Data modyfikacji:

Prezent na Dzień Babci DIY – 7 pomysłów!

Najlepszy prezent to taki, w który włożysz pracę i serce. Twoja babcia z pewnością doceni upominek, który wymagał od ciebie pomysłu i wysiłku. Mam dla ciebie 7 propozycji na prezenty na Dzień Babci, które wykonasz w domowym zaciszu.

Prezenty dla babci do wykonania w domu

1. Drewniane pudełko na drobiazgi

Twoja babcia może przechowywać w nim biżuterię, drobne pamiątki czy przyrządy do szycia. Wystarczy ci drewniane pudełeczko do decoupage oraz farby. Pudełeczko dla babci możesz spersonalizować – napisz na nim coś od serca, a jeśli masz zdolności plastyczne – ozdób. Jeśli nie masz talentu to malowania, nic nie szkodzi; pomocne okażą się szablony z ciekawymi wzorami.

2. Płyta CD ze zdjęciami

Prosta, unowocześniona forma albumu zdjęciowego – zgraj wasze wspólne zdjęcia na płytę CD i umieć we własnoręcznie zrobionej kopercie. Wraz ze swoją babcią, nieraz będziecie mogli spędzać czas na oglądaniu wspólnych fotografii, które mimo upływu lat nie stracą na jakości.

3. Tradycyjny album ze zdjęciami

Twoja babcia to tradycjonalistka? Jeśli tak, powinna ucieszyć się z klasycznego albumu ze zdjęciami najbliższych. Warto zdecydować się na egzemplarz, który pozwoli ci na dodanie własnoręcznych podpisów pod fotografiami.

4. „Zapiski babci. Wspomnienia dla moich wnuków”

To nie do końca prezent DIY, jednak będzie wymagał od twojej babci sporego zaangażowania. „Zapiski babci” to forma pamiętnika, w którym znalazło się miejsce nie tylko na słowa, ale i na fotografie. Kiedyś, ten mały notes będzie dla was bezcenną, rodzinną pamiątką.

5. Lampka z butelki

Ten prezent dla babci z pewnością okaże się zaskakujący. Choć wymaga nieco większego wysiłku, zdecydowanie warto? Jak zrobić lampkę z butelki na Dzień Babci?
 • Potrzebne będą ci: butelka po winie, abażur, kabel z przełącznikiem, oprawka do żarówki, wiertarka (z wiertłami do szkła 4mm i 8mm), a także farby do szkła i pędzelki.
 • Umyj i osusz butelkę po winie. Nawierć otwór na dnie butelki (pamiętaj o okularach ochronnych!). Najpierw użyj mniejszego wiertła, by następnie poszerzyć otwór wiertłem 8mm.
 • Udekoruj butelkę farbami do szkła tak, jak chcesz.
 • Przewlecz kabel przez otwór na dnie aż do szyjki. Zamontuj oprawę do żarówki.
 • Teraz wystarczy wkręcić żarówkę i założyć abażur. Prawda, że to proste?

 • 6. Domowa nalewka na Dzień Babci

  Nalewki  domowej roboty to nie tylko eleganckie alkohole – często wykazują również działanie lecznicze, oczywiście w minimalnych ilościach. Pamiętaj, że czas leżakowania nalewki to minimum około 3 tygodnie, dlatego aby zdążyć przed Dniem Babci, powinieneś zacząć przygotowywać ją odpowiednio wcześnie. Podaruj ją babci w eleganckiej butelce z domowej roboty etykietą.

  7. Las w słoiku

  To efektywna i modna ozdoba, a na dodatek, możesz wykonać ją samodzielnie i niewielkim kosztem. Potrzebny będzie ci słoik – najlepiej z pokrywką, keramzyt ogrodniczy, węgiel aktywny, ziemia ogrodnicza, mech, roślinki o jednolitych wymaganiach pielęgnacyjnych. Opcjonalnie, możesz dodać nieco kamieni, kory, czy gałęzi.

  Wsyp keramzyt na dno słoika. Następnie, pokryj go warstwą węgla aktywnego, a później – ziemi ogrodniczej. Przesadź rośliny, ułóż mech i elementy ozdobne.
  Las w słoiku to świetny prezent dla babci, która kocha rośliny, jednak nie zawsze ma czas na ich intensywną pielęgnację. W takiej szklarni wilgoć utrzymuje się bardzo długo, dlatego las w słoiku wystarczy podlać raz na kilka tygodni.

  Masz już pomysł na to, jaki prezent wręczysz ukochanej babci? Mam nadzieję, że powyższe propozycje okażą się pomocne!

  Tekst: Joanna Stanuch