Data modyfikacji:

Ozdoby ślubne do włosów, czyli ślub na głowie

Organizujesz ślub, co oznacza, że masz ręce pełne roboty. Sukienka ślubna wybrana, buty i bolerko czekają, starannie odłożone na wieszaku. Do pełni szczęścia brakuje już tylko fryzury i ozdoby ślubnej do włosów. Jeśli przygotowania do ślubu są u Ciebie na tym etapie, świetnie trafiłaś. Artykuł pomoże Ci zdecydować, jaka biżuteria ślubna pasuje do Ciebie i Twojej urody.

Ozdoby do włosów – ślubne rozterki

Wszelkie dodatki do kreacji weselnej, jak i biżuteria ślubna muszą być dobrane przez Panią Młodą i jej "pomocnice" z wielką starannością, tak aby nie zgasiły blasku sukni i urody narzeczonej.

Często bywa, że ozdoby ślubne do włosów zagłuszają całokształt wizualny Panny Młodej i nie do końca dobrze komponują się z jej fryzurą, figurą, czy też suknią.
Wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej to nie lada wyzwanie, które wymaga dużo skupienia oraz czasu. Jest to jedna ze ślubnych rozterek, zaraz obok doboru odpowiedniego makijażu, butów ślubnych i ich wysokości etc.

Być może stoisz przed rozterką, którą ozdobę do włosów wybrać? Ma to być welon? Wianek z kwiatów? A może biżuteria sztuczna? Poniższe porady pomogą Ci zadecydować.

Czym kierować się przy wyborze dodatków do włosów na ślub?

Przy wyborze ozdób ślubnych do włosów kieruj się przede wszystkim:
wyglądem Twojej sukni ślubnej,
swoją fryzurą,
swoją urodą.

Jeśli priorytetem, przy wyborze dodatków do włosów na ślub, będą powyższe elementy – gwarantuję, że Twoje ozdoby do włosów, ślub i Ciebie zamienią w piękne, magiczne zjawisko.
Poniżej przedstawiam pomysły na to, jak można ozdobić swoją głowę w ten najpiękniejszy dzień życia. Sprawdź zatem moje propozycje na ozdoby  ślubne do włosów.

Pomysły na ozdoby do włosów na ślub – biżuteria ślubna

1. Wianek
Najlepsze wianki to te, wykonane z żywych kwiatów. Ważne, aby wykorzystane do stworzenia wianka kwiaty były tego samego rodzaju, co bukiet ślubny i butonierka. W innym przypadku całość wizualna nie będzie dopięta pod kątem kompozycyjnym. Wianki idealnie pasują do sukien ślubnych w stylu boho lub romantycznym. Wianki pasują zarówno do włosów upiętych, jak i rozpuszczonych. Ładnie wyglądają na włosach każdej długości. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się wianek, który oplata warkocz wokół głowy.

2. Kwiaty
Ozdoby ślubne do włosów w formie żywego kwiatka wyglądają bardzo zmysłowo i nadają uroku Pani Młodej, wymładzają oraz pielęgnują jej urodę. Dobrze wyglądają zarówno kompozycje (naturalne) składające się z kwiatów podobnych do tych, które znajdują się w bukiecie ślubnym oraz pojedyncze kwiaty, wplecione w koka.

3. Sutaszowe grzebyki
Grzebyki sutaszowe (KLIK) to ozdoby, które pięknie komponują się  z eleganckimi i klasycznymi fryzurami ślubnymi. Grzebyki te lubią harmonię, stylowe upięcia i klasykę. Sutaszowe ozdoby są zatem elementem, który uspokaja kompozycję i nadaje uroku i spokoju. Sprawdzą się głównie przy upiętych i dłuższych włosach.

Niektóre z nich, takie jak TEN (ZOBACZ), są ozdobione kryształkami i perełkami. Najlepiej będą komponować się, gdy zostaną wpięte w koka. Ważne jest, aby uwydatnić i odsłonić część ozdobną grzebyka.
Takie ozdoby do włosów, ślubne chwile zamieniają w momenty pełne piękna i elegancji. Zwłaszcza, jeśli w dobrym miejscu usadowi się grzebyk dekoracyjny (np. przy uchu).
4. Ozdoba na druciku
Te niezwykle zmysłowe ozdoby na druciku nazywane są gałązkami lub stroikami do włosów. Wyglądają po prostu cudownie, zwłaszcza jeśli są uzupełnieniem fryzur typu: kok, rozpuszczenie z jednej strony głowy lub niskiego upięcia z częścią rozpuszczonych włosów. KLIKNIJ TUTAJ, aby przekonać się, że ten typ biżuterii ślubnej, nada się do wielu kreacji.

Zdobienia drucików mogą być wykonane z kryształków, czy pereł. Niektóre gałązki posiadają motywy roślinne ozdobione kamieniami. Ozdoba na wyginającym się drucie pozwala na szybkie oraz skutecznie wpięcie jej w warkocz, koka lub inne kompozycje.

 5. Opaska
Nada się do włosów o każdej długości i pasuje do wielu typów fryzur, z małymi wyjątkami. Opaski mogą być wykonane z pereł, kryształków, a także koronki. Dzięki opaskom możesz uzyskać stylizację w stylu retro, współczesną, lub bardzo subtelną i delikatną (minimalistyczną).

6. Tiara 
Klasyczna ozdoba, wybierana przez Panie Młode w momencie, gdy chcą one wyglądać albo bardzo subtelnie, albo po królewsku (tzw. księżniczka). Idealnie komponuje się we włosach spiętych, ale wygląda także dobrze przy włosach luźno rozpuszczonych.

7. Welon
Można by rzec, że welony to ozdoby do włosów – ślubne ponadczasowe rozwiązania. Są one tradycyjne, ponadczasowe i zawsze się sprawdzają.
Pasują do każdej fryzury, o każdej długości włosów. Perfekcyjne do ślubu w stylu klasycznym. Welon może być wpięty na czubku głowy i zakrywać twarz lub może być umiejscowiony nisko i wtedy swobodnie zwisa.
Pamiętaj, że welony mają różne długości – od krótkiego, aż po katedralny.
8.  Fascynator
Są to mini kapelusiki. Ozdabiane najczęściej piórkami, woalkami i przeróżnymi, innymi ozdobami biżuteryjnymi. Są umocowane na grzebyku i pasują do upiętych włosów. Idealne do przywołania klimatu retro i lat wcześniejszych.

9. Ozdobne wsuwki
Spinki, które są bardzo delikatne i subtelne. Nie rzucają się bardzo w oczy i są jedynie uzupełnieniem fryzury. Wsuwki pasują do upiętych włosów, ale także do tych, które puszcza się swobodnie.

10. Kapelusz
W Polsce nie jest to popularna ozdoba do włosów, dlatego będzie idealna, jeśli poszukujesz czegoś oryginalnego i rzadko spotykanego. Pasują do nisko i perfekcyjnie upiętych fryzur.
Każde ozdoby do włosów ślub zamieniają w pełne gracji i stylu chwile, dlatego z precyzją wybierz ozdobę, która będzie Twoim strzałem w dziesiątkę. Daj znać, która ozdoba najbardziej do Ciebie pasuje.

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.