Data publikacji:

Gdzie przechowywać zdjęcia? Skuteczne sposoby na przechowywanie zdjęć i filmów

Przechowywanie zdjęć i filmów w odpowiednim miejscu sprawi, że wszystkie pliki będą zabezpieczone przed przypadkowym usunięciem lub utratą danych. Podpowiadamy, gdzie przechowywać zdjęcia.

gdzie przechowywać zdjęcia

Gdzie i dlaczego przechowywać zdjęcia?

Zdjęcia lub filmy przechowywane na komputerze lub laptopie są narażone na utratę. Może zdarzyć się tak, że usterka komputera lub dysku doprowadzi do tego, że wszystko, co znajduje się na urządzeniu, zostanie utracone.

Zwykle odzyskiwanie danych z telefonu czy komputera jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Warto dmuchać na zimne i zadbać o kopię zapasową. Zobacz, gdzie i jak przechowywać zdjęcia.

Przechowywanie zdjęć na zewnętrznych nośnikach

Gdzie przechowywać zdjęcia? Jedną z najbardziej oczywistych odpowiedzi są nośniki zewnętrzne. Zobacz, jakie masz możliwości w tym zakresie.

Przechowywanie zdjęć na dyskach zewnętrznych

Zewnętrzne nośniki są jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie zdjęć i filmów. Dysk HDD to najpopularniejszy wybór wielu użytkowników. Za stosunkowo niską ocenę otrzymujemy dużą pojemność. To właśnie największa zaleta zewnętrznych dysków.

Mechaniczne elementy sprawiają, że tego typu akcesoria są bardziej narażone na uszkodzenia. Upadki, jak i nadmierne wstrząsy mogą sprawić, że danych nie będzie można odzyskać. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale warto zdawać sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia.

Zdecydowanie lepiej wypadają pod tym względem dyski SSD. Brak mechanicznych podzespołów sprawia, że uszkodzenie ich jest niezwykle trudne. Dodatkowo prędkość przesyłania plików jest znacznie wyższa, a to wpływa na czas, w jakim zdjęcia i filmy są przesyłane.

Minusem dysków SSD jest wysoka cena za małą pojemność. Taką cenę warto zapłacić, jeśli chce się mieć pewność, że przechowywane zdjęcia będą bezpieczne.

Gdzie przechowywać zdjęcia? Pendrive

Jak tanio przechowywać zdjęcia? Postaw na pendrive, czyli niewielkie urządzenie, które ma pojemność od 8 GB nawet do 1 TB. Kompaktowe rozmiary są bardzo dużą zaletą w porównaniu do wcześniej omawianych dysków zewnętrznych.

Ograniczona pojemność i zdecydowanie gorszy transfer danych to największe minusy przenośnych pamięci. Osoby, którym zależy na przechowywaniu mniejszej ilości zdjęć czy filmów, mogą z powodzeniem sięgnąć po takie rozwiązanie. Na pewno koszt zakupu pendrive’a będzie znacznie tańszy niż innych rozwiązań.

Przechowywanie zdjęć w chmurze

Gdzie i jak jeszcze możesz przechowywać zdjęcia? Przechowywanie zdjęć w chmurze cieszy się ogromną popularnością. Użytkownik opłaca roczny bądź miesięczny abonament, za który otrzymuje określoną ilość miejsca.

Dane są w takim miejscu bezpieczne i nie ma możliwości, aby zostały przypadkowo skasowane. Niektórzy producenci proponują dyski zewnętrzne, które oferują dostęp do własnej chmury. Pliki można przesyłać do takiego urządzenia bezprzewodowo ze smartfona, tabletu czy komputera. Do zdjęć i filmów można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca, wystarczy połączenie z internetem.

Jak przechowywać zdjęcia papierowe?

Zdjęcia w formie papierowej mają swój niepowtarzalny urok, dlatego warto zadbać o odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Najlepsze zdjęcia warto umieścić w małym lub nieco większym albumie. Do dużej liczby rozmaitych zdjęć warto zakupić specjalne pudełko. W tym miejscu można również umieścić albumy z fotografiami.

Autor: Bartłomiej Mazurek