Data publikacji:

Jak zrobić stroik na cmentarz na Wszystkich Świętych?

Stroik na cmentarz wykonany samodzielnie pozwala głębiej przeżywać ten ważny dla katolików dzień. Jest symbolicznym przekazem, że wciąż pamiętamy o naszych bliskich. Zobacz, jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych.

Polecamy: Jak zrobić stroik na cmentarz?

jak zrobić stroik na wszystkich świętych

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych?

Dzień Zaduszny wcale nie musi być smutny i nostalgiczny. Aby móc w pełni przeżywać to katolickie święto, wystarczy nieco zadumy oraz przyjemne uczucie w sercu na myśl o osobie, którą kochaliśmy. To naturalne, że każdy z nas pragnie, aby stroiki na Wszystkich Świętych na grobach bliskich prezentowały się po prostu pięknie, co jest dla nas sposobem na okazanie należytego szacunku osobie zmarłej.

Własnoręcznymi wiązankami okazujemy swoją miłość, pamięć i tęsknotę. Jak zrobić stroik na gróba na Wszystkich Świętych?

Stroiki na wszystkich świętych – jak zrobić?

Zastanawiasz się, jak zrobić stroik na cmentarz na Wszystkich Świętych. Wbrew pozorom nie jest to takie trudnie. Zobacz naszą krótką instrukcję.

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych na cmentarz ze sztucznych lub żwywych kwiatów?

 1. Na początku montowania większości stroików na cmentarz należy zadbać o bazę. Najczęściej są nią doniczki, podstawki, specjalne misy na cmentarz i włożona w nie gąbka florystyczna
 2. Kiedy fundament stroika jest już gotowy, przechodzi się do drugiej, kluczowej fazy. W gąbce montuje się sztuczne lub żywe gałązki, liście i inną zieleninę. Im więcej dekoracji, tym stroik będzie bardziej bogaty i ciekawszy.
 3. Trzecim krokiem jest zamontowanie do przygotowanej i przyozdobionej zieleniną bazy kwiatów. Najpierw umieść w gąbce najbardziej rozłożyste kwiatuszki, jakie posiadasz. Bardzo ładnie wyglądają trzy, cztery kwiaty umieszczone blisko siebie, ale w równych odstępach. Między duże kwiaty wpleć mniejsze (a nawet te nierozwinięte).
 4. Bardzo ciekawie wygląda gąbka, która jest zakamuflowana pod leśnym mchem. Nieco rustykalne kompozycje cmentarne są miłe dla oka.
 5. Na zakończenie wykonania stroika na cmentarz ozdób go dekoracjami. Dzięki nim wiązanka będzie wyglądała na gęstą, a gąbka florystyczna nie będzie widoczna.

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych ze zniczem?

Możesz też stworzyć wieńce, wygospodarowując w nich miejsce na znicze. Efekt finalny okrągłego stroika z iskierkami jest dowodem na to, że owalne kompozycje nawiązują do nadchodzących wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tego stroik z miejscem na znicz jest bardzo praktyczny.

Najbardziej pomysłowe wiązanki na Wszystkich Świętych to te, które uwzględniają szklane lampioniki, a co za tym idzie – wymienne wkłady do zniczy.

Jak zrobić stroik ze zniczem na grób na Wszystkich Świętych – krok po kroku

Aby wykonać okrągły stroik na dzień Zaduszny potrzebujesz:

 • wiklinowe lub druciane koło (baza wianka)
 • liście i gałązki (najbardziej praktyczne na cmentarze są sztuczne dekoracje)
 • grona owoców, jarzębina, tarnina, mech, suche trawy ozdobne etc.
 • sznurek (np. dratwa) i nożyczki
 • klej na gorąco
 • znicz(e) – liczba wedle uznania i średnicy wianka

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych ze zniczem:

 1. Na podstawie umieść zielone (najlepiej sztuczne, jeśli mają być długotrwałe) dekoracje.
 2. Przymocuj je do podstawy za pomocą sznura. Liście i gałązki (ewentualnie mech) powinny precyzyjnie zakrywać bazę).
 3. Umieść za pomocą dratwy i kleju na gorąco kolorowe akcenty (wszelkie owoce i kwiaty).
 4. W środku wieńca za pomocą dratwy lub kleju na gorąco zamontuj znicz w odpowiednim kolorze.

Dzień Wszystkich Świętych to wspomnienie bliskich zmarłych, którzy zasługują na szczególe uczczenie swojej pamięci. Przecież cały czas żyją w naszych myślach i wspomnieniach. Zachęcamy, aby w tym roku samodzielnie wykonać kompozycje na grób. Satysfakcja i wzruszenie to gwarantowane emocje, które będą towarzyszyć w trakcie usytuowania na grobie kompozycji.