Data modyfikacji:

Wakacje cały rok, czyli namiot tipi w Twoim domu

Znam sposób na to, aby w Twoim domu przez cały rok gościło lato! Tipi, czyli modny i przepiękny namiot dla dzieci nie tylko wydłuży wakacje, ale będzie też designerskim akcentem rozpromieniającym Twój dom! Rozłóż namiot pod...swoim dachem!

Tipi, czyli właściwie co?

Przez niektórych nazywany jest domkiem pokojowym albo po prostu materiałowym namiotem dla dzieci. Rozkłada się go we wnętrzach domu, najczęściej w pokoju dziecka lub na tarasach. Jest to nic innego, jak stylowy namiot stworzony na wzór indiańskich domków.

Tipi to rodzaj namiotu, w którym niegdyś mieszkały plemiona koczownicze. Były to 8-metrowe domy budowane przez kobiety. W momencie, gdy wznosiły one wielkie namioty (ze skóry bizonów), mężczyźni zdobywali pożywienie i chadzali na polowania. Tak oto wyglądał swego czasu rozkład obowiązków egzystencjalnych w Ameryce Południowej.

Tipi, które dzisiaj jest dostępne w nieco innej formie, niegdyś wymagało około 15-18 ofiar zwierząt. Na szczęście śliczne indiańskie namioty (KLIK), które możesz zamówić na Ceneo, wykonane zostały tylko i wyłącznie ze 100% bawełny i gładkich kijków.

 Egzemplarz, na który chciałabym abyście zwrócili szczególną uwagę ma 150 cm wysokości i posiada 2 okienka, które można podwiązać zasłonkami. Wewnątrz namiocików znajduje się duża kieszeń na skarby naszego malucha. Zmieści się tam nie tylko dinozaur, czy lalka, ale także duża książka!

Piękny zestaw ze zdjęcia, który kosztuje niecałe 400 zł został wyposażony nie tylko w sam namiot, ale także zawiera:
4 dobrane kolorystycznie flagi, które są zakończeniem kijków (głównej konstrukcji namiotu)
2 poduszki z poszewkami,
girlandy,
maty, dzięki którym maluszek nie przeziębi się i będzie miał mięciutko.

Być może dla niektórych cena  400 zł jest zbyt wysoka, ale biorąc pod uwagę  pełne wyposażenie tego zestawu, z pewnością warto zastanowić się nad jego zamówieniem.

Największe zalety tipi dla dzieci

Jest to perfekcyjne miejsce zabaw dla pociech, ponieważ zapewnia on  intymność oraz zachowuje prywatność maluchów.
Dziecko może stworzyć w ich wnętrzach swój własny świat. Jeśli będzie chciało, zaprosi do niego rodziców, rodzeństwo i kolegów. Jeśli nie – to znak, że ma potrzebę pobycia ze sobą sam na sam i trzeba to uszanować. Po to niejako tipi zostało stworzone, aby dziecko mogło uchronić swoją prywatę.
Maluchy czują się w nich bezpiecznie, gdyż w razie potrzeby mogą w nich odizolować się od świata zewnętrznego.
Pupil ma wreszcie miejsce, w którym może się wyciszyć, uspokoić, przemyśleć swoje zachowanie lub po prostu zaczerpnąć drzemki pod namiotem w domu!
Chroni przed czynnikami zewnętrznymi typu: wiatr, słońce, owady.
Sprawia dużo frajdy i radości.

Wakacje przez cały rok tylko z tym namiotem dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko podejdzie do Ciebie i oznajmi, że chce jechać na wakacje, powiedź, że to wakacje przyjadą do niego! Wystarczy spojrzeć na te tipi (KLIK), aby rozumieć, że Twoja pociecha może codziennie spać pod namiotem i dobrze się przy tym bawić.

Przenośny namiot bez  śledzi

Tipi dla dzieci to akcesoria do zabawy, które mają tę zaletę, że są bardzo lekkie i łatwo w związku z tym je przemieścić. Dzięki temu maluch będzie mógł bawić się wszędzie tam, gdzie tylko będzie miał na to ochotę.
Dzięki temu, że są one przenośne,  śmiało możesz pojechać z namiotem do przyjaciół, na wakacje, czy też oddelegować swoje dzieci (i namiot) do dziadków.

Indiański namiot idealny na imprezę z dziećmi

Impreza z dziećmi to nie lata wyzwanie dla organizatora przyjęcia. W trakcie trwania spotkać towarzyskich dorośli przeważnie zajmują się sobą, a dzieci się zwyczajnie w świecie nudzą. Pora zmienić podejście do imprez, które odbywają się w obecności maluchów.

Tipi (KLIK ) tak zaabsorbuje czas najmłodszej ekipie, że aż żal byłoby nie mieć go w zanadrzu. Jeśli martwisz się, że w pokoju dzieci jest "coś za cicho" przenieś namiot do salonu – teraz będziesz mieć wszystkich na oku!

Dekoracyjny namiot dla dzieci (i dla domu)

Warto zwrócić uwagę na aspekty dekoracyjne tych niezwykle pięknych namiocików, które kradną serca, jak się okazuje, nie tylko najmłodszym. Zwróć uwagę na to, że namioty tipi:
wpasują się w każde wnętrze, gdyż każde z nich, mimo, iż inne, jest uniwersalne,
proste i funkcjonalne,
idealnie nadadzą się do wnętrz w stylu skandynawskim i surowym,
udekorują  nie tylko pokój dziecka, ale także okażą się niesztampową ozdobą salonu, werandy, tarasu, a także innych wnętrz,
będą perfekcyjnie pasować do nowoczesnych miejscówek,
mogą być domkami dla Twoich czworonożnych pupilów: kotków i piesków.
Tipi to akcent wakacji, czyli indiański namiot pod dachem i atrakcja (nie tylko) dla młodszych członków rodziny. Stwórz zatem w swoich 4 kątach miejsce, w którym 24 h na dobę, przez cały rok będzie przytulnie, wesoło i kolorowo!

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.