Data publikacji:

Z czego zrobić różaniec?

Różaniec jest jednym z najważniejszych symboli wiary katolickiej – osoby wierzące sięgają po niego nawet kilka razy dziennie. Można go kupić bez trudu w internecie bądź w sklepach z dewocjonaliami, ale można też wykonać go samodzielnie. Sprawdź, z czego zrobić różaniec.
z czego zrobić różaniec

Czy warto zrobić różaniec DIY?

Różaniec DIY, czyli zrobiony ręcznie, ma wiele zalet. Po pierwsze, jest absolutnie niepowtarzalny – masz pewność, że nikt na świecie nie będzie miał takiego samego. Po drugie, jeśli dysponujesz koralikami, kryształkami bądź innymi drobnymi elementami z dziurkami, to koszt różańca będzie bardzo niski. Po trzecie, różaniec DIY już zawsze będzie budził w tobie pewien sentyment i dumę – być może będziesz sięgać po niego częściej niż wcześniej.

Z czego zrobić różaniec?

Nie wiesz, z czego można zrobić różaniec? Oto garść podpowiedzi:
 • Drewno
 • To jeden z najczęściej wybieranych surowców. Najlepiej jest wybrać twarde drewno, np. z drzew egzotycznych. Koraliki z drewna są ciepłe, przyjemne w dotyku i bardzo lekkie.
 • Kryształy
 • Różaniec DIY z kryształków jest niezwykle elegancki i stylowy. Surowiec pięknie odbija światło, co przykuwa uwagę i nadaje mu pewną religijną symbolikę.
 • Srebro lub złoto
 • Wykonanie różańca ze srebra lub złota sprawia, że zyskuje on na wartości. Takie produkty mają swój specyficzny blask, choć należy pamiętać, że są cięższe niż np. różańce z drewna.
 • Perły
 • A możesz posiadasz perły, których nie nosisz? Z nich również możesz zrobić piękny różaniec. Będzie on niezwykle urokliwy, a do tego niepowtarzalny.
 • Plastik
 • Oczywiście można również wykonać różaniec DIY z materiałów syntetycznych, takich jak plastik. Nie będzie on zbyt wartościowy sam w sobie, ale oczywiście będzie służył tak samo, jak każdy inny.

  Jak zrobić różaniec? Filmy instruktażowe

  Wiesz już, z czego zrobić różaniec. Pozostaje pytanie – jak go zrobić? Na szczęście w internecie znajdziesz całe mnóstwo filmików, które pokazują ten proces krok po kroku. Oto kilka z nich:

  Różaniec – propozycje z Ceneo.pl

  Jeśli ostatecznie uznasz, że samodzielnie stworzenie różańca jest zbyt trudne albo czasochłonne, to pamiętaj, że zawsze możesz go po prostu kupić. Oto polecane różańce dostępne na Ceneo.pl:

  San Gabriele – srebrny różaniec z czarnym onyksem

  Przepiękny, czarny różaniec z czarnym onyksem, który jest jednym z symboli biblijnych. Może być prezentem dla bliskiej osoby – jest zapakowany w prezentowe opakowanie. Bardzo trwały, z pewnością posłuży przez wiele lat.

  Różaniec komunijny perłowy

  Piękny różaniec na komunię. Długość z krzyżykiem to 49 cm. Powstał z koralików w kształcie serduszek w kolorze grafitowym oraz stali nierdzewnej. To doskonały dodatek do prezentu.

  Różaniec bransoletka na gumce

  Ten niestandardowy różaniec zawsze możesz mieć przy sobie – wystarczy, że założysz go na rękę. Nie rzuca się w oczy, dlatego będzie odpowiedni dla osób, które nie lubią obnosić się ze swoją wiarą. Jest mocny i ma modny, czarny odcień.

  Różaniec Fimo z Medjugorie

  Oryginalny, niezwykle stylowy różaniec wykonany z utwardzone modeliny. Na uwagę zasługują przepiękne, niepowtarzalne wzory, które przyciągają wzrok i dodają produktowi wyjątkowości. Długość po rozciągnięciu różańca to 41 cm. Warto dodać, że różaniec jest już poświęcony.

  Różaniec bransoletka ze srebra

  Uroczy różaniec z medalikiem św. Benedykta. Waży tylko 2,5 g i można go mieć ciągle przy sobie. Wykonany jest ze srebra próby 925.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Robert Wojtaś
  Robert Wojtaś

  Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.