Tekturowe pudełko – jak to działa?
Zabawki wykonane z papieru falistego tworzy się samodzielnie, za pomocą własnych rąk. Jest to jedna z największych zalet tych zabawek. Totektura projektuje bowiem produkty, które dopiero po złożeniu z bardzo prostych i płaskich wykrojów tworzą efektowne i bardzo wytrzymałe przestrzenne formy. Aby móc się bawić zabawką, maluch musi coś z siebie dać.
Tekturowe pudełka, tylko z pozoru wydają się być płaskie – wystarczy bardziej przyjrzeć się papierowi falistemu, aby zauważyć specyficzne wycięcia, które podpowiadają, w których miejscach znajdują się elementy układanki. Po wysunięciu wszystkich wykrojów rozpoczyna się wielka zabawa – składanie swoich zabawek!
Aby złożyć zabawkę z tekturowego pudełka należy zajrzeć do instrukcji, którą można znaleźć na kanale Totektury na YouTube lub składać elementy intuicyjnie.
Do niektórych zestawów zabawek tekturowych zostały dołączone sznurki, gumki, a także inne elementy montażowe, takie jak drewniane kołeczki. Służą one do:
• utrzymania konstrukcji,
• spojenia kilku elementów,
• wprawienia detalu w ruch.
Należy zauważyć, że niektóre egzemplarze zabawek, jak np.
tekturowy dźwig portowy (
PATRZ TUTAJ) mają zdolność
poruszania się. W tym przypadku obraca się i wysuwa do przodu ramię dźwigu. W ten sposób naśladuje sposób poruszania się rzeczywistego i realnego dźwigu portowego.