Data publikacji:

Jak zrobić kawę mrożoną?

Najważniejszym składnikiem kawy mrożonej jest kawa ziarnista dobrej jakości. Pyszny napój da się jednak przyrządzić także wtedy, gdy pod ręką brak tego produktu. Jak zrobić kawę mrożoną w domu? Okazuje się, że to całkiem proste – wystarczy wypróbować nasze przepisy. Przedstawiamy różne sposoby przyrządzania kawy mrożonej.
jak zrobić kawę mrożoną

Jak zrobić kawę mrożoną? Najważniejszy składnik to kawa ziarnista dobrej jakości

Kawa mrożona to napój idealny na letnie, upalne dni. Nie dość, że pobudza do działania, to jeszcze doskonale orzeźwia. Na całym świecie serwuje się różnorodne warianty kawy robionej na zimno – frappe, cold brew, cafe affogato, a także caffe freddo to tylko niektóre z nich, bowiem wariacji na temat tego, jak zrobić mrożoną kawę, jest o wiele więcej. Najważniejszym składnikiem jest kawa ziarnista dobrej jakości – z ziaren uda się bowiem uzyskać najlepszy aromat oraz smak.

Kawa mrożona – jak zrobić napój bez mielenia ziaren?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić kawę mrożoną bez mielenia ziaren, czy to w ogóle możliwe. Okazuje się, że jak najbardziej – do przyrządzenia napoju można bowiem wykorzystać kawę z ekspresu, kawę mieloną przyrządzoną w kawiarce lub tygielku, a nawet, jeśli w domu brak tego typu urządzeń, zwykłą kawę rozpuszczalną. Na rynku są nawet dostępne specjalne mieszanki dedykowane letnim koktajlom. Bardzo popularna jest np. Monbana Mocha Frappe – 6% produktu stanowi kawa rozpuszczalna, natomiast pozostałe składniki to między innymi masło kakaowe, wiórki gorzkiej czekolady, kakao w proszku, a także naturalny aromat waniliowy.

Jak zrobić kawę mrożoną w domu? Co będzie potrzebne?

Jak się robi mrożoną kawę? Co trzeba przygotować poza kawą? To zależy od upodobań kulinarnych i tego, czy ktoś preferuje kawę czarną, białą, bez cukru, z cukrem czy może smakową. Do przyrządzenia napoju można wykorzystać zarówno samą wodę i kostki lodu, jak i więcej składników, np. cukier, mleko skondensowane, mielony cynamon, śmietankę do kawy, mleko kokosowe lub bitą śmietanę.

Jak zrobić mrożoną kawę – najlepsze przepisy na pyszny napój

Jak się robi kawę mrożoną? Poniżej kilka sprawdzonych przepisów.

Kawa mrożona cynamonowa

Składniki:
 • kawa mielona,
 • kostki lodu,
 • mielony cynamon,
 • mleko skondensowane,
 • zimna woda.
Jak zrobić kawę mrożoną z mlekiem skondensowanym? W tym celu zaparz razem kawę i cynamon, następnie przelej napój do blendera i dodaj mleko skondensowane. Połącz razem składniki, a na koniec podaj je w wysokiej szklance z kostkami lodu.

Kawa mrożona – jak zrobić napój o smaku kokosowym?

Składniki:
 • kawa mielona,
 • szklanka mleka kokosowego,
 • szklanka mleka skondensowanego,
 • kostki lodu,
 • bita śmietana i wiórki czekoladowe do dekoracji.
Jak zrobić kawę mrożoną? W tym celu zaparz kawę w kawiarce, lekko ja ostudź i przelej do naczynia blendera. Dodaj mleko kokosowe i mleko skondensowane i dokładnie wymieszaj. Jeśli nie masz blendera, możesz to zrobić z pomocą miski i łyżki. Włóż do wysokich szklanek kostki lodu, zalej kawą mrożoną, a wierzch udekoruj bita śmietaną i wiórkami czekoladowymi. Gotowe!

Kawa mrożona Latte macchiato

Składniki:
 • kapsułki NESCAFÉ Dolce Gusto Latte Macchiato,
 • kostki lodu,
 • zimna woda,
 • bita śmietana do dekoracji.
Przygotowanie:
Zaparz kawę w ekspresie kapsułkowym, używając podwójnej porcji. Ostudź i przelej do blendera, dodaj zimną wodę, wymieszaj aż do połączenia składników. Włóż kostki lodu do wysokiej szklanki, zalej je kawą i udekoruj wierzch bitą śmietaną. Możesz przyrządzać pyszne letnie napoje także na bazie innych produktów z serii NESCAFÉ Dolce Gusto!
Zdjęcie: Envato/twenty20photos
Autor: Redakcja Ceneo