Data modyfikacji:

Choinka z płatków kosmetycznych krok po kroku

Przygotowywanie świątecznych dekoracji to doskonały sposób na wprowadzenie się w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Jedną z mniej typowych, ale prostych i zarazem efektowych dekoracji jest choinka z płatków kosmetycznych. Jak ją wykonać krok po kroku? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wykonaj piękną bożonarodzeniową dekorację, która może być również świetnym pomysłem na dodatek do prezentu dla bliskiej Ci osoby.
Przeczytaj również: Niesztampowe życzenia świąteczne.
choinka z płatków kosmetycznych

Jak przygotować choinkę z płatków kosmetycznych krok po kroku?

Własnoręczne przygotowanie choinki z płatków kosmetycznych krok po kroku jest niezwykle proste, dlatego to dobry sposób na znalezienie dzieciom zajęcia przed świętami Bożego Narodzenia. Jeszcze lepiej, jeśli wspólnie wykonacie kilka takich drzewek i ozdobicie nimi dom lub dołożycie do upominków dla reszty rodziny.
To także dobry sposób na firmową integrację lub ozdobienie swojego miejsca pracy. Takie urocze ozdoby nie tylko wprowadzą w atmosferę świąt, ale również będą doskonałym sposobem na zacieśnianie relacji między pracownikami.
Sposobów na wykonanie choinki z płatków kosmetycznych jest co najmniej kilka, jednak żaden z nich nie jest skomplikowany. Każdy z nich łączy jednak jedno, czyli materiał – płatki kosmetyczne: małe, duże, płatki kosmetyczne dla dzieci czy nawet płatki bawełniane dla niemowląt.
Poniżej opisujemy dwa sposoby przygotowania choinki z płatków kosmetycznych krok po kroku. Pierwszy, bardzo prosty, sprawdzi się szczególnie dla małych dzieci, które bardzo chciałyby własnoręcznie przygotować bożonarodzeniową ozdobę. Drugi natomiast uszczęśliwi większe pociechy i dorosłych.

Choinka z płatków kosmetycznych krok po kroku

Potrzebne materiały:
  • płatki (waciki) kosmetyczne, np. kindii płatki;
  • kartka papieru w formacie A4 (najlepiej sztywna, taka z bloku technicznego) – zamiast kartki papieru może być gotowy styropianowy stożek;
  • klej na gorąco (do kartonu powinien wystarczyć zwykły klej w sztyfcie);
  • nożyczki;
  • zszywacz;
  • ołówek;
  • dodatkowe ozdoby: wstążki, koraliki, kokardy (opcjonalnie).
  • Sposób wykonania (wersja bardzo łatwa):

    Autor: Agnieszka Ragus