Data modyfikacji:

Jaki prezent na dzień dziadka? Inspiracje DIY dla wnucząt

Poznajcie kilka oryginalnych pomysłów DIY na prezent dla dziadka. Spraw, aby tego dnia, za pomocą inspiracji zawartych poniżej, poczuł się on wyjątkowo. Artykuł o tym, jakie możesz mu zrobić niespodzianki handmade, czyli między innymi o lampce i winie, kalendarzach, czy szkatułkach.

Prezent dla dziadka od troskliwego wnuczka

Dzień dziadka to wyjątkowy czas, w którym można wyrazić im swoją miłość i wdzięczność. Każdy z nich skrycie marzy o prezencie od serca. Zebraliśmy zatem kilka najlepszych propozycji na wyjątkowe prezenty z okazji ich święta. W propozycjach znajdziesz głównie inspiracje DIY, których wykonanie udowodni dziadkowi, że jesteś troskliwym i pamiętającym, o tym wyjątkowym dniu, wnuczkiem.

Tradycyjne prezenty dla dziadków

Wymieniając najbardziej popularne prezenty dla naszych dziadziów nie można ominąć:
• ciepłych kocy,
• spersonalizowanych, wygodnych poduszek
• spersonalizowanych, dużych kubków na herbatkę
• trunków,
• ciepłych kapci,
• skarpetek,
• kwiatków w doniczce,
• spersonalizowanych koszulek
Jeśli jednak masz nieco więcej czasu lub chcesz, aby Twój dziadziu poczuł się niepowtarzalnie – zobacz na poniższą listę, którą przygotowaliśmy specjalnie na okazję, jaką jest dzień dziadka.

Dzień dziadka – 6 pomysłów DIY

POMYSŁ 1, czyli doniczka i...kwiatek

Zgadza się, pomysł został już wymieniony wyżej, jednak ta wersja kwiatka jest nieco bardziej ciekawa i ambitna. Doniczka w tym prezencie powinna być bowiem samodzielnie ozdobiona przez wnuki. Zdecydujesz się na dekorowanie doniczki farbami, czy masz może inny sposób na jej ozdobienie?

POMYSŁ 2, czyli plakat dla ukochanego dziadka

Wydrukuj spersonalizowany plakat dla dziadka i opraw go. Możesz też zamówić gotowe grafiki lub samodzielnie wykonać plakat ze specjalną dedykacją dla niego.

POMYSŁ 3, czyli powrót do...laurek

Kiedy byłeś małym szkrabem pewnie nie raz wręczyłeś swojemu dziadkowi laurkę. Co, jakby i tym razem sprawdzić mu taki wyjątkowy prezent? Tym razem dziadzio nie otrzyma zamazanej karteczki od 3-latka, którą pomagała zrobić mama lub przedszkolanka.

Samodzielnie stwórz kartkę na dzień dziadka i umieść w niej list z podziękowaniem. Radość i podekscytowanie z pewnością będą emanować od was obojga.

POMYSŁ 4, czyli kalendarz dla zapominalskich dziadków

Wiadomo, że nie wszyscy dziadkowie mają głowę do dat i ważnych wydarzeń. To zupełnie normalne, że zapomną na przykład o... imieninach Cioci, czy rocznicy ślubu z babcią.

Kalendarz, który wykonasz samodzielnie będzie przypominał mu o nadchodzących wydarzeniach.

Stwórz specjalne kalendarium ze zdjęciami dziadka i swoimi. Pod każdą cyfrą dnia każdego miesiąca zanotuj najważniejsze dane.

POMYSŁ 5, czyli lampka i wino w niekonwencjonalnej odsłonie

Zamów lampkę do sypialni dziadka. Wykorzystasz z niej jednak tylko...klosz. Za podstawę lampeczki posłuży duża butelka po winie (najlepiej mały galon).

Wygląda to cudnie i stylowo i na pewno przypadnie do gustu dziadkom, którzy produkują lub w przeszłości zajmowali się produkcją domowego wina.

Jeśli przypadł Ci do gustu pomysł związany z lampką nocną, koniecznie zerknij niżej, przygotowaliśmy gotowe produkty, które również ocieplą pokój dziadka.

POMYSŁ 6, czyli szkatułka ze słodkościami

Aluminiową szkatułkę oklej w dowolny sposób. Wykonaj na niej ciekawe napisy. Do środka włóż smakołyki, które są ulubionymi słodyczami dziadka.

Taka szkatułka nie jest jednorazowa. Dziadek będzie mógł systematycznie uzupełniać w niej braki.
Rodzice wychowują, a dziadkowie rozpieszczają. Czas podziękować im za to, kim są dla wnucząt. Za pomocą powyższych pomysłów na prezent dla dziadka DIY będziesz mógł z dumą podziękować mu (na przykład za szczególną rolę, jaką odgrywa w Twoim życiu).
Autorka: Karolina Siejda