Data modyfikacji:

Jak wybrać prezent marzeń – poradnik

Przynajmniej kilkanaście razy w roku masz ten sam problem. To czas, kiedy zadajesz sobie te same pytanie: Czy tym razem mam super pomysł na prezent? Jeśli chodź raz zadałeś sobie te pytanie, a odpowiedź na nie brzmiała "nie" – ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie.

"SUPER PREZENTY", czyli 10 ZŁOTYCH RAD 

10 złotych rad to porady, którymi bezwzględnie należy się kierować podczas wyboru prezentu. Można je porównać do 10 przykazań chrześcijan, którymi co poniektórzy kierują się w swoim życiu. Mówię zupełnie poważnie – spełniając tych 10 punktów, masz gwarancję, że sprawisz komuś SUPER PREZENT. A oto one:

1. Nie kupuj, jeśli nie jesteś pewien.
2. Nie zawsze drogie prezenty są lepsze od  tańszych.
3. Nie zawsze tańsze prezenty będą dobrze odebrane.
4. Kupujesz dla kogoś, nie dla siebie.
5. Tradycyjne pomysły zawsze się sprawdzą.
6. Nie wydziwiaj.
7. Pomyśl dwa razy, zanim kupisz.
8. Dbaj o pakunki na prezenty.
9. Zawsze daj coś, co zrobiłeś samodzielnie.
10. Przy wręczaniu prezentu, bądź pewien siebie.

Tym optymistycznym akcentem, przejdźmy do kolejnych rad, ale mających już bardziej fizyczny wymiar.

Prezent marzeń dla każdego – przepis

Co to znaczy? Czy gadżety mogą być wymarzonym prezentem? A może nie ma czegoś takiego, jak prezent marzeń?

Nie ma – niestety – przepisu, na zawsze idealny i udany prezent marzeń. Zastanówmy się teraz, dlaczego właściwie nie ma takiego uniwersalnego prezentu marzeń? Odpowiedź na te pytanie pokaże, na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć, przed wyborem najlepszego prezentu. Odpowiedź jest zatem następująca: ponieważ każdy człowiek jest inny, a dzięki temu posiada inne cechy, umiejętności, zalety, wady. Każdy pracuje gdzie indziej, ma różny wiek, odmienne rozmiary. Każdy ma wszystko "swoje ulubione". Czyż nie? Przepisem na prezent marzeń dla osoby, o której właśnie myślisz jest:

dobra znajomość jej cech psychicznych,
wiedza ogólna na jej temat – unikamy dublu w prezentach,
znajomość pasji obdarowywanego,
trafienie w prezent, który aktualnie jest jej najbardziej potrzebny,
(prawdopodobnie) zrobienie takiego prezentu, jakiego Ty nigdy byś sobie nie kupił.

Największą zmorą podczas wyboru gadżetu – prezentu, która wpływa na Ciebie destrukcyjnie (w wyniku czego jest nieudanym upominkiem) jest to, że patrzysz na prezent z własnej perspektywy. Zmień zatem myślenie, bo Ty przecież jesteś inny niż solenizant, bo Ty masz inne potrzeby, niż on.
Aby szlifować  i notować to, co powinieneś kupić bliskiej Ci osobie, proponuję  zamówić NOTES PEŁEN POMYSŁÓW (KLIK), w którym będziesz mógł wypisać wszelkie notatki dotyczące osoby, którą chcesz uszczęśliwić. Taka burza mózgów pomoże Ci znaleźć pomysł na prezent dla każdego.

Zeszycik, który zamówisz pozwoli utrzymać porządek w swoich, często zdeterminowanych, myślach. Będziesz mógł także zapisać, jaki prezent sprawiłeś już tej osobie, a czego jeszcze nie wręczyłeś. Historia zna przypadki, że szukając jednego pomysłu znajdujesz trzy, ale za jakiś czas i tak o nich nie pamiętasz. Zapisz je w notesie!

Pomysł na prezent, czyli kłębek nerwów

Z autopsji, wiem, że zakup prezentu jest w większości przypadków niekomfortowy i czasem stresujący. Musisz wysilać się  i myśleć....i myśleć...i myśleć. Poradą jest zrobienie sobie kawki albo mocnej herbatki w kubku bazgroł (KLIK).

Dlaczego właśnie w nim? Ponieważ w stresie lub w presji czasu kubek będzie Twoim "dobrym" odniesieniem, równie jak Ty zagmatwanym przyjacielem i przypomni Ci, żebyś etap zakupu prezentu traktował:
z dystansem,
jako przyjemny czas,
z myślą, że robisz coś dobrego.

A jeśli spodobał Ci się kubeczek z kłębkiem, może ta koszulka (KLIKz podobną grafiką będzie odpowiednim prezentem dla kogoś Ci bliskiego?

Co na dodatek do prezentu?  –   gadżety też mają znaczenie

Okazuje się, że jest kilka gadżetów, które zawsze są mile widziane. Co to takiego? Okazuje się, że dla kobiet zawsze będą to... czekoladki. Kobietki zawsze dobrze oceniają magiczną moc słodkiej czekolady, która zawsze poprawia humor i wywołuje uśmiech od ucha do ucha. Smakołyki dla kobiet nie zawsze są dobrym pomysłem – jeśli są one na diecie lub są diabetykami.
Dla mężczyzn niezastąpionym prezentem jest oczywiście...alkohol. Jeśli płeć męska nie przepada za trunkami, chętnie powiększy swoją kolekcję barkową lub poczęstuje nimi gości.

Dla cioć i babć najlepsze, jako dodatek, będą mydełka zapachowe, kolorowe i pachnące świeczki. Taki gadżet to wisienka na torcie – nikogo nie urazisz, a wręcz uprzyjemnisz wieczory Pań.

Okazuje się, że dla przyjaciół warto zamiast kwiatów kupić...zdrapki!

Pomysł na prezent – podsumowując

Kilka pytań, które pomogą Ci zamówić prezent marzeń:
Czy to się przyda?
Na jaką okazję chcę podarować prezent?
Jaki mam budżet?
Czy solenizant/ka już tego nie ma?
Co obdarowywana/y lubi (robić, jeść etc.) najbardziej?
Czy wypada mi kupić taki prezent?
Czy prezent kupiłem z myślą o solenizancie/tce?
Czy prezent jest dobrej jakości?
Czy jest odpowiedni dla osoby, która jest na "tym" etapie życia?
Powyższy poradnik z pewnością pomoże wybrać Ci prezent marzeń, który okazuje się, dla każdego jest inny. Różnie pojmowane super prezenty będą z pewnością trafione, jeśli zamówi się je po wcześniejszym przemyśleniu oraz dobrym poznaniu osoby obdarowywanej. Wówczas, nie będzie opcji, aby prezent nie był przez nią wymarzony.

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.