Data publikacji:

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Składanie prześcieradeł wydaje się dość prostą czynnością. Większość z nas potrafi bez problemu złożyć klasyczne prześcieradło w równą kostkę. Coraz częściej jednak sięgamy po prześcieradła z gumką. Staranne złożenie takiego prześcieradła nie jest już tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Istnieją jednak metody składania prześcieradeł z gumką w taki sposób, aby były one schludnie poukładane i zajmowały mało miejsca w szafie. Dowiedz się, jak złożyć prześcieradło z gumką krok po kroku.
jak złożyć prześcieradło z gumką

Dlaczego wybieramy prześcieradła z gumką?

Nasi rodzice, babcie czy ciocie z pewnością pamiętają czasy, gdy jedynym wyborem były prześcieradła tradycyjne – najczęściej białe. Niektórzy tęsknią za czasami maglowania pościeli, jej charakterystycznej twardości. Takie prześcieradła można było łatwo złożyć w kostkę i schować w domowej bieliźniarce. Obecnie jednak to prześcieradła z gumką cieszą się największą popularnością.
Prześcieradła z gumką są przede wszystkim wygodne. Można je swobodnie założyć na materac i nie martwić się ściąganiem czy rolowaniem prześcieradła – oczywiście pod warunkiem, że dobierzemy je dobrze do rozmiaru łóżka. Z tym na szczęście nie powinno być problemu, ponieważ prześcieradła z gumką możemy dostać w naprawdę różnych wymiarach.
Zaletą prześcieradeł z gumką jest też ich ogólna dostępność, stosunkowo niska cena oraz możliwość wyboru różnych wzorów i kolorów. Takie prześcieradła znajdziemy nie tylko w sklepach z tekstyliami, ale też w popularnych sieciówkach, które zazwyczaj kojarzą się ze sprzedażą ubrań. Mnóstwo różnych prześcieradeł z gumką znajdziemy również w internecie – tu często możemy też wyszukać produkty w naprawdę niskich cenach.
Prześcieradła z gumką wykonane są też z różnych materiałów. Możemy zdecydować się na te bawełniane, które dobrze sprawdzą się w ciepłe dni i świetnie wchłoną wilgoć. Na rynku dostępne są też prześcieradła frotte – jedne z najpopularniejszych. To one najlepiej sprawdzają się zimą, ponieważ doskonale izolują ciepło. Na chłodniejsze noce możemy też wybrać prześcieradła flanelowe – są miłe w dotyku i zapewniają duży komfort podczas snu.

Jak złożyć prześcieradło z gumką? Instrukcja krok po kroku

Prześcieradło z gumką można składać na wiele sposobów. Jednym z nich jest oczywiście składanie w kostkę – tak ułożone prześcieradła zajmują mało miejsca w domowej bieliźniarce. Są jednak zwolennicy składania prześcieradeł w rulon – dzięki temu prześcieradło się nie gniecie. Mamy poradnik zarówno dla zwolenników pierwszej, jak i drugiej opcji.
Oto instrukcja składania prześcieradła z gumką krok po kroku:
  1. Połóż prześcieradło na płaskiej powierzchni (np. na podłodze lub łóżku) gumkami do góry, a następnie dobrze je rozciągnij i wygładź.
  2. Złap prześcieradło za dwa rogi krótszego boku i złóż prześcieradło na pół w taki sposób, by gumki weszły do środka rogów. W ten sposób uzyskasz prostokąt, którego dwa rogi będą zakończone gumkami.
  3. Złóż prześcieradło na pół wzdłuż dłuższego boku, tak aby połączyć ze sobą oba rogi z gumkami. Następnie wsuń jedne gumki do drugich. Dzięki temu powstanie prostokąt, którego jeden róg będą stanowiły gumki.
  4. Jeśli jesteś zwolennikiem zwijania prześcieradła w rulon, złóż je jeszcze na pół, a następnie zwiń. Jeżeli wolisz tradycyjną kostkę, złóż prześcieradło na pół w taki sposób, wy schować gumki do środka.
Mamy nadzieję, że dzięki tej krótkiej instrukcji bez problemu poradzisz sobie ze składaniem prześcieradeł z gumką.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.