Data modyfikacji:

Prezent na walentynki DIY

Pora w te walentynki dać z siebie coś więcej – nie bądź nudnym partnerem i zaskocz swoim prezentem DIY drugą połówkę. Artykuł przedstawia 6 wspaniałych pomysłów na projekty DIY (dla kobiet i mężczyzn), które wprowadzą w wasz związek jeszcze więcej miłości i pikanterii.

Walentynki – prezent dla 2 osób

Jeśli chcesz podarować coś oryginalnego swojej drugiej połówce, po pierwsze możesz podarować jej prezent, jak to nazwaliśmy "2in1", czyli upominek dla Was obojga. Jak mówi stare porzekadło, będzie wtedy "owca cała i wilk syty", albo na odwrót.

Oto kilka przykładowych pomysłów na prezent 2in1 (które mogą zaskoczyć):
• Zamów koszulkę, która będzie znakiem rozpoznawczym Waszej miłości. Jeśli jesteście po ślubie idealnie sprawdzi się drugi egzemplarz.
• Zamów bilety na wyjście do np. teatru, opery, filharmonii, kina. Gdzie najbardziej obydwoje lubicie chodzić?
• Zarezerwuj stolik w restauracji lub ulubionym barze. Zjedzcie coś dobrego na mieście i wspólnie napijcie się pysznego szampana z bąbelkami. Celebrujcie swoją miłość w towarzystwie innych.
• Przygotuj kolację ze świecami. Będzie romantycznie.

W sumie prezentów, z których moglibyście skorzystać obydwoje jest masa. Można byłoby wymieniać w nieskończoność, ale przejdźmy do meritum. Mamy dla Ciebie wyszukane pomysły na prezent na 14 lutego (i, jak się okazuje, na każdy inny dzień w roku).

Prezent na walentynki – zrób to sam/a!

A co gdyby... tym razem jako prezent wybrać niesztampową drogę i zrobić dla swojej ukochanej/ukochanego coś z handmade'u?

Nie masz pomysłów jaki prezent DIY mógłbyś/mogłabyś podarować swojej miłości? Łap nasze świeże inspiracje:

POMYSŁ 1 – Zrób walentynkowe ciasteczka (i spróbuj ich nie zjeść...)

Do ich wykonania będziesz potrzebować tego cudnego wałka. Wzory z sercami robią piorunujące wrażenie. Wyglądają najlepiej na lekko przyrumienionych słodkościach. Palce lizać.

POMYSŁ 2 – Przyrządź "granatowy" lód, dla ugaszenia żaru waszej miłości

Będziesz potrzebować formę do lodu w kształcie serduszek i owoc granatu. Przyrządź lód z pestkami tego owoca i wykorzystajcie go podczas świętowania walentynek, czy też innego ważnego dla Was wieczoru.

POMYSŁ 3 – Świecznik, czyli słoik i stara gazeta

W starej gazecie, na środku wybranej przez siebie strony, wytnij nieduże serce. Kartkę z ażurowym symbolem miłości złóż w rulonik i umieść ją w słoiku. Uważaj jedynie, żeby świeczka nie spaliła gazety – dobrze ją umocuj do słoika.

POMYSŁ 4 – Magnesy "Serca" z masy solnej

Zrób masę solną i sformułuj z niej serca. Po wypieczeniu pomaluj je na kolor czerwony i różowy. Na stary i zużyty magnes, za pomocą kleju na gorąco, przyklej serduszka. Pamiętaj, że różowo-czerwone elementy powinny być nieco większe niż gabaryty magnesu.

POMYSŁ 5 – Randka (trochę) w ciemno

Chodzi o to, aby w 12 kopertach (połówka otwiera jedną kopertę w miesiącu) umieścić krótki pomysł na ciekawą randkę. Do niektórych kopert możesz włożyć np. bilety, wyznania miłosne, może w którejś umieścisz pytanie, a może odpowiedź. Podpowiedź: mężczyźni mogą poprosić o rękę swoje wybranki.

POMYSŁ 6 – Herbaciane LOVE

Skuś się na zmianę etykietek do herbaty. Zwykłe, nudne karteczki z logo producenta wymień na rozgrzewające serducha z napisami. Przykładowe etykietki mogą mieć taki napis:
• Hej Słodziaku,
• Rozgrzewasz mnie,
• Sto buziaków,
• Miłego dnia Kochanie,
• Kocham Cię!
Jak sam/a widzisz – prezenty DIY na walentynki wcale nie muszą Cię nic kosztować. Są to prezenty bezkonkurencyjne i bezcenne. Nie można ich kupić, ani dostać za żadne pieniądze. Życzymy, aby prezenty walentynkowe, jakie wręczysz i jakie otrzymasz, nie były nudne i przewidywalne, czyli żeby były handmade albo 2in1.
Autorka: Karolina Siejda