Data publikacji:

Jak wybrać modne gazetniki do salonu marzeń?

Gazetniki to takie wyposażenie domu, które nie zajmuje dużo miejsca i symbolicznie podkreśla styl pomieszczenia, w którym się znajduje. Częstym pytaniem jest to, w jaki sposób dobiera się dekoracyjne gazetniki i które z nich będą odpowiednie do naszego salonu. Odpowiedzi i inne porady dotyczące zakupu stojaka na gazety znajdziesz poniżej.

Gazetnik – praktyczne dodatki do domu

Gazetniki to wisienki na tortach, których nie może zabraknąć w Twoim domu. Są idealnym dodatkiem, jeśli domownicy zakupują codzienną prasę lub wtedy, gdy czytają dużo książek.

Podstawą zaletą wszystkich gazetników jest to, że pomagają one utrzymać porządek w mieszkaniu, a dodatkowo stanowią bardzo ciekawy akcent dekoracyjny.

Rodzaje gazetników – sprawdź, który pasuje do Twojego wnętrza

Jaki gazetnik jest idealny do Twojego domu? Wybierając idealny egzemplarz, skup się na początku na rodzaju jego materiału i sposobie montażu. Gazetnik wybierz zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami i dobierz go do stylistyki wnętrza, w którym ma się znajdować.

GAZETNIK METALOWY

Jest on najczęściej wybierany, gdyż pasuje w zasadzie do wszystkich stylów. Najlepiej jednak sprawdza się w salonach nowoczesnych, w których przeważają kolory bieli i czerni. Gazetnik metalowy może być wykonany na różnorakie sposoby. Jedne egzemplarze nadają się do:

• powieszenia na ścianie,
• drugie zaś są przeznaczone do położenia ich na podłodze lub półce.

Gazetnik Krowa to przykład wesołego, podłogowego gazetnika, który wprowadzi do wnętrza dużo radości i pozytywnego nastroju.

Stalowe egzemplarze ocieplą nie tylko pokoje, ale i wnętrza salonów kosmetyczno-fryzjerskich lub gabinetów i bibliotek.

GAZETNIK NA ŚCIANĘ

To idealne rozwiązanie dla ciasnych mieszkań lub pomieszczeń. Niewielki metraż nie jest oczywiście przeszkodą dla umiejscowienia akcesoriów domowych. Wystarczy, że powiesisz go na ścianie. Najczęściej spotyka się następujące metalowe naścienne gazetniki

GAZETNIK STOJĄCY

Ten rodzaj gazetników zajmuje dużo więcej miejsca, niż te, które opisałam powyżej. Gazetniki stojące są kubaturowo podobne do stolików. Będą idealną propozycją dla dużych mieszkań i domów. Oprócz tego, że pomieszczą stosy makulatury, służą często jako wieszaki na pledy i kocyki.

GAZETNIK WIKLINOWY

Nadaje ciepło każdemu wnętrzu i sprawdzi się w pomieszczeniach, które posiadają drewniane meble. Gazetniki wiklinowe mają różne formy, style i wielkości. Wybierz zatem ten gazetnik wiklinowy, który najbardziej będzie pasował do Twoich preferencji. Możesz wybrać między małymi, klasycznymi gazetnikami i falowanymi, długimi "meblami".

GAZETNIK Z TWORZYWA SZTUCZNEGO

Ten rodzaj gazetników jest bardzo trwały i odporny. Każde transparentne gazetniki mają swój własny styl i duszę. Gazetniki wykonane z tworzyw sztucznych są bardzo odporne na uszkodzenia, czy wilgoć, dlatego nadadzą się do pomieszczeń, w których panują cięższe warunki – np. w warsztatach samochodowych, czy budkach z kwiatami. Ponadto będą najbardziej pasować do pomieszczeń nowoczesnych i designerskich.

GAZETNIK DREWNIANY

Może być nim na przykład drewniana skrzynia, czy też stoliczek. Ten typ gazetników to często produkty 2in1 – z jednej strony służą jako siedzisko, z drugiej pełnią funkcję gazetników. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca, a pomieszczenie zyska niebanalnego charakteru.

GAZETNIK FILCOWY

Pomieszczą dużą ilość gazet i będą pasować do nowoczesnych wnętrz. Idealne dla osób, które lubują się w produktach wykonanych z filcu. Gazetniki filcowe w większości przypominają torebki wykonane z tego samego materiału.

GAZETNIK Z EKOSKÓRY

Bardzo trwałe i ponadczasowe. Sprawdzą się we wnętrzach klasycznych oraz tych, które posiadają styl zabytkowy. Stylowe i eleganckie akcesoria do salonu i nie tylko.

GAZETNIK Z MATERIAŁÓW

Wbrew pozorom one także są bardzo trwałe. Nadadzą sie do kawalerek i pokojów, w których urzędują młodzi ludzie. Wobec tego najczęściej wybierają je studenci i licealiści. Bardzo dobrze wyglądają w mieszkaniach, zwłaszcza, gdy ich materiał jest podobny do obicia kanap. Efekt takiego zabiegu wprost zachwyca.
Jakie jest odpowiednie miejsce dla gazetnika?

SALON

Najczęściej gazetniki stanowią uzupełnienie dekoracyjne salonów, czy też dużych (gościnnych) pokojów, w których znajdują się kanapy. Tam najczęściej, przy kawie, domownicy wczytują się w treści gazet i książek.

KUCHNIA

Drugim miejscem, w którym można zlokalizować gazetnik jest kuchnia. Gdy gospodyni domowa gotuje, piecze i smaży, domownicy chętnie jej towarzyszą. Rozchodzące się zapachy dań, które niebawem będą gotowe, "wołają" domowników. To one zapraszają wszystkich do kuchni. A tam oprócz rozmów i zabaw, często się...czyta. Gazetniki pomagają uporządkować stosy czystych kartek papieru i unikają zabrudzenia gazet. Gazetniki umieszczone w kuchni bardzo często przechowują przepisy.

PRZEDPOKÓJ

Pomieszczenie przychodne jest idealnym miejscem, w którym możesz zlokalizować gazetnik. Pamiętaj jednak, aby umieścić go w widocznym miejscu. Wobec tego, w przedpokojach najbardziej sprawdzą się wiszące gazetniki, które montuje się jako półka na ścianę. Powieszona na wysokości wzroku będzie zapraszała do siebie każdego domownika, który obok niej przejdzie.

SYPIALNIA

Najbardziej leniwe miejsce w domu także okazuje się być wspaniałym pomieszczeniem dla dekoracyjnych gazetników. Gdzie, jak nie tutaj, spędzasz najbardziej relaksujące chwile po pracy? Gazetka, herbatka i odpowiednia muzyka dobrze wpływają na Twoją kondycję psychiczną i fizyczną. Nie pozwól jednak, aby tony papieru weszły Ci na głowę. Zaplanuj w swojej sypialni miejsce, w którym umieścisz stylowy gazetnik. Utrzymuj porządek 24/7.
Gazetniki w domu nadają mu lekkość i świadczą o pomysłowości jego domowników. Modne, dekoracyjne, pomocne, funkcjonalne i wreszcie – pełne uroku, nadadzą mieszkaniu wyjątkowego znaczenia i polotu.
Autorka: Karolina Siejda