Data publikacji:

Jak uszyć legowisko dla psa? Jak uszyć?

Czy wiesz, że legowisko dla maltańczyka lub innego małego psa możesz szybko i tanio zrobić w domu? Może to być zarówno lekkie posłanie dla psa z tkaniny lub łóżko dla psa ze skrzynki. Zastanawiasz się, jak zrobić legowisko dla psa? Poznaj, krok po kroku, jak zrobić bezpieczne posłanie dla psa w domu. Przeczytaj.
kobieta szyjąca

Posłanie dla psa – jak uszyć?

Miękkie posłanie dla psa możesz uszyć samodzielnie w domu. Przygotuj maszynę do szycia, nożyczki krawieckie, tkaniny w dwóch kolorach, wypełnienie (np. kulki silikonowe), nici do szycia i miarę krawiecką.

Skorzystaj z gotowego wykroju, który znajdziesz łatwo w internecie. Dopasuj wielkość legowiska do swojego psa.

Pamiętaj, że posłanie musi być na tyle duże, by pies mógł się swobodnie w nim wyciągnąć. Uwzględnij w projekcie kilka dodatkowych centymetrów na szewki. Dzięki temu, legowisko nie wyjdzie mniejsze, niż zakładał twój projekt.

Możesz też uszyć zdejmowany pokrowiec na legowisko dla psa. Wystarczy, że wszyjesz zamek błyskawiczny. Takie legowisko powinno być wówczas zrobione z wytrzymałego materiału, który można prać w pralce w wysokiej temperaturze.

Kliknij baner, aby przejść dalej >>

Legowisko dla psa bez szycia – czy da się zrobić?

Na niektórych stronach internetowych znajdziesz instrukcje, jak zrobić legowisko dla psa bez szycia. Elementem łączącym poszczególne elementy mają być zszywki. Czy jest to bezpieczne dla psa? Niestety nie zawsze. Zwykłe zszywki mogą po prostu być za słabe i materiał może się od nich odrywać.

Istnieje ryzyko, że pies taką zszywkę połknie, a to może być niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet życia. Jej ostre elementy mogą uszkadzać przewód pokarmowy, doprowadzając do jego perforacji. Dlatego, dla bezpieczeństwa twojego czworonoga, postaw jednak na legowisko zszywane za pomocą nici.

Legowisko dla psa z imieniem – jak zrobić?

Niezależnie, czy masz legowisko dla psa ze sklepu czy zrobiłeś je samodzielnie, możesz w każdej chwili stworzyć na nim unikatowy napis. Wystarczy kilka, grubych kolorowych nici i mocna igła z dużym oczkiem. Imię możesz wyszyć z boku legowiska lub zaraz pod lub nad wejściem do niego.

Legowisko dla małego psa ze skrzynki

Masz niepotrzebną drewnianą skrzynkę, z którą nie masz co zrobić? Możesz z niej zrobić bardzo ładne, wytrzymałe i praktyczne legowisko dla swojego ukochanego czworonoga.
Pierwszym krokiem jest usunięcie desek z jednej ściany skrzynki. Dzięki temu, pies będzie mógł swobodnie wchodzić i wychodzić z legowiska, a wszystkie pozostałe ściany skrzynki będą go izolowały od otoczenia. Deski możesz oderwać np. za pomocą wyrzynarki lub piły ręcznej.
Jeśli deski mają ostre elementy, które mogłyby być dla psa niebezpieczne, to warto je wcześniej wyszlifować za pomocą automatycznej lub ręcznej szlifierki do drewna.

Kolejnym etapem jest malowanie skrzynki za pomocą farby akrylowej. Jeśli chodzi o wybór koloru, to możesz wybrać każdy, który będzie ci pasował do wystroju pokoju czy balkonu. Możesz też po prostu zaimpregnować drewno za pomocą bejcy.

Nóżki do legowiska dla psa możesz zrobić ze zwykłych gałek do mebli. Dostaniesz je we wszystkich sklepach budowlanych. W tym przypadku dobrze będą się prezentować drewniane gałki, które też możesz pomalować farbą.

Jak farba wyschnie, to możesz włożyć do środka matę dla psa, materac dla psa lub poduszkę. Samo legowisko dla psa ze skrzynki będzie dla niego za twarde.

Legowisko dla psa – gdzie umieścić?

Twój pupil z pewnością upodobał sobie kilka kątów w domu, w których chętnie i często przebywa. Jest to dla Ciebie duża podpowiedź, gdyż zwierzę intuicyjnie wskazuje miejsce, w którym czuje się najlepiej. W miarę możliwości umieść posłanie dla psa właśnie tam, gdzie zwierzę lubi spędzać czas.

Jeśli nie jesteś pewny gdzie pies będzie się dobrze czuł, postaraj się umieścić łóżko dla psa w najgłębszym kącie pokoju, w którym najczęściej przebywasz w ciągu dnia. Czworonogi lubią odpoczywać w spokoju, ale jednocześnie lepiej się czują, jeśli mają świadomość, że ich ukochany opiekun jest w pobliżu.

Przeczytaj także:

Autorka: Natalia Ciszewska