Data modyfikacji:

Prezent dla taty od małego dziecka

Co może dać małe dziecko w prezencie dla taty – niekoniecznie z okazji dnia ojca. Zobaczcie pomysły handmade, które mogą okazać się najlepszym prezentem, jaki tato może dostać od dziecka. Uczicwie zaznaczamy, większość z nich będzie wykonywała mama/dziadek/wujek, a małemu dziecku przypadnie rola pomocnika.

Pomysły na prezent dla taty od małego dziecka:

 1. POMALOWANY PĘDZEL Z KARTKĄ Z ŻYCZENIAMI
 2. STÓPKA/RĄCZKA ODCIŚNIĘTA W MASIE PLASTYCZNEJ
 3. WIESZAK NA KLUCZE Z LEGO
 4. LAURKA ZE SŁODYCZAMI
 5. NAPIS "DAD" ZE ZDJĘCIEM
 6. DREWNIANY BRELOCZEK
 7. ETUI NA DŁUGOPISY Z PIANKI PLASTYCZNEJ
 8. LAURKA "ROZKŁADANA HARMONIJKA"
 9. MŁOTEK W PASKI
 10. PACZKA ZE SŁODYCZAMI Z GADŻETEM

POMALOWANY PĘDZEL Z KARTKĄ Z ŻYCZENIAMI

Remont i związane z nim obowiązki leżą najczęściej po męskiej stronie domowników. Prawie każdy tato posiada zestaw pędzli, które wykorzystuje np. do pomalowania pokoju albo przemalowania drewnianych szafek.

Na drewnianej części pędzla (najlepiej żeby był płaski) namaluj razem z dzieckiem podobiznę taty. Oczywiście przy założeniu, że część z włosiem będzie odwzorowywała prawdziwe włosy. Do pędzla dołącz karteczkę z życzeniami.

STÓPKA/RĄCZKA ODCIŚNIĘTA W MASIE PLASTYCZNEJ

W masie plastycznej odbij rączkę lub stópkę dziecka. Uwzględnij wykonanie dwóch dziureczek, przez które przeciągniesz wstążkę. Dzięki niej, odciśnięta w masie nóżka lub rączka będzie mogła ozdobić pomieszczenie, w którym tata spędza najwięcej czasu. Zanim jednak zaaplikujesz wstążkę do masy, poczekaj aż wyschnie.

WIESZAK NA KLUCZE Z LEGO

Pomysł idealny dla każdego chłopca (czyli tym samym dla taty – każdy mężczyzna ma w sobie małe dziecko). Wieszak może mieć różne napisy wykonane z klocków LEGO. Na podstawie możesz umieścić np.:
 • imię taty,
 • napis "keys".
Do kluczy dołącz po jednym klocku LEGO . Za każdym razem, gdy ojciec będzie chciał odwiesić klucze, będzie przypinał klocek do przygotowanej wcześniej bazy.

LAURKA ZE SŁODYCZAMI

Na brystolu o dużych rozmiarach napisz wierszyk, a pomiędzy zdaniami (za pomocą kleju na gorąco) umieść zapakowane oryginalnie słodycze. Mogą to być:
 • batony,
 • cukierki,
 • ciasteczka,
 • żelki.
W zamian słodyczy na laurce od dziecka możesz umieścić np. makaron, który będzie przypominał promyki słońca.

NAPIS "DAD" ZE ZDJĘCIEM

Wykonaj go za pomocą sztywnego papieru. W literki "D" wstaw zdjęcia. Literki możesz dowolnie przyozdobić. Napis może stać na biurku lub wisieć na ścianie i imitować obrazek.

DREWNIANY BRELOCZEK

Na małym, drewnianym i okrągłym kawałku drewna, narysuj coś, co będzie dobrze kojarzyło się tacie. Poproś mamę, aby pomogła wykonać w drewnie dziurkę. Przewlec przez nią sznurek.

W ramach prezentu ręcznie zrobionego drewniany breloczek będzie idealny do wręczenia go każdemu ojcu.

ETUI NA DŁUGOPISY Z PIANKI PLASTYCZNEJ

Pianka plastyczna jest materiałem, który łatwo jest ciąć i tworzyć z niej różne dekoracje. Tym razem wykorzystasz ją do zrobienia piankowego etui na pióra i długopisy. W budowie etui uwzględnij krawat, na którym napiszesz imię taty swojej pociechy.

LAURKA "ROZKŁADANA HARMONIJKA"

Na kartce papieru odrysuj dłonie dziecka. Na ich zewnętrznej stronie napisz, z jakiej okazji jest laurka. Wytnij je, a następnie stwórz z kartki papieru długi prostokąt. Napisz na nim (w poziomie) życzenia z okazji np. dnia taty. Życzenia złóż w harmonijkę. Przyklej je po wewnętrznych, wcześniej wyciętych, stronach dłoni.

MŁOTEK W PASKI

Pomysł podobny do pomalowanego pędzla, jednak tym razem ozdobisz młotek dla taty. Wykonaj na nim paski. Możesz tego dokonać za pomocą farby i taśmy malarskiej albo naklejając nie niego kolorowe taśmy. Pierwszy sposób ozdobienia młotka z pewnością będzie dużo bardziej trwały.

Do młotka możesz dołączyć bardziej praktyczny prezent, jakim będą spinki do mankietów. Szeroki ich wybór znajdziesz na Ceneo.pl.

PACZKA ZE SŁODYCZAMI Z GADŻETEM

Każdy tatuś lubi czasem przekąsić coś słodkiego. Co, gdyby pomóc zrobić mu zapasy słodkości? Kup ulubione słodycze i dekoracyjnie je zapakuj. Dodatkowo, zamów dla niego jeden z następujących gadżetów:
 • koszulka dla taty,
 • kubek z dedykacją,
 • breloczek do kluczy,
 • magnesy na lodówkę,
 • spinki do mankietów z napisem "super tata".
Najbardziej standardowym pomysłem na prezent dla taty są laurki, które dziecko robi samodzielnie lub przy pomocy mamy, czy starszego rodzeństwa. Warto jednak zastanowić się nad wykonaniem czegoś bardziej zaskakującego, czegoś co nie wymaga dużo większego nakładu pracy. Ponadto, mama zawsze może dokupić jakiś drobiazg do prezentu handmade wykonanego przez dzieci.
Autorka: Karolina Siejda