Data modyfikacji:

Jak zrobić makijaż w stylu festiwalowym – szybki kurs

Makijaż w stylu festiwalowym może być stosowany na specjalne okazje, niekoniecznie muszą to być koncerty plenerowe w stylu Opene'er.  Artykuł o tym, jak zrobić makijaż w stylu festiwalowym, który wyróżni Cię z tłumu i wyrazi Twoją osobowość.

Bądź swoją własną makijażystką

Nie musisz zapisywać się do kosmetyczki, aby samodzielnie dokonać swojej charakteryzacji na specjalne okazje. Możesz samodzielnie wykonać makijaż, który powali z nóg i będzie niezapomniany. Aby jednak tak się stało powinnaś wyposażyć się w dobrej jakości kosmetyki, które będą trwałe, niekruszące się oraz wcześniej przez Ciebie sprawdzone. Dzięki poniższemu mini-kursowi makijażowemu dowiesz się między innymi, w jakie dokładniej kosmetyki powinnaś zainwestować.

Jak się malować aby uzyskać efekt WOW

Musisz pamiętać o tym, że najlepsze makijaże festiwalowe to te, które stworzone zostały przy użyciu:
rozświetlacza,
brokatu,
wyrazistych kolorów,
cekinek i innych ozdób.

Niezbędny dodatek do charakteryzacji i makijażu w stylu festiwalowym – kolczyki
Dodatkową dekoracją, która wpłynie na całokształt makijażu są kolczyki. Nie mogą one być jednak skromne i klasyczne. Zdecyduj się na coś bardziej szalonego i niesztampowego. Idealne do makijaży w stylu festiwalowym będą te (KLIKNIJ TUTAJ) złote łapacze snów. Nie wyglądają one tandetnie, a wręcz przyciągają wzrok, gdyż są bardzo pomysłowe i pięknie wykonane. 

Kolczyki to niezbędna ozdoba, która upiększy Twoją urodę, nie tylko podczas trwania festiwalu. Do odważnych metamorfoz, które zachodzą za pomocą mocnego makijażu, proponuję długie, wiszące kolczyki, takie jak te (KLIKNIJ TUTAJ). Najlepiej jest wówczas, gdy kolczyki są podatne powiewom wiatru. Dynamizm bowiem idealnie pasuje do odważnych makijaży.

Jak się malować na specjalne okazje (nie tylko na festiwale)

Aby zachwycić każdego swoją odważną charakteryzacją skup się na cechach charakterystycznych swojej urody. Akcentuj m.in.:
duże oczy,
pełne usta
mały nosek
szerokie brwi,
wypukłe kości policzkowe

Ważne jest także, abyś sprecyzowała, w jakim stylu chcesz być pomalowana i dąż do jego osiągnięcia. Pamiętaj, że mieszanina stylów nie zawsze wygląda dobrze. Jeśli chodź raz byłaś na festiwalu, z pewnością już po założeniu opaski na nadgarstek zauważyłaś, jak wiele osób posiadało makijaże festiwalowe i swoje własne stylizacje. Jesteś w stanie określić, które z nich przykuły Twoją uwagę. Te, które Ci się spodobały powinny być jedynie inspiracją, gdyż Twoim zadaniem jest stworzyć swój własny styl.

Bądź zatem pewna, że look festiwalowy to nie tylko kocie oko wykonane eyelinerem w pisaku albo mocno wytuszowane rzęsy. Nie wystarczy do niego pudrowa szminka i błyszczyk w kolorze nude.
Pamiętaj, że makijaż w stylu festiwalowym lubi zabawę z kolorami oraz konsystencjami. Pod barwy makijażu oraz kolory swojej stylizacji dobieraj dodatki, takie jak: kolczyki, ozdoby do włosów, a nawet bransoletki, apaszki oraz wszelkie inne akcesoria zdobiennicze. Dobra charakteryzacja nie ogranicza się bowiem jedynie do makijażu twarzy i obojczyków.

Ozdoby do włosów, jako uzupełnienie stylizacji i makijażu w stylu festiwalowym

Włosy mogą opadać na czoło, policzki. Te kosmyki, które zostały wypuszczone możesz ufarbować na różne kolory. Najbardziej popularne barwy to róż i niebieski.
Jeśli planujesz imprezę nad morzem, proponuję, aby symbolicznie wpleść we włosy muszelki.
Klasyczny grzebień do włosów (KLIKNIJ TUTAJ) nada się do stylizacji festiwalowych, gdyż posiada brylanciki i perełki. Wybierz swój kolor i wzór.
Powyższy szybki kurs makijażu miał za zadanie między innymi uświadomić Cię, że wykonując makijaże w stylu festiwalowym powinnaś stawiać na odważne rozwiązania kolorystyczne oraz nie zapominać o dodatkowych akcesoriach, które spajają całość charakteryzacji.

Karolina Majcherczyk
Z zawodu planista przestrzenny oraz inżynier architektury krajobrazu. Od zawsze pasjonuje się pisaniem, szczególnie na temat przedmiotów wykonanych ręcznie. Kreatywna, o duszy artystki.