Data publikacji:

Co można zrobić z butelek plastikowych do ogrodu?

Drugie życie plastikowej doniczki? Dekoracje z butelek plastikowych? Ponowne wykorzystanie butelki plastikowej? Tak! To możliwe. Przydatne, ekologiczne i kreatywne! Czy wiesz, ile nowych ozdób do ogrodu stanie w twojej przestrzeni, gdy nieco ruszysz głową? Dowiedz się, co można zrobić z butelek plastikowych do ogrodu.
co z butelek plastikowych do ogrodu

Jak zrobić coś fajnego z plastikowych butelek?

Cokolwiek nie zrobisz z plastiku, poddasz go powtórnemu użyciu. Sama zdecyduj, czy będą to:
 • kwietniki z butelek plastikowych;
 • wiatrak z butelki plastikowej;
 • ozdoby z butelek plastikowych w kształcie zwierzątek – tu ograniczeniem jest wyłącznie poziom fantazji, na który wejdziesz przy tworzeniu z butelek plastikowych. Może to będzie łabędź z butelki plastikowej? A może pies, kot albo sowa;
 • wazon z butelki plastikowej;
 • aniołki na choinkę w ogrodzie;
 • pojemnik na nasiona roślin oraz cebulki roślin i wszelkie ogrodowe szpargały, których nie sposób zliczyć, a co więcej – odszukać w gąszczu garażowych gratów, ciemniach piwnic i w zakamarkach komórek lokatorskich.

Co można zrobić z butelek plastikowych do ogrodu? Doniczki na kwiaty!

Małe donice kwiatowe to pomysł, co można zrobić z butelki plastikowej. Będą stanowić naprawdę piękną ozdobę, jeśli odpowiednio je udekorujesz. Butelki pomaluj farbami na ulubiony kolor i nadaj im różnorodne kształty.
Butelki dobrze będą prezentować się również jako wiszące doniczki. Jak zawiesić plastikowe butelki w ogrodzie? Przetnij butelkę na pół i wykorzystaj jej górną część. Po bokach zrób dziurki i przeciągnij przez nie sznurek. 

Co można zrobić z butelek plastikowych do ogrodu? Chcesz więcej pomysłów?

Tu je masz. To, co można zrobić z butelki plastikowej, przerasta nasze oczekiwania. Nie wiesz, co można zrobić z butelki po płynie do prania? Ciekawe, jak zareagujesz, gdy dowiesz się, że ozdoby z recyklingu, butelki plastikowe przekształcisz na przydatne do ogrodu:
 • konewkę do podlewania roślin;
 • miniszklarnię służącą wzrostowi młodych roślinek oraz tych, które potrzebują bardziej troskliwej opieki, by nie zniszczył je nieco mocniejszy deszcz;
 • karmnik dla ptaków – to także element ozdoby ogrodu, takie małe minizoo bez ograniczenia wolności zwierząt, a ze wspomaganiem ich w okresie zimy i na przedwiośniu, gdy trudno ptaszkom znaleźć pokarm;
 • doniczki do wysiewu nasion – przydatne i oszczędne. Nie musisz bowiem kupować specjalnych doniczek do wysiewu nasion w sklepie ogrodniczym;
 • doniczki wiszące na wszelkie kwiaty, które pięknie rozwijają się w ten sposób, tworząc ozdobę dla twojego ogrodu, tarasu i balkonu. 

Jak zrobić ogród wertykalny z butelek? Czy to trudne?

Nie, ogród wertykalny z butelek to nie jest trudne zadanie. W internecie znajdziesz wiele wskazówek, jak dokładnie należy postępować i jakie rośliny wybrać, co i jak zrobić samodzielnie, aby zielona ściana w salonie lub w twoim ogrodzie na balkonie prezentowała się naprawdę dobrze. Niewielkie ogrody wertykalne, będące częścią ścian, to najmniej kosztowna inwestycja.
Coś dla minimalistów? Aby ogród wertykalny był minimalistyczny, dobrą opcją jest wykorzystanie mchu i porostów. Jakie są dodatkowe zalety ogrodu wertykalnego z mchu i porostów? Nie wymagają one żadnej pielęgnacji ze strony ich właściciela. 

Co jeszcze można zrobić z butelek plastikowych do ogrodu?

Różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Zwierzątka, samochody, łopatki. Wszystko, co posłuży im do zabaw w ogrodzie, do nauki prac ogrodniczych i do frajdy, jaką jest przebywanie w ogrodzie dla czystej przyjemności.
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.