Zabawki dla dzieci do pierwszego roku życia – 4 pluszowe rozwiązania

Poniżej znajdziesz podsumowanie dotyczące tego, jak powinny wyglądać i czym charakteryzować się zabawki dla niemowlaków i dzieci do pierwszego roku życia. Takie zestawienie ułatwi wybór zakup prezentu adekwatnego do wieku i rozwoju maluszka.

Zabawki dla niemowląt

Aby wybrać odpowiednią zabawkę dla niemowlaka należy uświadomić sobie kilka kwestii związanych z jego rozwojem. Powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie drobiazgi będą dobrze służyły najmłodszym, gdyż dzieci do 6 miesiąca życia działają głównie instynktownie.

Funkcja zabawowa i rozwijająca to bardzo ważny aspekt, jednak dla noworodków niekoniecznie najważniejszy. Często bywa, że zakupione zabawki czekają "na swoją kolej", kiedy to dziecko będzie po prostu na nie gotowe.

 Aby uniknąć nietrafnego prezentu, najważniejsze przy jego wyborze są te trzy aspekty:
1. upominek powinien być bezpieczny
2. powinien mieć wyraźne kolory
3. nie może być ani za mały, ani za duży.

Istotne jest, aby zabawki dla roczniaka nie były wyposażone w miliony funkcji, gdyż bobas i tak nie rozumie sensu ich działania. Do 5 miesiąca życia nie zrozumie też tego, że może uzyskać odpowiedź od zabawki (melodia, wierszyk), gdy naciśnie znajdujący się na niej odpowiedni guzik.

miesiąc po urodzeniu

Pole widzenia dziecka jest zwężone do maksymalnie 30 cm, co oznacza, że tylko w tej strefie jest w stanie zobaczyć wyraźnie. Przedmioty znajdujące się w dalszej odległości są dla niego rozmazane i nieklarowne. Malec odróżnia jedynie kolory ze sobą kontrastujące.

WNIOSEK:
zabawki dla niemowląt powinny mieć proste formy i być jak najbardziej bezpieczne, gdyż zapewne będą zbliżane do jego oczu. Przy wyborze należy kierować się obecnością mocno kontrastujących ze sobą barw (np. czarny i biały, żółty i niebieski).

ROZWIĄZANIE  :
Wybór właściwej zabaweczki nie jest, jak widać prosty i łatwy, ale Ceneo podpowie, który z produktów spełni wszystkie normy upominku dla dziecka do 1 miesiąca życia. Kostka sensoryczna nada się na taki prezent w 100%. Wykonana została z wysokiej jakości materiału minky (100% bawełna), a wewnątrz posiada antyalergiczną kulkę silikonową. Metkowiec posiada wszyte z każdej strony ściany kwadratu tasiemki i metki o różnych kolorach i w urozmaiconych strukturach.

Rozwija to, co najważniejsze dla niemowląt: zdolności poznawcze, pobudza zmysły oraz umożliwia pierwsze próby pracy nad zwinnością paluszków. Kostka może służyć, jako przytulanka do spania.

Jest ona oczywiście wykonana własno ręcznie, z najwyższą dokładnością i dbałością o każde przeszywanie tasiemki i materiału głównego. Na Ceneo znajdziesz kostki sensoryczne w różnych kolorach, z naszyciami opowiadającymi ciekawe historię, czy przedstawiające postaci z bajek.

2-3 miesiące po narodzinach


To czas, kiedy maluch zaczyna badać dotykiem wszystko, co tylko znajdzie się wokół niego. Warto podrzucać mu miłe i delikatne zabawki, które polubi już od pierwszego dotyku. Zaczyna poznawać świat i odkrywać go po raz pierwszy.

WNIOSEK:
Zamów ciekawe i zabawne zabawki dla dzieci – 1 rok życia, a konkretnie 2-3 miesiąc to dla maluchów czas wielkich odkryć. Powinieneś zamówić z tego tytułu zabawki wielokolorowe i wesołe. Idealnie sprawdzą się tutaj ciekawe kształty i formy upominków.

