Data publikacji:

Jak zrobić breloczek i zawieszkę do telefonu?

Twój telefon może być niepowtarzalnie piękny – wystarczy, że ozdobisz go samodzielnie wykonaną, kolorową i bardzo modną zawieszką. Podpowiadamy, jak zrobić breloczek z koralików.
jak zrobić breloczek do telefonu
Moda nie omija telefonów. Co jakiś czas na sile przybiera trend, w którym główną rolę odgrywają smycze wieszane na szyi. Współczesny breloczek do telefonu jest swego rodzaju modyfikacją smyczy. Breloczek jest krótszy, bardziej kolorowy, zrobiony z koralików lub paciorków, ale podobnie jak smycz ma wymiar praktyczny – ułatwia używanie telefonu i zabezpiecza przed zgubieniem. Moda na barwne zawieszki do telefonów szybko rozprzestrzeniła się wśród nastolatków, ale nie tylko. Breloczki z koralików noszą celebryci, influencerki i gwiazdy Instagrama, np. Marianne Theodorsen, której modowe stylizacje zawsze kipią energią i mocnymi kolorami. Takie też są jej zawieszki – wyraziste, łączące paciorki o podłużnym kształcie, z tymi kolistymi, z namalowanym uśmiechem lub z kwiatami. Często też zawieszki do telefonów łączą się z biżuterią – z tych samych koralików powstają naszyjniki i bransoletki. Zobaczmy, jak samodzielnie wykonać taką biżuterię.

Jak zrobić breloczek do telefonu z koralików?

Potrzebne będą przede wszystkim koraliki. Wybór jest ogromny – od maleńkich, lśniących paciorków przypominających perły, przez większe, o średnicy nawet do pół cm, aż po podłużne o rurkowatym kształcie i te płaskie. Zastanów się, które podobają ci się najbardziej i które do ciebie pasują. Możesz narysować projekt zawieszki lub breloczka – ozdoby te różnią się funkcjonalnością. Breloczek będzie dekoracyjny, zaś zawieszka służy do trzymania telefonu i powieszenia na przegubie po to, by mieć wolą rękę. Może mieć też funkcję identyfikacyjną, jeśli ułożysz na niej, np. z koralików, jakiś napis.
By twój breloczek był trwały i jednocześnie nie uszkodził obudowy telefonu, dobierz odpowiedni sznurek, na który nawleczesz koraliki. Unikaj żyłki i drucianych linek – te mogą niszczyć plastikową obudowę, trudno będzie je też zawiązać i zamocować. Bardzo ważnym elementem tworzenia zawieszek do telefonu jest długość sznurka, na którym będą umieszczone koraliki. Dopasuj go tak, by mieściła się w nim twoja dłoń. Zazwyczaj zawieszka, która ma być też praktycznym uchwytem do komórki, powinna mieć trzykrotność długości twojej dłoni, którą liczymy od najdłuższego palca do przegubu. Jeśli chodzi o grubość linki, to wybierz taką, by pasowała do otworu koralików. Jeśli planujesz też zrobić bransoletkę, polecamy wybrać żyłkę elastyczną – ułatwi ona zakładanie i zdejmowanie bransoletki i nie trzeba będzie dobierać do niej zapięcia. Z takiej żyłki możesz też zrobić naszyjnik. Do zawieszki sprawdzą się sznurki podobne do muliny, ale z bardziej zbitymi włóknami.

Jak zrobić breloczek do telefonu z owocowym uśmiechem?

Wyjątkowo popularne są koraliki w kształcie kwiatków, te z uśmiechniętymi buźkami oraz najbardziej chyba modne i poszukiwane paciorki w kształcie plastrów owoców. Są to wyjątkowo urocze koraliki, które bardzo ładnie wyglądają z telefonem. Mają soczyste kolory i pięknie łączą się też z innymi koralikami. Powstają z nich też oryginalne bransoletki i naszyjniki. Jak zrobić breloczek owocowy do telefonu? Trzeba wybrać odpowiednie koraliki – najlepiej ułożyć je obok siebie i sprawdzić, czy będą pasować kolorystycznie i kształtem. Możesz zestawiać je dowolnie, ale pamiętaj, by unikać koralików z metalu i drewna – te mogą mieć ostre zakończenia, które mogą stanowić zagrożenie dla obudowy lub wyświetlacza telefonu. Możesz stworzyć powtarzalną sekwencję koralików lub ułożyć je absolutnie dowolnie – łączyć kolory lub grupować owoce – albo mieszać je z koralikami-rurkami. Koraliki owocowe są wyjątkowo widowiskowe, dlatego możesz też użyć ich jako głównego elementu zdobiącego i ułożyć go na środku, np. między paciorkami w białym lub perłowym kolorze lub jakimkolwiek innym, jednolitym.

Jak zrobić zawieszkę do telefonu? Banalnie proste!

Gdy już nawleczesz koraliki na sznurek, zwiąż końce tak, by powstała kilkucentymetrowa pętelka na końcu – to właśnie nią zaczepisz zawieszkę do obudowy telefonu. Końcówki linki na powstałym supełku warto przypalić zapalniczką, by nie strzępiły się, i schować je pod ostatni koralik. Gotowe!
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.