3 wiszące lampy w stylu skandynawskim/industrialnym do Twojego salonu marzeń

Każdy kto tylko planował/zmieniał wystrój w salonie na pewno wie, że nie jest to zadanie łatwe i proste. Zaczyna się niewinnie – pierwsze decyzje dotyczące koloru ścian przychodzą z łatwością.
Schody zaczynają się wówczas, gdy przychodzi moment wyboru przewodniego stylu salonu i dobranie do niego dodatków, jakimi są np. lampy wiszące.

Szybko okazuje się, że stopnie tych schodów są bardzo strome, bo przecież stylów jest mnóstwo, a wybór lamp szalenie trudny. Nie martw się, z naszą pomocą wybierzesz te lampy do salonu, które będą dla Ciebie najlepsze.


Jakie lampy wiszące wybrać?

Nie można zapomnieć o tym, że to właściwie lampy wiszące i barwa wypływającego spod klosza światła zmienia cztery ściany w prawdziwy salon marzeń, nasz dom. Lampy mogą szybko i efektowanie wpłynąć na wystrój każdego pomieszczenia, a zwłaszcza te w stylu skandynawskim.

Kiedy już poczujesz, że lampy industrialne są tymi właściwymi i to właśnie ich szukasz, wybierz egzemplarze, które wyróżnią Twój salon wśród innych i sprawią, że będzie on na prawdę niepowtarzalny.

Czym zatem są "industralne lampy"? Te określenie w zasadzie odnosi się do takich miejsc jak: hala produkcyjna, przemysłowa, czy magazynowa oraz  innych surowych pomieszczeń.
Jest to określenie oświetlenia, które pasuje do przejrzystych pomieszczeń, z dużymi oknami i ścianami z cegły.

Lampy do salonu w stylu skandynawskim/industrialnym to wielki hit ostatnich czasów. Nie musisz jednak mieszkać w zaadoptowanym na cele mieszkalne starym budynku, obiekcie, czy hali, aby wyposażyć  salon w tego typu żyrandole. Wystarczy, że pomieszczenie, w którym chcesz je umieścić będzie jasne i niezapełnione szeregiem mebli. Ważne też, aby było ono przestronne. Lampy industrialne wykonają resztę roboty za Ciebie.

Jeśli chcesz, aby pokój był wyjątkowy i wpływał na Twoje życie twórcze, powinieneś zastanowić się nad wyborem poniższych, ręcznie wykonanych lamp:

1. BRYLANT

Lampa wisząca BRYLANT to przykład własno ręcznie wykonanej lampy do salonu. Jest to autorski projekt firmy FEST LAMPA, który został wykonany przez uzdolnionego polskiego rzemieślnika, będącego mistrzem witrażownictwa. Jego lampy posiadają kształt brylantu, który jest odwrócony szerszą stroną do dołu. Wymiary tego cuda to odpowiednio: 16 cm szerokości i 20 cm wysokości klosza.

Lampy wiszące mają bardzo ozdobną formę, okrytą szklanym wypełnieniem sekcji.
Element szkła wyróżnia tę lampę spośród setek innych, metalowych form. Dodatkowo, te ręcznie wykonane lampy posiadają żarówki Edisona, które potęgują ich bezkonkurencyjny urok.

Ciągle jesteś nieprzekonany? Jeśli tak, na pewno zmienisz zdanie, jeśli dowiesz się o tym, że ten minimalistyczny żyrandol wyposażony jest w długi (1,5 metrowy) kabel. Dzięki niemu możesz manipulować wysokością, na której ma znaleźć się żarówka. Taki długi kabel to nowoczesny element dekoracyjny, którego nie może zabraknąć w każdym salonie o industrialno-skandynawskim charakterze.


2. KWADRAT

Geometryczne wzory nigdy nie były tak modne, jak dziś. Klasyczny abażur, w szklanej oprawie nada się do połączonych pomieszczeń tzw. salonowo-jadalnianych. Metalowe elementy jedynie dyskretnie zarysowują kształt kwadratu. To wyobraźnia czy prostota kwadratowej lampy powoduje, że jej forma nas tak urzeka? 


3.  DIAMENT

Abażurowe lampy wiszące mogą mieć także kształt diamentu . Dzięki odbijającym się przedmiotom w znajdującym się pomiędzy formą szkle, żyrandol sprawia wrażenie, jakby się mienił i błyszczał. Ten efekt sprawia, że szeroka na 20 cm i wysoka na 22 cm przezroczysta lampa lśni niczym diament. Podobnie, jak lampy o kształcie kwadratu i brylantu, egzemplarze "diamentowe" także posiadają żarówkę Edisona oraz długi, czarny kabel (można go skrócić w każdym momencie).

Lampy do salonu handmade

Lampy, które zostały zaprezentowane powyżej to nie tylko kwintesencja klasyki i potencjału, jaki kryje się w geometrycznych kształtach. Te cechy znajdziesz przecież także w innych skandynawskich żyrandolach i lampach! Te lampy wiszące będą niebanalnie prezentować się w Twoim salonie z innego względu:  są to produkty handmade.

Oznacza to, że każdy egzemplarz został wykonany z najwyższą starannością i dbałością o detale. Zrobione przez człowieka, posiadają takie pojedyncze i wyjątkowe cechy, jakich nigdy nie uzyska się w masowej produkcji lamp industrialnych.

Reasumując, w firmie FEST LAMPY nie znajdziesz dwóch takich samych produktów. Każde lampy do salonu są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli więc masz dosyć nudy w domu, pora na rozwiązanie, które wprowadzi rewolucję i sprawi, że pokochasz każde wnętrze swojego domu na nowo.

Bardzo ciekawym i innowacyjny rozwiązaniem jest połączenie trzech zaprezentowanych wyżej kształtów w jedną, spójną całość. Innym pomysłem jest umiejscowienie każdego z kształtu lampy, w innej części salonu. Ten zabieg z pewnością będzie dowodem na to, że wybierając żyrandole można kierować się różnorodnością oraz warto łączyć ze sobą inne i ciekawe kształty.

Gdzie umiejscowić takie industrialne, wiszące lampy?

Przede wszystkim w miejscu, w którym spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi. Nad stołem. W pobliżu wyspy w kuchni. W gabinecie, pokoju gościnnym i jadalni. Stolik kawowy to także perfekcyjne miejsce na umieszczenie nad nim wiszącej lampy.

Gdzie jeszcze? oczywiście nad biurkiem, które jest miejscem na odpisywanie na e-maile i nad ulubioną półką, która ugina się pod ciężarem Twoich ulubionych książek. W salonie sprawdzą się nad sofą, kanapą i fotelem, który służy do odpoczynku z książką w dłoni. Zwisająca lampa oświetli czytane stronnice, a w dodatku opromieni i nada klimatu całemu pokojowi.

Lampy idealnie pasują także do wnętrz w stylu retro, czy vintage. Tak na prawdę okażą się być dobrym dodatkiem do wnętrz, w których chcesz postawić na: nowoczesność, pomysłowe rozwiązania oraz wygodę użytkowania.

Skandynawskie lampy do salonu handmade dadzą Ci wszystko to, czego od nich oczekujesz. Sprawdź ofertę i zakochaj się w naszych kształtach żyrandoli. Odkryj nowe oblicza swojego salonu. Stawiaj na wyjątkowość, formę, kształt, no i jakość.

Autor: Majcherczyk Karolina