Data modyfikacji:

Prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony: 5 pomysłów

Chcesz zaskoczyć swoją mamę wyjątkowym podarunkiem, który wręczysz z okazji jej święta? Zrób jej oryginalną niespodziankę – w tym roku postaw na prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na upominek DIY, który u każdej z mam wywoła łzy wzruszenia.

prezent na dzień matki własnoręcznie robiony

Prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony

Co przygotować dla mamy z okazji jej święta? Spieszymy z pomocą i zdradzamy kilka prostych instrukcji przygotowania upominków od serca. Zapewniamy – twoja mama uroni łzę wzruszenia!

  1. Scrapbook DIY na Dzień Matki
  2. Prezent na Dzień Matki DIY – pudełeczko na biżuterię
  3. Wzruszający Dzień Matki – prezent własnoręczny. Słoik pełen miłości
  4. Słodki prezent DIY na Dzień Matki – babeczki z przekazem
  5. Pachnąca świeca domowej roboty dla mamy

Dzień Matki – prezent własnoręczny czy kupiony?

Dzień Matki do świetna okazja do przypomnienia mamie, jak wiele dla ciebie znaczy i jak bardzo doceniasz wszystko to, co dla ciebie robi. 26 maja wiele osób decyduje się rozpieszczać swoje mamy różnymi prezentami, takimi jak kosmetyki, perfumy czy biżuteria.

Warto jednak pamiętać, że gotowe upominki to nie jedyne możliwe rozwiązanie! Aby pozytywnie zaskoczyć obdarowywaną, pomyśl o stworzeniu upominku DIY na Dzień Matki – zupełnie tak, jakbyś znowu był dzieckiem. Z tą różnicą, że dziś prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony może być nie tylko pamiątkowy, ale i funkcjonalny.

Scrapbook DIY na Dzień Matki

Aby przygotować piękny i poruszający prezent dla mamy, potrzebujesz jedynie ładnego albumu z czystym kartkami i ozdobnych dodatków służących do scrapbookingu. Wnętrze wypełnij waszymi wspólnymi fotografiami, historiami i życzeniami. Jeśli masz rodzeństwo, stwórzcie scrapbook dla mamy wspólnymi siłami.

Prezent na Dzień Matki DIY – pudełeczko na biżuterię

Do przygotowania personalizowanej szkatułki potrzebujesz jedynie pudełka z surowego drewna (przeznaczonego do decoupage), dowolnych przyborów plastycznych (farb, lakierów itp.) i elementów ozdobnych, takich jak koraliki czy muszelki. Tak przygotowane pudełeczko będzie przypominać mamie o tobie codziennie.

Wzruszający Dzień Matki – prezent własnoręczny. Słoik pełen miłości

Chcesz, aby mama pamiętała o twoich uczuciach każdego dnia w roku? Będziesz potrzebować dekoracyjnego słoiczka, papieru oraz delikatnej wstążki. Na małych karteczkach zapisz 365 powodów, dla których kochasz i cenisz swoją mamę. Każdą karteczkę zwiń w rulonik i obwiąż wstążką. Wszystkie ruloniki umieść w słoiku, na którym przyklej etykietę z dedykacją dla mamy.

Słodki prezent DIY na Dzień Matki – babeczki z przekazem

W kolorowych papilotkach upiecz 9 babeczek, umieść je w odpowiednio długim kartoniku, a następnie na każdej z nich lukrem napisz literę tak, by wszystkie razem tworzyły napis „KOCHAM CIĘ”. Choć ten prezent nie zostanie z twoją mamą długo, na pewno wywoła na jej twarzy szeroki uśmiech.

Pachnąca świeca domowej roboty dla mamy

Jeśli twoja mama lubi piękne zapachy i ładne dodatki do domu, z okazji jej święta przygotuj własnoręczną świeczkę. Wystarczą ci do tego wosk (pszczeli lub ze starych świec), knot, ulubiony olejek eteryczny, słoik i elementy dekoracyjne (np. suszone kwiaty).

Wosk roztop w kąpieli wodnej, a następnie wymieszaj z olejkiem i dekoracjami. Jeszcze ciekłą masę przelej do słoiczka z knotem. Po zastygnięciu wosku świeca jest gotowa do użycia.

Upominek na Dzień Matki nie musi być sztampowy. Niewielkim nakładem czasu i pieniędzy przygotujesz jedyny w swoim rodzaju prezent na Dzień Matki własnoręcznie robiony, który bez wątpienia podbije serce obdarowywanej osoby.