Data modyfikacji:

Jak zrobić zaproszenie na komunię?

Pierwsza komunia święta to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale i dla jego rodziców. Pragniemy, by wszystko było eleganckie, dopracowane i…  choć trochę oryginalne. W wyróżnieniu się z pewnością pomogą własnoręcznie robione zaproszenia. Nie wiesz, jak takie przygotować? Oto dokładna instrukcja. Zobacz, jak zrobić zaproszenie na komunię, które zachwyci gości.

zaproszenia na komunie DIY

Zaproszenie na komunię DIY – czy to się opłaca?

Wielu rodziców pragnie wręczyć przyszłym gościom oryginalne, wyjątkowe zaproszenia. Gdy jednak w grę wchodzą wszystkie koszty związane z uroczystością, zaczynamy się wahać i zastanawiać nie tyle nad tym, jak zrobić zaproszenie na komunię, co nad opłacalnością takiego przedsięwzięcia.
Jeżeli nie mamy żadnych akcesoriów potrzebnych do wykonania zaproszeń, to rzeczywiście mogą one kosztować więcej,  niż najtańsze zaproszenia ze sklepu. Pamiętajmy jednak, że różnica w cenie nie będzie przytłaczająca, za to zyskujemy coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Zaproszenie na komunię scrapbooking

Masz ochotę poeksperymentować z własnoręcznie robionymi zaproszeniami? Świetnie, na początek zapoznaj się zatem ze scrapbookingiem. To technika ozdabiania książek, albumów, kartek i zaproszeń – możesz ją wykorzystać, tworząc zaproszenia komunijne. Scrapbooking jest bardzo popularny np. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Zaproszenia na komunię do samodzielnego wykonania – czego potrzebujesz?

Aby przygotować oryginalne zaproszenia na komunię, potrzebujesz drukarki oraz kilku akcesoriów. Oto dokładna lista:
  • ozdobny papier o gramaturze co najmniej 230,
  • nożyczki (długie) lub gilotyna do cięcia papieru,
  • ekierka lub długa linijka,
  • wstążki lub tasiemki,
  • ozdobne dziurkacze,
  • stemple,
  • kostki do tworzenia wypukłych dekoracji,
  • scrabki, czyli gotowe rysunki lub dekoracje z papieru.

Jak zrobić zaproszenie na komunię? Instrukcja krok po kroku

Projekt zaproszenia

Przede wszystkim musisz stworzyć projekt, czyli zaplanować sobie, jak będzie prezentowało się twoje wymarzone zaproszenie. Pomyśl o kolorach, dodatkach i wymiarach.

Treść i drukowanie próbne zaproszenia

Jeśli wiesz już, jak będzie wyglądało twoje zaproszenie na komunię DIY, to czas na naniesienie treści na kartkę próbną. Wybierz czcionkę i napisy na stronę tytułową i wewnętrzną. Pamiętaj, aby uwzględnić czas i miejsce uroczystości oraz szczegóły dotyczące obiadu w restauracji lub w  domu. Wydrukuj wszystko na zwykłej kartce i sprawdź, czy efekt cię satysfakcjonuje – jeśli nie, nanieś poprawki.

Wydruk + zaginanie

Wydrukuj wszystkie zaproszenia na ozdobnym papierze, następnie go zegnij – tworząc stronę tytułową i wewnętrzną.

Dekorowanie

Zacznij dekorować zaproszenia według swojego projektu. Jeśli pragniesz, aby były one modne, postaw na surowy, minimalistyczny styl, który nawiązuje do natury. Może być to na przykład biała, gruba kartka z drewnianym scrapkiem-kielichem, przewiązana tylko surowym sznurkiem. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju suszone rośliny.

Koperty

Kupując wszystko, co niezbędne jest do stworzenia zaproszeń, nie zapominaj o dopasowanych wielkością kopertach. One również powinny być eleganckie, ze specjalnego, grubego papieru. Włóż do kopert zaproszenia i podpisz je dla swojej wygody.

Uwaga!

Zaproszenia na komunię DIY nie muszą być dopasowane do mody. Jeśli bardziej cenisz sobie romantyczne akcenty, postaw na koronki. Jeżeli lubisz kolory, to niech zaproszenie jest pełne barw. Możesz nawet dodać zdjęcie dziecka, które niedługo przyjmie komunię  – wszystko zależy od twojej pomysłowości, oryginalności i chęci.

Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.