje, które miały miejsce w Twoim życiu. Każdy dzień jest inny, dlatego warto wywołać, do klasycznego albumu na zdjęcia lub fotoalbumu, te zdjęcia, dzięki którym zapamiętasz każdą chwilę ze swojego życia.

Jedno ze stwierdzeń, jakie pojawia się w momencie wywołania zdjęć (fotoksiążka wymaga jedynie wcześniejszego ich wybrania) brzmi: "Muszę zamówić jakiś fajny album na zdjęcia". Maszyna ruszyła. Ty szukasz unikalnego albumu na zdjęcia, może nawet albumu na zdjęcia wklejane. Niektórzy wybierają inną opcję i decydują się na wersję fotoksiążki albo fotoalbumu.

Nadchodzę z pomysłem handmade, który zadowoli każdego, kto wypatruje dla siebie czegoś wyjątkowego. Produkt HERMA jest tym, czego szukasz. Co prawda, nie jest to fotoalbum, ale tradycyjny segregator na zdjęcia.

Dlaczego wybrałam właśnie ten produkt, jako przykład doskonałego miejsca, które zadba o Twoje wspomnienia? Głównie z powodu jednolitej faktury i z możliwości, jakie ona oferuje.

Pomysł jest taki, że po zamówieniu produktu, sam udekorujesz go techniką zdobienniczą decoupage. Możliwości ustrojenia i udekorowania albumu jest dosłownie bez liku. Ponad to, zrobisz go własno ręcznie, przez co będzie unikatowy i jedyny w swoim rodzaju.

Ilość zdjęć, które umieścisz w segregatorze zależy tylko od Ciebie. Produkty HERMA możesz też zdobić po stronie wewnętrznej. Ich format A4 umożliwi Ci przestrzeń, którą możesz zaaranżować po swojemu.

Taki segregator to nie tylko wyjątkowy album na zdjęcia, ale też inny pomysł na przechowanie zdjęć, różniący się naet  od popularnego ostatnio fotoalbumu.
Jak widzisz — klasyczne egzemplarze są tylko z pozoru nudne i nieciekawe.
Wszystko zależy od Twojej kreatywności i chęci stworzenia czegoś, co naprawdę będziesz kochał i do czego będziesz wracał.

2 x P, czyli papier i pomysł — album na zdjęcia z wkładką

P, jak papier Instax WIDE z serii FujiFilm to album z przeznaczeniem na 32 migawki z życia, które powinny mieć wymiary 8.6 x 5.4 cm. Oryginalny, bo jego okładkę wykonano z papieru w kolorze brązowym (kartonowym).
Produkt nie jest albumem na zdjęcia wklejane, jednakże posiada sposób zapełnienia typu wkładka.

Jest to praktyczny papierowy album na zdjęcia, który przechowa Twoje wspomnienia.

P, jak pomysł — a właśnie on czyni produkt Instax WIDE wyjątkowym. Mimo, że nie jest fotoalbumem, ma coś, czego nie znajdziesz w żadnych innych albumach na zdjęcia wklejane czy nawet fotoksiążkach. Mowa o unikatowym kształcie — pomyśle. Album na zdjęcia wygląda podobnie, jak dawna kasetka adaptera. 

W całokształcie, produkt przypomina, że format i przekaz albumów fotograficznych ma znaczenie. Warto zamówić album, który będzie wyróżniał się wśród innych — nie warto natomiast podążać za tłumem.

COOL STORY — poręczny, kompaktowy album na zdjęcia i jaki jeszcze?

Nazwa produktu mówi sama za siebie. COOL STORY pomoże Ci opowiedzieć historię Twojego życia, w taki sposób, o jakim zawsze marzyłeś.

Kieszenie pomieszczą 56 wybranych przez Ciebie zdjęć o wymiarach do 5.4 x 8.6 cm. Oznacza to, że nie są to albumy na zdjęcia wklejane, gdyż fotografie aplikuje się do przygotowanych przez producenta HAMA specjalnych do tego przeznaczonych miejsc.

Album na zdjęcia nada się także do przechowywania wizytówek. Dodatkową niespodzianką jest umieszczona na końcu albumu fotograficznego estetyczna i bardzo pomocna koperta. Służy ona w założeniu do umieszczania w niej drobnych przedmiotów, pamiątek, bilecików, monet, czy zasuszonych kwiatów. Zamykany jest elastyczną gumką, a same kartki wykonane zostały z papieru kraftowego i posiadają ozdobne sznureczki.

Podsumowując, COOL STORY ma nowoczesny design — modne i lubiane geometryczne kształty oraz pastelowe kolory.

Wzornictwo albumu doskonale współgra z klimatem zdjęć, które wywołuje się natychmiastowo. Tego albumu użyj, gdy chcesz przedstawić swoją historię na fotografiach drukowanych na miejscu. Nie ma przecież wtedy czasu na robienie retuszu. Naturalne zdjęcia wymagają efektowanej oprawy, którą bez wątpienia daje COOL STORY.

Nie warto hibernować zdjęć na dysku komputera albo pamięci przenośnej. Powoduje to, że rzadziej je oglądamy, a nawet często zapominamy o ich istnieniu. Fotoalbum niesie ze sobą prawdziwe emocje — możesz dotknąć zdjęcia i wskazać coś na nich palcem. Wzruszają te ujęcia z życia, które zostały wywołane (spośród setki tysięcy innych) i umieszczone w fotoksiążce. Fizyczne albumy na zdjęcia wklejane nie pozwolą zapomnieć o najważniejszych wartościach.
Karolina Majcherczyk