Data publikacji:

Modne worki na plecy. Jaki worek na sznurkach kupić?

Jakie plecaki są wygodne, lekkie i jednocześnie bardzo młodzieżowe? Worki na plecy! Te ultralekkie i nowoczesne plecaki-worki to coraz częściej wybierana alternatywa dla klasycznego plecaka. Modne worki na plecy ma dziś każdy nastolatek. Bardzo łatwo je uszyć, ale można też je kupić za niewielkie pieniądze. Sprawdzamy.

beżowy salon

Modne worki na plecy mają wszyscy i w każdej sytuacji – plecak worek niekoniecznie zarezerwowany jest na czas szkoły i nie musi kojarzyć się jedynie z lekcjami. Sprawdzi się na wakacjach, wycieczkach, treningach. Ale z pewnością może też być alternatywą dla tradycyjnego plecaka szkolnego. Sprawdźmy, kiedy warto kupić plecak worek i jaki model wybrać.

Modne worki na plecy – czy sprawdzą się w szkole?

Jaki plecak worek będzie najlepszy do szkoły? Tradycyjne plecaki z usztywnianymi plecami i miękkimi ramionami są bez wątpienia bardzo wygodne. Ale możesz też wybrać worek na plecy – jest dużo lżejszy, mniejszy, a jednocześnie pojemny. Plecak worek sprawdzi się na luźniejsze dni, gdy nie trzeba pakować dużej ilości książek. Może być niezastąpiony, ponieważ:

 •  ma dużą pojemność w stosunku do małych gabarytów,
 •  jest uniwersalny – daje możliwość wszechstronnego wykorzystania,
 •  zapewnia większą swobodę ruchu niż tradycyjny plecak szkolny,
 •  ma atrakcyjny wygląd i bogate wzory i fasony.
Sprawdź również, jak uszyć torbę na zakupy.

Worki na plecy na każdą okazję

Plecak worek dziecko może ze sobą zabrać na rodzinne wycieczki, codzienne spacery, małe zakupy oraz lekcje szkolne. Są dużo lżejsze niż zwykłe plecaki szkolne, a przy tym, podobnie jak one, mają ciekawe wzory i fasony. Klasyczne plecaki do szkoły są duże – muszą pomieścić wszystkie zeszyty, podręczniki, książki, a także piórnik, prowiant i napoje.

Trzeba przyznać, że plecak typu worek do szkoły nie sprawdzi się w dni, kiedy jest przewidziane dużo lekcji. Bywają jednak pewne sytuacje, w których plecaki szkolne są mniej funkcjonalne.

Kiedy warto użyć plecaka worka zamiast plecaka szkolnego?

 • Plecak typu worek przyda się w dni, w które zaplanowane jest mniej lekcji. Bez problemu pomieści niezbędne akcesoria.
 • Z plecaka worka można skorzystać w dni, w które w szkole zaplanowany jest apel, spotkanie integracyjne, przedstawienie czy inne wydarzenie odbywające się zamiast lekcji.
 • Plecak worek może być wykorzystywany codziennie jako worek na buty czy strój do WF-u. Z łatwością pomieści koszulkę, buty sportowe, skarpety na zmianę, a także butelkę filtrującą.
 • Przyda się w trakcie trwania wycieczki szkolnej – dziecko zapakuje do niego wszystkie niezbędne akcesoria – mapę, kompas, prowiant, telefon etc.
 • Plecak worek jest wygodny i nie wrzyna się w ramiona. Ciężar plecaczka rozchodzi się równomiernie, przez co nie obciąża kręgosłupa. Plecak typu worek można zabrać na zawody sportowe, zmieści się w nim także wszystko, co trzeba zabrać na basen.

Modne worki na plecy – nie tylko do szkoły

Najlepsze w plecakach workach jest to, że można wykorzystywać je w wielu sytuacjach. Worki na plecy sprawdzą się na:

 • siłowni,
 • zakupach,
 • wycieczkach,
 • festiwalach,
 • basenie,
 • spotkaniach z przyjaciółmi,
 • wyjściach do biblioteki.

Jaki plecak worek jest w tym sezonie najmodniejszy?

Wzorów i fasonów jest mnóstwo – bohaterowie dziecięcych bajek, chwytliwe hasła, ciekawe nadruki, a także motywy sportowe. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo popularne wśród starszych dzieci i nastolatków.

Wielkie koncerny sportowe promują się na plecakach, umieszczając na nich swoje logo. Młodszym dzieciom spodobają się plecaki worki z postaciami z kreskówek.


Plecak worek – idealny dla tych, którzy chcą mieć wolne ręce

Plecak worek to dobry zamiennik nie tylko dla toreb szkolnych, ale także plecaczków przedszkolaka oraz damskich torebek. Doceniają go zwłaszcza mamy małych dzieci, którym niemal cały czas potrzebne są wolne ręce, by móc zajmować się dziećmi.

Pamiętaj jednak, że w porównaniu z klasycznymi plecakami szkolnymi, worki nie mają dodatkowego wyposażenia w formie piórników, specjalnych przegród czy wyściełanych pasków na ramiona. Plecak worek jest prosty, za to modny i praktyczny.

Szybko okaże się, że zakup worka do szkoły był doskonałą decyzją. A jeśli decydujesz się na klasyczny plecak, możesz szukać zestawów, w których prócz plecaka, piórnika i śniadaniówki, dodawane są również worki szkolne – popularne zestawy ma polska marka St. Majewski.

Jak uszyć plecak worek?

A może warto stworzyć modny plecak worek samodzielnie, by mieć własny, niepowtarzalny wzór? To łatwe. Potrzebny będzie prostokątny kawałek materiału w rozmiarze takim, by po złożeniu na pół miał pożądany wymiar plecaka oraz dwa grube sznurki o długości około 130 cm każdy, dzięki którym plecak będzie można nosić na ramionach.

Zszyj bok prostokąta, a górę i dół pozostaw otwartą. Zaszyj na górze tunel, zostawiając z dwóch stron miejsca – wejścia, którymi wciągniesz sznurki – każde z ramion musi stworzyć uchwyt.

Sznurek należy zamocować też na dole – wszyć do wewnątrz plecaka szlufkę, w której sznurek będzie mógł przechodzić. Pomocne mogą być poradniki umieszczane w sieci przez osoby, które szyją zawodowo.

Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.