Ubrania DIY

jak zrobić organizer na biżuterię

Jak zrobić organizer na biżuterię DIY?

2024-06-07
Czy twoja biżuteria ciągle się plącze, a ulubione kolczyki i naszyjniki znikają w tajemniczych okolicznościach? Idealnym rozwiązaniem może być własnoręcznie wykonany organizer na biżuterię DIY. 
rodzaje kamieni

Rodzaje kamieni i ich wykorzystanie w DIY

2024-03-07
Kamienie szlachetne to odmiany skał i minerałów. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko pięknemu wyglądowi, ale także dużej trwałości i twardości, która wynosi zazwyczaj w tej kategorii przynajmniej  7 w skali Mohsa. Oznacza to, że nie da się ich zarysować nożem ani stalą narzędziową. Choć są najczęściej stosowane w jubilerstwie, to różne rodzaje kamieni można wykorzystać też w DIY. Które z nich warto znać i do czego ich używać? Zapraszamy do lektury.
malowanie koszulek

Malowanie koszulek. Jak wykorzystać pastele do tkanin?

2023-08-03
Każdy z nas ma w swojej szafie co najmniej jeden zapominany T-shirt lub płócienną torbę. Dlaczego by więc nie dać tym rzeczom nowego życia? Malowanie koszulek i innych tkanin użytkowych to doskonała okazja, by wyżyć się artystycznie i stworzyć coś nowego w duchu zero-waste. Świetna zabawa jest gwarantowana — a razem z nią szansa na zaprojektowanie niepowtarzalnego wzoru, który zachwyci znajomych. W artykule podpowiadamy, jak wykorzystać pastele do tkanin do malowania na koszulkach, torbach czy obrusach. Zapraszamy do lektury!
jak zrobić wianek ze stokrotek

Jak zrobić wianek ze stokrotek? 

2023-05-24
Jak zrobić wianek ze stokrotek? Jak zrobić wianek z mleczy? Jak zrobić wianek z koniczyny? To bardzo popularne pytania, zwłaszcza wśród mam małych dziewczynek oraz wszystkich kobiet, które swą głowę chcą przyozdobić na wiosnę kwiatami. W artykule znajdziesz najprostsze sposoby na uwicie wianka z kwiatów wiosennych.
Jak naprawić zapiętki w butach

Jak naprawić zapiętki w butach?

2023-04-03
Zapiętki w twoich ulubionych butach odkształciły się lub przetarły? Nie musisz spisywać obuwia na straty. Regeneracja zapiętek pozwoli przedłużyć jego żywotność. Podpowiadamy, jak naprawić zapiętki w butach niedużym kosztem.
jak usunąć farbę z ubrania

Jak usunąć farbę z ubrania?

2023-03-03
Jeśli twoim hobby jest malowanie lub masz w domu małego artystę, próbującego różnych technik, prędzej czy później staniesz przed problemem, jak usunąć farbę z ubrania. Najłatwiej zrobić to, kiedy plama jest świeża. W niektórych przypadkach pozbycie się zaschniętej warstwy może nawet okazać się niemożliwe, dlatego działaj jak najszybciej. Metoda wywabiania plam zależy od rodzaju farby. Sprawdź jak szybko poradzić sobie z zabrudzonym ubraniem.
jak uszyć plecak

Jak uszyć plecak?

2023-02-28
Oryginalny plecak z ciekawie nadrukowanego materiału to marzenie nie tylko współczesnych nastolatek i nastolatków, ale też coraz większej liczby osób, ceniących niepowtarzalne rękodzieło. Jak uszyć plecak? Znamy bardzo prosty sposób.
jak usunąć gumę do żucia z ubrań

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

2023-02-24
Klejąca i elastyczna guma do żucia jest nie lada problemem, kiedy przylepi się do ubrania. Szorowanie może doprowadzić do wniknięcia jej głębiej w materiał, dlatego powstrzymaj się od prób zdrapywania świeżej plamy. Istnieją znacznie skuteczniejsze sposoby na to, jak usunąć gumę do żucia z ubrania. Postępując według wskazówek, masz szansę wyczyścić materiał bez ryzyka trwałego uszkodzenia  ubrania.
biżuteria diy krok po kroku

Biżuteria DIY krok po kroku – jak samodzielnie stworzyć kolczyki, naszyjniki i bransoletki

2023-02-10
Lubisz rzeczy tworzone ręcznie? Często wolne chwile spędzasz na tworzeniu różnych dodatków, np. do domu czy dla dziecka? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje cię to, jak wykonać modną biżuterię. Biżuteria DIY krok po kroku wykonana samodzielnie przynosi wiele radości! Poznaj nasze pomysły i triki na stylowe kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Zapraszamy do lektury!
Jak usunąć nadruk z koszulki

Jak usunąć nadruk z koszulki? Cztery sprawdzone sposoby

2023-02-07
Każdy z nas ma w swojej szafie koszulkę, która ze względu na niemodny nadruk nadaje się wyłącznie do chodzenia po domu. A gdyby tak pozbyć się napisu i móc cieszyć się jednolitą koszulką basic? Są na to sposoby! Sprawdź, jak usunąć nadruk z koszulki, nie niszcząc materiału.
jak prać skórzane spodnie

Jak prać skórzane spodnie? Sposoby na pranie skórzanych spodni

2023-01-13
Jak prać skórzane spodnie? Sposoby na pranie skórzanych spodni? Odzież wykonana ze skóry jest wyjątkowa, niepowtarzalna i ponadczasowa. Jednak podobnie jak inne ubrania, ulega zabrudzeniom i w konsekwencji wymaga prania. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie: jak prać skórzane spodnie, kurtki i inne elementy garderoby? Kwestia ta jest dość problematyczna w związku z plamami pozostającymi niekiedy po kontakcie wyrobów skórzanych z wodą. Podobne obawy związane z praniem dotyczą też popularnych materiałów woskowanych, które świetnie imitują skórę i wyróżniają się nieco podobnymi właściwościami. Sprawdź, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skórzanej odzieży i czy skórzane spodnie można prać w pralce.
malowanie doniczek z terakoty

Ogrodowe DIY: Malowane doniczki z terrakoty

2022-11-28
Doniczki z terrakoty stanowią wspaniało bazę na wszelkiego rodzaju artystyczne zabiegi. Skoro do Dnia Wiosny zostało już tak niewiele czasu, warto wykorzystać to płótno do stworzenia kolorowych i iście wiosennych doniczek, które idealnie nadadzą się, jako ozdoba ogrodu.

Ubrania handmade