Data modyfikacji:

Kartka urodzinowa DIY. Pomysł na kartki urodzinowe robione ręcznie

Prezent już kupiony, ale oprócz niego chcielibyście wręczyć solenizantowi coś jeszcze? Świetnym pomysłem jest kartka urodzinowa DIY. Zapraszamy do wpisu, w którym przygotowaliśmy dla was pomysły na kartki urodzinowe ręcznie robione. Przekonajcie się sami, że taki upominek może być niezwykłą pamiątką.

kartka urodzinowa

Pomysły na kartki urodzinowe ręcznie robione

Kartka urodzinowa DIY 3D

Wy też pamiętacie z czasów dzieciństwa książeczki, które po otwarciu zaskakiwały nas wyłaniającymi się ze stron przedmiotami i postaciami? Ta tak zwana technika 3D jest do wykonania prostsza niż sądzicie, a przy jej pomocy można stworzyć m.in. zaskakującą kartkę urodzinową. Do wykonania kartki urodzinowej z prezentami 3D potrzebne ci będą:
 • dwie kolorowe kartki – jedna A4, a druga nieco mniejsza,
 • nożyk do papieru,
 • linijka,
 • ołówek,
 • klej do papieru,
 • nożyczki,
 • kolorowe flamastry do wpisania życzeń,
 • kolorowe, cienkie wstążki (sprawdzą się skrawki, nie będziecie potrzebować ich wiele),
 • papier do pakowania prezentów (podobnie jak wyżej, będziecie potrzebować tylko kilka jego kawałków, najlepiej w różnych wzorach i kolorach),
 • pistolet z klejem na gorąco.
Teraz przechodzimy do wykonania kartki. Zajmie wam to dosłownie kilka minut. Zresztą sprawdźcie sami.

Jak zrobić kartkę urodzinową z wyskakującym tortem? Na podobnej zasadzie, jak powyższą kartkę z prezentami. Do jej wykonania będziecie potrzebować:
 • dwie kolorowe kartki – jedna A4, druga nieco mniejsza,
 • ołówek, linijka, miarka, klej, nożyczki, flamastry,
 • coś do ozdobienia kartki, np. tasiemki, naklejki, kolorowy papier, bibuła itp.

Kartka urodzinowa DIY z płyty winylowej

Taka kartka urodzinowa to prawdziwa gratka dla każdego fana muzyki! Do jej wykonania potrzebujesz jedynie starej płyty winylowej – najlepiej takiej, która już nie działa. Na środku płyty, w miejscu, gdzie znajduje się nazwa zespołu oraz spis piosenek, wystarczy przykleić wycięte z kartonu koło z napisem „Sto lat!”. Nie zapominaj o kartonie na płytę. Wykonaj go samodzielnie, korzystając z bloku technicznego, lub zmień to, które dostałeś z płytą. Może się na nim znaleźć cokolwiek zechcesz – nawet obszerne życzenia.

Kartka urodzinowa DIY – pudełko

Klasyczną kartkę urodzinową znają wszyscy. Jeśli jednak nie lubisz sztampowych rozwiązań, a wykonywanie różnego rodzaju DIY jest twoją pasją, to nasz kolejny pomysł z pewnością cię zachwyci. Podaruj solenizantowi kartkę w formie eksplodującego pudełka. Przygotowanie podobnego upominku pochłonie nieco twojego czasu, ale efekt może przejść najśmielsze oczekiwania. Poniżej tutorial.

Kartka urodzinowa DIY w formie haftowanego tamborka

Tego rodzaju ozdoby skradły serca fanów DIY na całym świecie. Na podobnym tamborku można wyszywać dosłownie wszystko, więc czemu nie wręczyć tego rodzaju kartki urodzinowej? Taki upominek może stać się przy okazji świetną ozdobą na ścianę.

Pozostałe inspiracje i pomysły na kartki urodzinowe ręcznie robione

Jeśli szukasz więcej inspiracji na ciekawą kartkę urodzinową DIY, to popatrz na poniższe inspiracje. Wśród nich coś dla siebie znajdą fani szybkich i minimalistycznych rozwiązań, ale także ci z was, którzy lubią zaskakiwać i chętnie wręczą kartkę urodzinową w nietypowej formie, np. ramki do powieszenia na ścianie.


Jak sami widzicie, kartka urodzinowa może być małym dziełem sztuki, a jeśli chcecie wykonać ją samodzielnie, to jedyne, co was ogranicza, to wodze waszej wyobraźni. A wy lubicie samodzielnie wykonywać tego rodzaju DIY? Chcielibyście dostać tego typu kartkę?