Dekoracje handmade

cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu, czyli jak odnowić stary parkiet

Wiele osób jest zgodnych co do tego, że nawet najlepsze panele nie zastąpią prawdziwego drewnianego parkietu. Podłogi tego typu cieszą oko swoim atrakcyjnym wyglądem i mogą służyć swoim właścicielom przez dziesiątki lat. Aby nie utraciły one jednak swoich najbardziej pożądanych cech, wymagają odpowiedniej opieki oraz regularnej konserwacji. Głównym sposobem na ich odświeżenie jest cyklinowanie. W artykule podpowiadamy, jak samodzielnie je przeprowadzić.
jak ozdobić doniczki plastikowe

Jak ozdobić doniczki plastikowe? Pomysły i inspiracje

Kwiaty sprawiają, że niemal każda przestrzeń staje się dużo bardziej przytulna. Na indywidualny charakter wnętrza mają jednak wpływ starannie dopasowane dodatki – między innymi takie jak doniczki. Jeśli chcemy coś zmienić w wystroju domu, nie zawsze musimy kupować nowe akcesoria. Czasami wystarczy chwila kreatywnej zabawy. W poniższym artykule przygotowaliśmy poradnik, jak ozdobić doniczki plastikowe i nadać im drugie, jeszcze piękniejsze życie! Nie potrzebujesz  specjalistycznego sprzętu – na początku wystarczą artykuły dostępne w każdym osiedlowym sklepie papierniczym. Sprawdź!
jak uszczelnić okna

Jak uszczelnić okna?

Nieszczelne okna skutecznie zmniejszają skuteczność systemu ogrzewania, czego skutkiem są oczywiście wyższe rachunki. Uciekające ciepło to nie jedyny problem jaki stwarzają, zimą i jesienią podnoszą też wilgotność powietrza w pomieszczeniach, co może sprzyjać rozwojowi pleśni na ścianach, a także szybszemu niszczeniu parapetów lub ram okna. Wbrew pozorom nieszczelność to przypadłość nie tylko starszych modeli okien wykonanych z drewna, z problemem tym mogą zmagać się również popularne plastikowe konstrukcje. W artykule podpowiadamy, jak samodzielnie uszczelnić okna.
jak odnowić stare meble

Jak odnowić stare meble? Pomysły na odnowienie starych mebli 

Podczas remontu lub odświeżenia mieszkania czy domu stare meble najczęściej trafiają automatycznie na śmietnik. Przy odrobinie pomysłowości oraz chęci można jednak bardzo łatwo tchnąć w nie drugie życie. Dotyczy to zarówno wiekowych mebli po dziadkach, jak i starych peerelowskich meblościanek. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale zyskujemy też unikalny element wystroju wnętrz, wyróżniający się na tle mebli z katalogu. Zapoznaj się z kilkoma najpopularniejszymi metodami na odnawiania starych mebli. 
pomysł na stary kaloryfer

Pomysł na stary kaloryfer? Jak go odnowić, czym zasłonić?

Masz w domu starty kaloryfer, którego nie możesz lub nie chcesz wymienić na nowy? Nie musisz godzić się na odpadającą farbę czy widoczne zniszczenia, bo wiemy, jak zasłonić albo odnowić grzejnik, aby na nowo zaczął wyglądać estetycznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym znajdziesz idealny pomysł na stary kaloryfer.
jaki impregnat do drewna na zewnątrz

Jaki impregnat do drewna na zewnątrz? Ranking polecanych

Drewno pozostaje jednym z najważniejszych materiałów konstrukcyjnych. Dzięki swojej trwałości, wyglądowi i cechom izolacyjnym jest ono niezastąpione zarówno przy niewielkich remontach, jak i w dużych projektach budowlanych. Aby drewno zachowało jak najdłużej swoje właściwości, musi być ono regularnie pielęgnowane. Dotyczy to zwłaszcza powierzchni, które znajdują się na zewnątrz budynków. Jednym ze sposób na skuteczną konserwację materiału jest sięgnięcie po specjalne chemiczne impregnaty, przedstawiamy zatem najważniejsze informacje na ich temat wraz z rankingiem polecanych produktów.
wiertarko wkrętarka ranking

Jaka wiertarkowkrętarka dla majsterkowicza? Ranking produktów idealnych do domu 

Wiertarkowkrętarki są jednym z kilku podstawowych elektronarzędzi, które powinny znaleźć się w każdym domu. Przydadzą się one w wielu sytuacjach, między innymi w trakcie składania mebli, zawieszania półek, a nawet bardziej kompleksowych prac budowlanych. Okażą się też niezastąpione podczas przeprowadzania prostych napraw. Sercem urządzeń tego typu jest silnik akumulatorowy zasilany za pomocą wymiennego akumulatora. Wybór wiertarkowkrętarek może być sporym wyzwaniem, zważywszy na liczbę oferowanych modeli, dlatego też wybraliśmy dziesięć najciekawszych z nich.
jaka farba do drewna na zewnątrz

Jaka farba do drewna na zewnątrz będzie najlepsza? Ranking

Drewno jest nadal jednym z fundamentalnych materiałów konstrukcyjno-budowalnych. Aby jednak zachowało ono swoje właściwości i trwałość, musi być zawsze odpowiednio chronione przed wilgocią i światłem słonecznym. Ma to szczególne znaczenie, gdy znajduje się na zewnątrz budynków. Do tego celu używamy odpowiednich preparatów. W marketach znajdziemy bardzo szeroki wybór produktów tego typu, różniących się swoimi właściwościami fizycznymi i odpornością. Przedstawiamy przegląd farb do drewna na zewnątrz.
gdzie przechowywać zdjęcia

Gdzie przechowywać zdjęcia? Skuteczne sposoby na przechowywanie zdjęć i filmów

Przechowywanie zdjęć i filmów w odpowiednim miejscu sprawi, że wszystkie pliki będą zabezpieczone przed przypadkowym usunięciem lub utratą danych. Podpowiadamy, gdzie przechowywać zdjęcia.
jak zrobić tani regał

Jak zrobić tani regał?

Samodzielnie skonstruowane meble mogą być świetnym elementem dekoracyjnym wnętrza, który podkreśla jego unikalność oraz charakter. Wykonanie mebli nie jest specjalnie trudnym zadaniem i nie wymaga zaawansowanych narzędzi. Proces ten też nie jest specjalnie kosztowny, wręcz przeciwnie, pozwoli on zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy, którą zostawilibyśmy w salonie meblowym. Dlatego też w artykule radzimy, jak zrobić tani regał.
przepiśnik diy

Jak zrobić przepiśnik DIY?

Kolekcjonujesz kulinarne receptury? Własnoręcznie wykonaj notes na przepisy, w którym będziesz je gromadzić. Podpowiadamy, jak zrobić przepiśnik DIY.
jaki domek narzędziowy

Domek narzędziowy – jakby wybrać i gdzie go umieścić?

Domek narzędziowy to niezbędny element wyposażenia ogrodu – to w nim składować będziesz ogrodowe akcesoria i sprzęty. Jaki wybrać? Domek narzędziowy drewniany, metalowy, a może ten z tworzywa sztucznego? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Handmade do domu