Data publikacji:

Jak zrobić plakat samemu?

Podpowiadamy, jak stworzyć plakaty na ścianę do druku jeśli nie jesteś grafikiem. Artykuł jest między innymi o Canvie. Jeśli interesują Cię samodzielnie zrobione ilustracje połączone z chwytliwymi hasłami, poniższe rady z pewnością pomogą rozwinąć skrzydła. Dowiesz się, jakie gadżety będą pasować do Twoich plakatów.

Plakaty na ścianę, które zrobi każdy

Nie wszyscy mają zmysły graficzne i wyobraźnię na miarę ilustratora. Nie oznacza to jednak, że te osoby muszą rezygnować ze stworzenia swoich własnych plakatów.
Na początek skup się na hasłach do plakatów i ogólnej ich szacie graficznej.

HASŁA PLAKATÓW

Zależą tylko od Ciebie. Możesz skupić się np. na plakatach o tematyce motywującej i budującej. Ciekawe też są grafiki z teksami żartobliwymi.

GRAFIKA PLAKATÓW

Zachęcamy do wykorzystywania swoich własnych zdjęć. Dzięki temu, Twoja grafika będzie unikalna i niepowtarzalna. Jeśli interesują Cię plakaty z typowymi, gotowymi już grafikami, zapoznaj się ze stronami, które mają dostęp do ciekawych fotografii (do niektórych potrzebna będzie licencja). Licencja umożliwi korzystanie z czyichś grafik na określonych zasadach (np. Pixabay).
Plakaty na ścianę, czyli jak wybierać grafiki
• Pamiętaj o tym, że na ścianie powinny znaleźć się plakaty o określonej tematyce, najlepiej, gdyby stanowiły spójny cykl.
• Najlepsze grafiki na plakaty na ścianę to monochromatyczne ilustracje, które charakteryzują się prostotą i elegancją
• Szukaj bezpłatnych grafik.

Canva – zrób swój własny plakat na ścianę

Canva to prosta i łatwa w użyciu platforma online, która pozwoli stworzyć własne plakaty na ścianę przy pomocy wcześniej znalezionych ilustracji, czy grafik. Program, po udanej, darmowej rejestracji pozwoli stworzyć różnego rodzaju własne grafiki.
Nie musisz obsługiwać sprawnie programów graficznych, aby stworzyć swój pierwszy, efektowny plakat. Potrzebujesz jedynie Canvę. W panelu wybierz format plakatu i działaj.
Z tego programu korzystają nie tylko blogerzy, gdyż liczba jej użytkowników przekroczyła już ponad 200 000 organizacji.

Canva – pobaw się w grafika

Dobierz odpowiedni/ą do potrzeb:
• krój pisma, rodzaj i wielkość czcionki/fontów,
• kompozycję,
• kolor przewodni,
• wzór,
• format pobrania (np. pdf, png).

Jak samemu zrobić plakat nie używając programów graficznych

Jeśli preferujesz wykonanie plakatu na ścianę w 100% w stylu handmade, Ceneo.pl w swojej bogatej ofercie posiada wiele materiałów i dodatkowych dekoracji, które pomogą wydobyć z dzieła to, co najlepsze.
• Dekoracyjne frędzle wykonane z wełny mogą skutecznie ożywić każdą ręczną robótkę, która ma zostać powieszona na ścianie.
• W pobliżu plakatu możesz przykleić naklejki na ścianę, które będą uzupełnieniem Twojego dzieła. Bombki ozdobne widoczne na fotografii także możesz zamówić na Ceneo.pl.
• Bardzo popularne są także świecące plakaty na ścianę, które idealnie nadadzą się jako prezent. Wśród szerokiej oferty obrazów warto zwrócić uwagę na łapacz snów w wersji akwarelowej, z diodami LED, wydrukowany na matowym płótnie.
Bez względu na to, czy wybierzesz graficzną formę stworzenia plakatów na ścianę, czy odważysz się na wykonanie plakatu zrobionego ręcznie (z dodatkiem gadżetów), możesz być pewien, że na Ceneo.pl znajdziesz wiele ciekawych inspiracji i przydatnych materiałów do stworzenia swojego projektu.
Autorka: Karolina Siejda