Data publikacji:

Jak usunąć nadruk z koszulki? Cztery sprawdzone sposoby

Każdy z nas ma w swojej szafie koszulkę, która ze względu na niemodny nadruk nadaje się wyłącznie do chodzenia po domu. A gdyby tak pozbyć się napisu i móc cieszyć się jednolitą koszulką basic? Są na to sposoby! Sprawdź, jak usunąć nadruk z koszulki, nie niszcząc materiału.
Jak usunąć nadruk z koszulki

Jak odkleić nadruk z koszulki?

Niemodne napisy, dziwne ilustracje lub nadruki, które z biegiem czasu popękały i prezentują się nieestetycznie. Każdy z nas od czasu do czasu znajduje w szafie koszulki właśnie z takimi ozdobami. Warto wiedzieć, że koszulki z nieodpowiednim nadrukiem wcale nie trzeba wyrzucać.
Do usunięcia nadruku z koszulki możesz wykorzystać specjalne detergenty, żelazko, a nawet zamrażarkę. Wystarczy ostrożne działanie i odrobina cierpliwości, by nielubiany ciuch szybko stał się uniwersalną, jednolitą koszulką. Podpowiadamy, jak bezpiecznie i skutecznie usunąć nadruk z dowolnego T-shirtu.

Z jakich koszulek możesz usunąć nadruk?

Nadruki na ubraniach najczęściej umieszczane są za pomocą krawieckiego kleju. Aby pozbyć się grafiki czy napisu, wystarczy naruszyć klej i delikatnie usunąć aplikację. Taki zabieg możesz przeprowadzić bezpiecznie na ubraniach wykonanych z bawełny, wiskozy czy włókien syntetycznych. Usuwanie nadruku powinno udać się także w przypadku jeansu.
Z jakich tkanin lepiej nie usuwać napisu? Uważaj na bardzo delikatne materiały, takie jak len, jedwab, satyna. Proces zrywania nadruku może trwale je naruszyć. Usunięcie nadruku będzie niemożliwe także wówczas, gdy został on wykonany bardziej zaawansowaną techniką, taką jak sitodruk.

Jak usunąć nadruk z koszulki? Domowe metody

Jeśli twoją koszulkę „zdobi” nieestetyczny nadruk, nie spisuj jej na straty. Sprawdź proste metody, dzięki którym usuniesz aplikację i uzyskasz jednolitą, uniwersalną koszulkę. Wszystko, czego potrzebujesz, na pewno masz w domu.

Jak zmyć nadruk z koszulki? Użyj specjalnego środka

Najwięcej osób, chcąc usunąć nadruk z koszulki, sięga po preparaty z rozpuszczalnikiem. To najszybsza, ale i wymagająca ostrożności metoda. Nadruk, który został przyklejony do materiału, usuniesz, stosując rozpuszczalnik z alkoholem, aceton lub specjalny rozpuszczalnik do kleju.
 • Wypierz koszulkę w wysokiej temperaturze, co zmiękczy klej pod nadrukiem.
 • Nanieś na nadruk rozpuszczalnik za pomocą miękkiej ściereczki. Delikatnie pocieraj przez dłuższą chwilę.
 • Za pomocą ostrego noża delikatnie spróbuj naruszyć nadruk. Pozostałości kleju zmyj dodatkową porcją rozpuszczalnika.
 • Wypierz koszulkę jak zwykle.
 • Czasem jednorazowa aplikacja rozpuszczalnika okazuje się niewystarczająca. Wówczas możesz usunąć pozostałości nadruku za pomocą innych metod, takich jak ciepło suszarki lub żelazka.
  Wskazówka: jeśli nadruku z koszulki nie da się zmyć zwykłym rozpuszczalnikiem, możesz wypróbować specjalny płyn do usuwania naklejek. Dobrze sprawdza się jako płyn do usuwania nadruków z materiału.

  Jak usunąć gumowy nadruk z ubrania?

  Na twojej koszulce widnieje nadruk gumowy, który nie do końca ci się podoba? Poradzi sobie z nim zwykłe żelazko.
 • Wywiń koszulkę na lewą stronę i ułóż na desce do prasowania. Pod nadrukiem umieść suchą ścierkę, do której przylgnie rozpuszczony nadruk.
 • W miejscu nadruku na zewnętrznej stronie koszulki ułóż zwilżoną ściereczkę. Zabezpieczy ona koszulkę przed przypaleniem.
 • Rozgrzane żelazko przyłóż do ściereczki na dłuższą chwilę. Zdejmij, gdy ścierka będzie sucha.
 • Gumowy nadruk zacznie się odklejać. Zdejmij jego pozostałości za pomocą drewnianego patyczka lub noża.
 • Wypierz koszulkę.
 • Jak odkleić nadruk z koszulki za pomocą suszarki?

  Do usunięcia nadruku przyda ci się także suszarka do włosów. Wystarczy, że skierujesz strumień gorącego powietrza na nadruk do momentu, gdy klej zacznie się rozpuszczać. Następnie zdrap napis wraz z klejem i wypierz koszulkę.

  Mrożenie koszulki – czy to działa?

  W niektórych sytuacjach rozwiązaniem może okazać się także włożenie koszulki z nadrukiem do zamrażarki na całą noc. Zimno sprawi, że napis popęka, klej stanie się twardy i będzie łatwiej go zdrapać. Ta metoda jest zdecydowanie najmniej inwazyjna dla ubrań, dlatego polecamy ją, jeśli szukasz sposobu na to, jak usunąć nadruk z koszulki bawełnianej.

  Nowy nadruk na koszulce – jak go wykonać?

  Udało ci się usunąć nadruk z koszulki? Świetnie – teraz masz idealny T-shirt basic, który sprawdzi się w wielu okolicznościach. Jeśli jednak chcesz urozmaicić swoją koszulkę, sięgnij po proste w użyciu naprasowanki. Dzięki nim nadasz koszulce, ale i innym elementom garderoby niebanalny charakter.
  Jak używać naprasowanek? To proste – wystarczy przyłożyć wzór do odzieży, a następnie docisnąć go rozgrzanym żelazkiem. Ciepło aktywuje klej, który umocuje naprasowankę w pożądanym miejscu.

  Jak usunąć nadruk z koszulki? Zaufaj domowy metodom

  Rozpuszczalniki, żelazko, suszarka do włosów – te przedmioty mogą pomóc ci w usunięciu niechcianego nadruku z koszulki. Napis lub grafikę możesz usunąć nawet za pomocą zimna zamrażarki. Nie spisuj więc koszulki na straty – daj jej drugie życie i usuń nadruk domowymi sposobami!
  Zdjęcie: Evanto Elements