Data modyfikacji:

Jak samodzielnie zrobić kostiumy na halloween – 2 super pomysły

Jeśli chcesz zaskoczyć rodzinę i przyjaciół swoim handmade-owym kostiumem na halloween – strasznie dobrze trafiłeś. Poznaj dwa pomysły na kostiumy halloween-owe: budżetowy i banalny w wykonaniu (tzw. studencki) oraz taki, który wymaga nieco większego nakładu samodzielnej pracy (koszt około 60 zł).

Gadżety dla każdego przebranego duszka (stroje na halloween i ich dodatki)

Aby w pełni wyglądać, umówmy się, strasznie i odrażająco, powinno się wyposażyć w gadżety, które są symbolem święta zmarłych:

wydrążone dynie z wyszczerbionymi zębami, podświetlone od środka,
tekturowe trupie czaszki (KLIK),
nietoperze,
myszy,
kosa,
szkielet,
ciasteczka z motywem czaszek (KLIK).

Do idealnego stroju na halloween brakuje jedynie czarnego kota, który łasi się do nóg. Jeśli planujesz imprezę domową i masz czarnego kota – to nie może się nie udać!

Kostiumy na halloween, czyli  STRÓJ 1 – ZAGUBIONA DUSZYCZKA

Wykonanie tego stroju nie będzie kosztowało ani dużo pracy, ani pieniędzy. Oznacza to, że pomysł na te przebranie będzie idealne dla studentów. Wykonają go oni nie tylko na potrzebę studenckiej imprezy halloween-owej, ale także mogą ubrać się w niego w niego podczas trwania juwenalii.

Tradycyjny stój na halloween w ducha sprawdzi się też, jako budżetowe i ponadczasowe przebranie dla dziecka do przedszkola. Będzie użyteczne podczas wielu przedstawień i zabaw małych szkrabów.

Duch i noc to wyśmienite połączenie, podobnie jak orzechy laskowe i czekolada. Dlatego na pierwszy ogień idzie klasyka, czyli pomysł na tradycyjne przebranie halloweenowe. Aby wyróżnić się wśród innych duchów postaw po prostu na dopracowany minimalizm. Co to znaczy?

Ten nocy nie maluj twarzy podkładem, ale wybiel ją jedynie białymi cieniami. Pod oczami zrób czarne podkowy (dookoła). Blada cera w kontraście z ciemnymi oczami robi tu największą robotę. Makijaż wykonaj także na szyi – powinna być ona białej barwy i posiadać długie, błękitne żyły.
Nie rozczesuj włosów, im bardziej swobodna fryzura, tym lepsza. Zmierzw włosy szczotką lub grzebieniem. Włosy to najbardziej istotny element, zaraz obok makijażu, dlatego ułóż je na tyle stabilnie, aby wytrzymały całą noc.
Peleryny Halloween możesz kupić lub wykonać samodzielnie. Zrób białą pelerynę ze śnieżnobiałego prześcieradła (ale takiego bez gumek do materaca). Nie przewijaj go wokół siebie, gdyż efekt nie będzie spektakularny. Na środku materiału wytnij otwór na głowę (wedle uznania także na ręce). Zwróć uwagę na długość prześcieradła  – jeśli jest ono za krótkie, gdyż po założeniu widać stopy – doszyj po bokach biały materiał. Mogą to być stare i podarte koszule.
Do prześcieradła możesz doszyć biały kaptur. Do jego wykonania potrzebne będą jedynie białe nici, igła, nożyczki i kawałek białego materiału lub stary kaptur, który będzie wizualnie pasował do prześcieradła.
Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać makijaż – na prześcieradle wytnij jedynie dwa małe otworki na oczy (zmierz wcześniej ich rozstaw). Efekt będzie niesamowity!
Na białą tkaninę za pomocą kleju do tkanin przyklej kilka robaków i pająków, a na koniec pokrop ją sokiem malinowym, który będzie emitował krew. Kostiumy na halloween to lubią.

Alternatywnym pomysłem na prześcieradło mogą być długie, białe tuniki (KLIK), które także sprawdzą się, jako okrycie bladej, błądzącej duszyczki. Konieczne jest, aby do tego stroju dodać gadżet typu kosa, czy też trupia czaszka noszona w rękach.

Jeśli potrzebujesz ubrać się w jeszcze bardziej minimalistyczny strój na halloween – polecamy założyć na siebie jasną bluzę zapinaną na ukos, z wielkim i klimatycznym kapturem (KLIK). Do tego zestawu będą pasować białe podziurawione rajstopy. Wystarczy jeszcze wykonać odpowiedni makijaż (np. ściekająca po ustach krew) i minimalistyczny strój na halloween będzie gotowy!

Stroje na halloween, czyli STRÓJ 2  – WIEDŹMA z miotłą

Jeśli masz ochotę na coś innego i dysponujesz większą ilością czasu, zachęcam do samodzielnego w 50% wykonania poniższego kostiumu wiedźmy. Jego całkowity koszt nie przekracza 60 zł.

Potrzebujesz:
rajstop w paski lub inne fikuśne wzory,
czarną bluzkę,
czarny tiul, ok. 1,5m x 1,5 m (koszt około 8 zł),
gumka na szerokość bioder,
pająki, pajęczyny, czaszki etc.
klej do tkanin/ klej na gorąco,
czapka czarownicy (koszt około 10 zł),
patyk bambusowy,
słoma,
bandaż,
kosmetyki do makijażu (w tym: czarne i białe cienie oraz czerwona szminka).
Sposób wykonania:
Do czarnej bluzki za pomocą kleju do tkanin lub kleju na gorąco przyklej zwierzaki (pająki i inne),
Wykonaj spódnicę: złóż arkusz tiulu na pół i potnij go na paski (około 5cm), które przywiążesz na supeł do gumki (jeden obok drugiego).
Miotła: do patyka bambusowego, za pomocą sznurka przywiąż słomę.
Wykonaj makijaż, zwracając uwagę na to, aby ciało było blade, a oczy czarno-czerwone. Usta powinny być niedokładnie pomalowane krwistą, czerwoną szminką.
Głowę owiń bandażem i nałóż na nią czapkę.
Maski, peleryny, niecodzienne makijaże, duże pająki i wszędobylskie pajęczyny, a w dodatku krew, długie szpony i kły, jak u zoombie, czyli halloween pełną parą! Który pomysł przebrania na halloween opisany w powyższym artykule najbardziej do Ciebie pasuje? Wybierasz budżetowego duszka, czy nieco droższą wiedźmę?

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.