Data modyfikacji:

Przyłbice na nos i usta – jak zrobić?

Przyłbice w czasach pandemii to jedna z lepszych form ochrony. Jednak w momencie, kiedy mamy do czynienia ze stanem epidemii, dostęp do tego rodzaju środków ochronnych jest mocno ograniczony. Okazuje się jednak, że przyłbice ochronne można wykonać samodzielnie w domowych warunkach z użyciem kilku prostych narzędzi w dosłownie kilka minut. W tym celu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych umiejętności ani materiałów – wystarczy odrobina chęci i czasu. Czego potrzebujesz do przygotowania domowej osłonki i jak powinien przebiegnąć cały proces? Sprawdź, jak zrobić przyłbicę na nos i usta.

przyłbica

Jak zrobić przyłbicę ochronną na nos i usta w domowych warunkach?

Przyłbice ochronne w domowych warunkach można wykonać z wykorzystaniem kilku prostych narzędzi. Potrzebny będzie jedynie skoroszyt na dokumenty z twardą plastikową osłoną, nożyczki i zszywacz. Po skompletowaniu wszystkich elementów można przystąpić do działania. Przed rozpoczęciem jednak jakichkolwiek czynności koniecznie dokładnie umyj i zdezynfekuj ręce oraz załóż rękawiczki ochronne. Przy tego rodzaju pracach konieczne jest bowiem zachowanie odpowiedniej higieny.

Sprawdź także jak zrobić płyn dezynfekujący domowym sposobem.

Ze skoroszytu wytnij jego przezroczystą część wraz z miejscem przeznaczonym do wpinania dokumentów. Zszyj tę część do części przezroczystej, aby wzmocnić całość. Następnie z drugiej części skoroszytu wytnij dwa paski i zszyj je z dolną i górną częścią ręcznie wykonanej przyłbicy, tak aby stworzyć półokrągłą konstrukcję. Potem wytnij kolejne dwa paski z kolorowej części skoroszytu i przymocuj je po obu końcach górnej części (tej z miejscem na wpinanie dokumentów). Dopasuj pasek do obwodu swojej głowy. Jeśli to konieczne – dotnij odpowiednio i zszyj, tak aby stworzyły okrąg. Na koniec sprawdź, czy przyłbica pasuje, a jeśli tak – masz gotową osłonkę.

Jakie są inne sposoby na samodzielne wykonanie przyłbicy ochronnej?

Przyłbicę ochronną można zrobić na kilka różnych sposobów. Istnieje nieco prostsza metoda od tej opisanej powyżej, aczkolwiek konieczne jest posiadanie wówczas maseczki ochronnej, która niestety w tym momencie jest towarem deficytowym. Sposób ten zakłada wykorzystanie skoroszytu na dokumenty, maseczki ochronnej oraz nożyka do tapet.

Ze skoroszytu wytnij przezroczystą część. Następnie natnij ją delikatnie i precyzyjnie po obu stronach. W otwory włóż uchwyty zakupionej maseczki ochronnej i zszyj je z osłonką. Na koniec wystarczy, że założysz maseczkę tak jak zawsze, a w ten sposób ochronisz już nie tylko usta i nos, ale również oczy. Jest to wyjątkowo łatwa metoda. Całość takiego procesu trwa bowiem zaledwie kilka sekund. Jeśli jednak nie posiadasz maseczki, metoda opisana powyżej jest równie bezpieczna i zapewnia równie wysoki poziom ochrony.

Gdzie można kupić gotowe przyłbice?

Przyłbice ochronne można także kupić za pośrednictwem Internetu. Choć jest to towar nieco trudniej dostępny niż jeszcze kilka tygodni temu, to w dalszym ciągu osiągalne jest kupienie go od różnego rodzaju producentów, dystrybutorów i pośredników. Warto sprawdzić oferty na Ceneo.pl. Za pośrednictwem serwisu możliwe jest porównanie ofert i wybranie najbardziej optymalnego rozwiązania. Koniecznie sprawdź opinie dotychczasowych kupujących, które z pewnością ułatwią ci wybór.