Data publikacji:

Miedziana opaska - pomysł na stylizację

Jedną z ciekawszych opcji stylizacji takich elementów garderoby jest zawiązanie chustki wokół głowy, na wzór opaski. Ten drobny zabieg potrafi całkowicie odmienić styl kreacji i dodać jej brakującego wykończenia. Jeśli chcecie wykonać taką apaszkę samodzielnie, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.
opaska na włosy
Podobnie jak miedziany kolor, również chustki i apaszki wydają się być ciągle aktualnym i nieustannie atrakcyjnym trendem. Jeśli połączymy swat te elementy i dodamy kilka własnych dodatków (jak drucik wszyty w środku, by utrzymywać idealny kształt materiałowej opaski), otrzymamy element garderoby, bez którego nie można się obejść i który wzbudzi zachwyt u każdej miłośniczki mody, zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że wykonaliście go samodzielnie. Dowiedzcie się, jak to zrobić poniżej.

Potrzebne materiały:

- ostre nożyczki do cięcia tkanin
- igła i nitka
- klips do papieru
- wydrukowany szablon 
- szeroki pasek miedzianej tkanina o nazwie lama (lama to najczęściej jedwabna tkanina, która jest bogato przetykana błyszczącymi, metalowymi nićmi) o wymiarach ok. 20 x 100 cm
- drut winylowy o długości ok. 120-130 cm

Przygotowanie:

Krok 1:
Wydrukujcie zamieszczony powyżej schemat i wytnijcie go wzdłuż wyznaczonych linii.

Krok 2: 
Złóżcie miedziany materiał wpół (wzdłuż dłuższej krawędzi).

Krok 3:
Do każdego złożonego końca przyłóżcie wydrukowany i wycięty schemat i ostrymi nożyczkami wytnijcie w materiale zaokrąglenie, kierując się liniami wyznaczonymi we wzorze. 

Krok 4:
Złóżcie materiał raz jeszcze na pół (wzdłuż krótszej krawędzi) i zabezpieczcie klipsem do papieru ok. 2,5 cm od zgięcia. Utnijcie kawałek nitki o długości ok. 61 cm i nawleczcie igłę.

Krok 5:
Oddzielcie warstwy. Zacznijcie zszywać zaraz obok spinacza do papieru. Wykorzystajcie ścieg ciągły wzdłuż całej długości materiału (z jednej strony). Upewnijcie się, że zostawiliście ok. 3,5 cm wolnego miejsca od krawędzi materiału, by stworzyć naddatek. Szwy powinny być małe i ułożone blisko siebie. Gdy dojdziecie do końca zawiążcie supeł i odetnijcie nadmiar materiału.

Krok 6:
Utnijcie kolejny kawałek nici o tej samej długości, nawleczcie igłę i zwiążcie na końcu supełek. Powtórzcie dokładnie proces, opisany w poprzednim kroku na przeciwległej stronie złożonego materiału.

Krok 7:
Zdejmijcie spinacz do papieru i delikatnie przekręćcie materiał na drugą stronę.

Krok 8:
Złóżcie materiał i winylowy drut na pół i ułóżcie je w jednej linii.

Krok 9:
Zacznijcie zwijać drut w pętelkę na jego wystających poza materiał końcach. Następnie nieco poniżej owińcie drut ciasno dookoła, by zabezpieczyć powstałą pętelkę. 

Krok 10:
Wsuńcie drut do środka materiału prze otwór, powstały po odpięciu spinacza i rozłóżcie go na całą długość opaski.

Krok 11:
Złóżcie krawędzie niezszytego materiału do środka i wyrównajcie materiał. Nawleczcie ponownie igłę i zszyjcie tą część opaski. Starajcie się utrzymywać szwy jak najbliżej siebie.

Krok 12:
Ułóżcie opaskę w wybrany przez Was kształt, skręćcie jej końce i gotowe!

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Zrobione Ręcznie