Data modyfikacji:

Plecak worek do szkoły – jaki wybrać?

Plecak worek niekoniecznie musi kojarzyć się jedynie z okresem wakacji. Idealnie sprawdzi się jako alternatywa dla plecaka szkolnego. Zobacz, kiedy warto kupić plecak worek do szkoły i jaki model wybrać.

Plecak worek – najlepszy do szkoły

Zastnawiasz się, jaki plecak szkolny wybrać? A może zamiast plecaka szkolnego warto sięgnąć po popularne worki na plecy? Multifunkcjonalne plecaki worki są niezastąpione ze względu na ich cztery główne cechy:

 • duża pojemność w stosunku do małych gabarytów
 • uniwersalizm – możliwość wszechstronnego wykorzystania
 • większa swoboda ruchu niż przy tradycyjnym plecaku szkolnym
 • atrakcyjny wygląd – bogactwo wzorów i fasonów

Przeczytaj również: Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty. Co kupić?

Plecak worek dziecko może ze sobą zabrać na rodzinne wycieczki, codzienne spacery, małe zakupy oraz lekcje szkolne. Są lżejsze niż zwykłe plecaki szkolne, a przy tym podobnie jak modne plecaki szkolne mają ciekawe wzory i fasony. Klasyczne plecaki do szkoły są duże – muszą pomieścić wszystkie zeszyty, podręczniki, książki, a także piórniki do szkoły, prowiant i napoje. Trzeba przyznać, że plecak typu worek do szkoły nie sprawdzi się w dni, kiedy jest przewidziane dużo lekcji. Bywają jednak pewne sytuacje, w których plecaki szkolne są mniej funkcjonalne.

Plecak worek – kiedy przyda się do szkoły?

Jakie są zalety plecaka worka, które sprawiają, że warto kupić go jako alternatywę dla plecaka szkolnego?

 1. Plecak typu worek przyda się w dni, w które zaplanowane jest mniej lekcji. Bez problemu pomieści niezbędne akcesoria (książkę, piórnik, kanapki, soki).
 2. Z plecaka worka można skorzystać w dni, w które w szkole zaplanowany jest apel, spotkanie integracyjne, przedstawienie czy inne wydarzenie odbywające się zamiast lekcji.
 3. Plecak worek może być wykorzystywany codziennie jako worek na buty czy strój do WF-u. Z łatwością pomieści koszulkę, buty sportowe, skarpety na zmianę, a także butelkę filtrującą.
 4. Przyda się w trakcie trwania wycieczki szkolnej – dziecko zapakuje do niego wszystkie niezbędne akcesoria – mapę, kompas, prowiant, telefon etc.
 5. Plecak worek jest wygodny i nie wrzyna się w ramiona. Ciężar plecaczka rozchodzi się równomiernie, przez co nie obciąża kręgosłupa.
 6. Plecak typu worek można zabrać na zawody sportowe, zmieści się w nim także wszystko, co trzeba zabrać na basen.

  Worki do szkoły, czyli wygodna i modna stylizacja

  Plecak worek nie jest jedynie komfortowym dodatkiem do szkoły, ale również ciekawym akcentem stylizacji. Zwłaszcza jeśli będzie miał ciekawe wzornictwo, kolory i napisy. Dzięki stylowym plecakom workom stroje uczniów nabierają kolorytu i wyróżniają się z tłumu. Plecak worek to propozycja dla dziecka i młodzieży. Pamiętaj jednak, żeby nie popadać w skrajność i w momencie, gdy nie przybory szkolne nie mieszczą się do worka, wymieć go na większy egzemplarz lub klasyczny plecak szkolny.

  Plecak typu worek – nie tylko do szkoły

  Najlepsze w plecakach workach jest to, że można wykorzystywać je do wielu celów. Gdzie można zabrać ze sobą plecak typu worek:

  • siłownia
  • zakupy
  • wycieczka (piesza lub rowerowa)
  • festiwale
  • basen
  • spotkanie z przyjaciółmi
  • wyjście do biblioteki
  • lodowisko

  Plecak worek to alternatywa nie tylko dla toreb szkolnych, ale także plecaczków przedszkolaka oraz damskich torebek. Pamiętaj jednak, że w porównaniu z klasycznymi plecakami szkolnymi worki nie mają dodatkowego wyposażenia w formie piórników, specjalnych przegród czy wyściełanych pasków na ramiona.

  Plecak a’la worek jest modny i praktyczny. Szybko okaże się, że zakup worka do szkoły było doskonałą decyzją.

  Tekst: Redakcja Zrobione Ręcznie