ROZWIĄZNIE:
Przytulanka dinozaur  posiada wszystkie cechy, o których była mowa wyżej. W dodatku posiada ciekawe kontrastujące kolory, dzięki czemu wzory są dobrze widoczne dla dziecka już z daleka. Dinozaur to pomysłowy upominek dla smyka, który zaczyna interesować się życiem – wręcz mu takiego dino i opowiedź o nim historię. Dziecko na pewno będzie tym bardzo zainteresowane.

mam 8 miesięcy

Mogę więc gryźć, co tylko będę miał pod ręką. Już raczkuję i pełzam, szukając ciekawych zabaw. To zaś dla nas oznacza, że dziecko może wkładać do ust zamówioną przez nas zabawkę, dlatego tym bardziej nasza niespodzianka powinna być: odpowiednio duża i bez zbędnych elementów, które mogłyby ewentualnie odwarstwić się, czy oderwać.
WNIOSEK:
Zabawki dla roczniaka powinna być wykonana z materiału, który nie skrzywdzi dziąsełek dziecka i nie uszczerbi pierwszych ząbków, o ile takie zaczną się już pojawiać. Idealnie było by, gdyby nie miała ona zbyt dużych gabarytów. Dziecko będzie mogło przemieszczać się z nią z pokoju do pokoju, nosząc ze sobą wszędzie, gdzie tylko będzie miał na to ochotę. Kształt zabawki ma tutaj ogromne znaczenie, gdyż maluch poznaje właśnie świat:  próbuje wymawiać pierwsze słowa.


ROZWIĄZANIE:
Żyrafa to maskotka handmade, która jest wzorowym przykładem na prezent dla 8 miesięcznego bobasa. Jest wykonana z dwóch kontrastujących ze sobą kolorów (brązowy i kremowy), posiada wystające uszy i bardzo sympatyczną mordkę. Nie jest duża, zatem służy maluchom, jako poduszka i przytulanka. Pluszowe żyrafy są także dobrym pomysłem, jako zabawki dla roczniaka. Do zestawu zawsze można domówić kostkę sensoryczną, która wykonana została z materiału imitującego skórę żyrafy. Pamiętaj, że jest ona najlepszym prezentem dla noworodka.

miesiąc 9-12, czyli zabawki dla dzieci – 1 rok życia

Maluch jest już świadomy wielu rzeczy i zaczyna rozumieć więcej, niż nam się wydaje. Czuje potrzebę przytulenia, zaczyna tęsknić. Lubi towarzystwo dzieci i potrzebuje czułości dorosłych. Pojawiają się też pierwsze płacze pełne żalu i rozczarowania. Bawi się zabawkami interakcyjnymi i edukacyjnymi, zaczyna czytać książki i wymawiać pierwsze słowa.

WNIOSEK: 

Zapewne maluch, któremu chcesz sprawić radość ma już wiele zabawek? Jedne są bardziej, inne mniej edukacyjne. Jeśli chcesz, aby Twój pomysł na zabawki dla roczniaka różnił się od innych, powinieneś zamówić pluszaka handmade. U nas znajdziesz ich co nie miara.

Nada się dla każdego maluszka, który chętnie przytuli zabawkę, znajdzie w niej oparcie i prawdziwego przyjaciela. Mama będzie wkładać mu maskotkę pod pachę, gdy będzie zaprowadzać go do żłobka.

Nie jest powiedziane, że jeśli dziecko ma prawie roczek to powinien dostawać już prezenty interaktywne i edukacyjne z dodatkowymi full opcjami, czy kolorowymi światłami. Wiele osób decyduje się na zakup bardzo oryginalnych produktów handmade.

ROZWIĄZANIE: 

Poznaj koleżankę ZUZĘ, która będzie przyjaciółką każdego malucha. Zabawki dla dzieci wykonane przez PRACOWNIĘ MOKO skierowane są dla smyków do pierwszego roku życia, ale najczęściej zamawiane są dla tych, które kończą roczek i starszych.

 ZUZA ma też koleżankę ZOŚKĘ. Ona także jest antyalergiczna. Obydwie są projektem autorskim, co gwarantuje, że nasz roczniak dostanie istnie niepowtarzalną i wyjątkową przytulankę-dekorację-poduszkę.

Zabawki dla dzieci handmade to najlepsze rozwiązanie dla niemowlaków i dzieci do pierwszego roku życia. Na Ceneo znajdziesz pluszaki, które nadadzą się na każdy etap życia i rozwoju maluszka.

Sprawdź zatem, jakie niespodzianki dla Ciebie przygotowaliśmy i wśród nich wybierz perełkę, którą podarujesz w prezencie najmłodszym ulubieńcom.

Autor: Majcherczyk Karolina