Data modyfikacji:

Jak przyszyć guzik? Sposoby na przyszycie guzika

Prędzej czy później spotka to każdego z nas – trzymający się dotychczas ubrania guzik odpadnie. Z tak prostą naprawą nie musisz od razu iść do krawca. W większości przypadków poradzisz sobie doskonale sam. Istnieje kilka sposobów na to, jak przyszyć guzik – możesz zrobić to ręcznie lub wykorzystać maszynę. Najważniejsza jest staranność i wybór mocnej nici w odpowiednim odcieniu. Jak przyszyć guzik do spodni, płaszcza czy kożucha?
jak przyszyć guzik

Czego potrzebujesz, żeby przyszyć guzik?

Naprawa niekompletnego ubrania wydaje się bardzo prostą sprawą, jednak zanim zaczniesz zastanawiać się, jak przyszyć guzik, i przystąpisz do dzieła, musisz skompletować kilka potrzebnych rzeczy. Oczywiście najistotniejszy jest odpowiedni guzik. Jeśli nie zgubił się ani nie zniszczył, nie ma problemu, gorzej wygląda sytuacja, gdy musisz zastąpić oryginalny guzik, a producent nie doszył zapasowego do wewnętrznej metki. W takim przypadku powinieneś poszukać najbardziej zbliżonego do oryginału, a w przypadku ubrania, które zawiera ich kilka, najlepszym pomysłem będzie wymiana wszystkich guzików na nowe.
Nie mniej ważna od guzika jest użyta nić. Powinna być mocna i wytrzymała, a jej kolor powinien jak najlepiej pasować do naprawianej odzieży. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią nicią, udaj się do pasmanterii. Do przyszycia guzika będziesz potrzebować jej około metra. Oprócz guzika i nici potrzebujesz również igły, nożyczek i ołówka, a niektórzy używają również świecy do woskowania nitki.
Jeżeli nie chcesz przyszywać guzików ręcznie, możesz również użyć maszyny do szycia, montując w niej specjalną stopkę.

Jak przyszyć guzik krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak przyszyć najprostszy guzik z 2 dziurkami? Żeby to zrobić, wystarczy kilka prostych kroków:
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym