Data publikacji:

7 gadżetów do drinków, które musisz mieć

Dla jednych szczytem innowacyjności jest wódka z colą i plastrem limonki. Inni szukają w drinkach czegoś więcej, czyniąc z nich małe dzieła sztuki. Jeśli masz ochotę na to, by tworzenie drinków było miłą imprezową zabawą, sprawdź poniższe propozycje. Podrzucamy pomysły na gadżety do drinków, które mogą ci się spodobać.
gadżety do drinków
Nie ma znaczenia, czy pijesz kolorowe trunki z procentami, czy jednak testujesz przepisy na drinki bezalkoholowe, liczy się frajda, jaką może ci dać przygotowanie tych napojów i efekt, jaki wywoła kolorowy niecodzienny drink na uczestnikach imprezy. Przygotowaliśmy zestawienie najpotrzebniejszych akcesoriów, dzięki którym każdy zamieni się w barmana.

1. Kamienne kostki do lodu (stalowe)

Chłodny drink to idealny lek na letnie upały. Nie bez powodu gotowy lód można kupić nawet na stacji benzynowej. Wadą kostek lodu jest jednak to, że się rozpuszczają, rozcieńczając drink. Choć w niektórych drinkach jest to wręcz wskazane, w innych może psuć wyjątkowy smak. Szczególnym przypadkiem jest whisky on the rock, czyli po prostu whisky z lodem. Nie wszyscy przepadają za rozwodnionym trunkiem, dlatego mamy doskonałą alternatywę - kamienne kostki do lodu.

Kamienne kostki są wielorazowe, higieniczne, a co najważniejsze, nie wpływają na smak drinka. Wystarczy wrzucić je do zamrażalnika, aby je zmrozić. Kamień bardzo dobrze magazynuje chłód, więc pozostaną zmrożone na długo. Wielorazowe kostki do drinków mogą być także wykonane ze stali lub plastiku wypełnionego wodą. Te pierwsze są dużo bardziej stylowe.

2. Shaker

Chyba nic tak nie kojarzy się z zawodem barmana jak shaker. Umiejętność efektownego mieszania składników to rzecz, która robi wrażenie. Co zaś ważniejsze, pozwala uzyskać świetnie wstrząśnięty i nie zmieszany koktajl, nie tylko alkoholowy. Dwa najpopularniejsze rodzaje shakerów to: tradycyjny (kubek, głowica z sitkiem, przykrywka) oraz bostoński (kubek metalowy i szklany lub dwa metalowe). Do shakera bostońskiego potrzebujesz jeszcze specjalnego sitka, które ułatwi przelewanie drinka do szklanki.

3. Metalowe słomki

Idea zero waste i less waste zatacza coraz szersze kręgi. Plastikowa słomka to symbol nadmiernej i niepotrzebnej produkcji plastiku. Jeśli chcesz imprezować w ekologicznym stylu, wybierz metalowe wielorazowe słomki. Wykonane ze stali nierdzewnej słomki są bezpieczne w użytkowaniu i nie wpływają na smak napoju. Mają nawet tę przewagę nad plastikowymi rurkami, że nie wypływają z gazowanych napojów. Metalowe słomki można myć w zmywarce, a ich wnętrze wyczyścisz za pomocą dołączanego do zestawu czyścika.

4. Szklanki do drinków

Dobry drink smakuje wypity nawet z kubka, ale warto podać go w odpowiedniej szklance. Poznanie wszystkich typów szklanek to materiał na długi artykuł, dlatego nie będziemy cię zanudzać rodzajem szkieł do mojito, margarity czy martini. Wszystkie typy szklanek do drinków znajdziesz poniżej.

5. Stylowe mieszadełka do drinków

Proste drinki nie wymagają mieszania w shakerze. Wymieszasz je za pomocą słomki lub niewielkiego plastikowego mieszadełka. Mogą być przy okazji świetną ozdobą tematycznej imprezy. Mieszadełka do drinków wykonane są najróżniejszych kształtach, np. kijów golfowych, znaków drogowych czy wioseł. Wybierz zestaw różnokolorowych mieszadełek, a już nigdy nie pomylisz drinków.

6. Dozownik napojów

Chcesz podać alkohol w wyjątkowej formie? Przelej go do dozownika. Dozownik z kranikiem ułatwi nalewanie koktajli i idealnie sprawdzi się na większych imprezach. Pojemniki na napoje często dostępne są w ciekawych kształtach, np. w formie globusu, szklanej beczki lub gaśnicy.

7. Zestaw barmański

Jeśli masz w sobie duszę barmana, postaw na pełen zestaw barmański. Oprócz shakera do mieszania koktajli znajdują się w nim inne elementy, tj. szczypce do lodu, miarka do odmierzania porcji alkoholu, sitko do drinków, długa łyżeczka czy ubijak barmański. Przydatny będzie też pojemnik barmański na dodatki do drinków.
Powyższe akcesoria nie zastąpią doborowego towarzystwa i dobrej zabawy, ale z pewnością mogą pomóc w rozkręceniu imprezy.
Autor: Szymon Sonik