Data modyfikacji:

Jak zrobić ozdobę wielkanocną?

Przez wiele lat nieodłącznym elementem czasu przed Wielkanocą było przygotowywanie własnoręcznie malowanych pisanek. Kolorowe jajka stanowiły ważną część zawartości koszyczka wielkanocnego, a także piękną ozdobę świątecznego stołu. Obecnie, mamy do dyspozycji wiele innych możliwości stworzenia wyjątkowych i prostych stroików, dlatego zamiast kupować gotowe ozdoby wielkanocne –  zrób to sam. Przed wami kilka pomysłów!

Z czego zrobić ozdoby wielkanocne?

Ręcznie robione ozdoby wielkanocne są świetnym rozwiązaniem, dla wszystkich którzy pragną dodać magii swoim świątecznym przygotowaniom. Zanim jednak przystąpisz do tworzenia ozdób, warto wyposażyć się kilka niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim, będzie ci potrzebny dobry klej, nożyczki, nitka i igła, a także cienkie druciki. Ponadto, mogą przydać się również różnej wielkości guziki, włóczka, wstążki i kolorowy papier, sypki brokat. Przy robieniu ozdób ważna jest kreatywność, dlatego nie ograniczaj się podczas kompletowania swojego zestawu przyborów.

Przecztaj także: 

Nietypowe pisanki

Czasy barwienia jajek łupinami cebuli już dawno minęły. Piękne i unikalne pisanki możesz stworzyć poprzez obtoczenie ugotowanych i posmarowanych klejem jajek w sypkim, kolorowym brokacie lub owijając wokół nich włóczkę. Oba te sposoby nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu na pracę, a ich efekt jest imponujący.

Wielkanocne ozdoby z filcu

Ostatnio, bardzo popularne stało się tworzenie ozdób wielkanocnych z filcu. Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie filcowych tulipanów. Do ich wykonania będziesz potrzebować żółtego i czerwonego materiału, kleju, drucików i zielonej wstążki. Najpierw należy stworzyć jeden wzór główki kwiatowej i odrysować go na filcu tyle razy, ile tulipanów chcesz uzyskać. Następnie, trzeba wyciąć kwiaty i za pomocą kleju umocować je na drucikach owiniętych zieloną wstążką. 

Filc stanowi także świetne tworzywo do wykonania wielkanocnych zajączków i kurczaczków. Proces ich tworzenia jest analogiczny do przygotowywania tulipanów. Zacznij od narysowania wzoru zwierzaka na materiale, a po jego wycięciu udekoruj go guzikami, które świetnie sprawdzą się jako oczy lub nosek zwierzątek.

Wielkanocny proporczyk

Proporczyki z roku na rok zyskują coraz więcej fanów. Chorągiewki o trójkątnym kształcie mogą stać się bardzo ciekawą ozdobą wielkanocną. Do wykonania takiego proporczyka będziesz potrzebować wzorzystego materiału, kawałka filcu, pistoletu z klejem na gorąco oraz drążka lub wieszaka i wstążki. Po wycięciu wielkanocnego wzoru z filcu np. kurczaka, baranka lub jajka, przyklej go na materiale w kształcie trójkąta, a następnie całość umocuj na wieszaku lub drążku ozdobionym wstążką. Gotową ozdobę możesz zawiesić na oknie lub na ścianie.

Kolorowe świeczki w skorupkach

Bardzo oryginalnie i efektownie wyglądającymi ozdobami wielkanocnymi są świeczki w skorupkach. Aby je przygotować, musisz zaopatrzyć się w kolorowe świece. Do przeciętych na pół, pozbawionych środka i oczyszczonych skorupek, należy włożyć knoty wyjęte ze świec, a następnie zalać je roztopionym kolorowym woskiem. Tak przygotowane ozdoby możesz ułożyć w pomalowanym opakowaniu po jajkach lub w świecznikach na świątecznym stole. Po ich zapaleniu uzyskasz wyjątkowy, ciepły klimat.

Słoik na łakocie

Ozdoba wielkanocna w formie słoika na słodycze to ozdoba, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dzieciom. Zwykły, szeroki słoik obklej papierowymi marchewkami wyciętymi z pomarańczowego i zielonego brystolu, a jego środek wypełnij słodkimi przysmakami. Aby zapewnić najmłodszym wyjątkową zabawę, możesz umieścić takie słoiki w różnych częściach domu i poprosić dzieci, aby je odnalazły.


Autor: Oliwia Stradowska