Data modyfikacji:

Jak zapakować prezent w papier? A jak bez papieru?

Szukasz kreatywnych sposobów na pakowanie prezentów? Celofan, ozdobny worek, ładne pudełko czy też… strony z komiksu to tylko kilka pomysłów. Jak zapakować prezent w papier, a jak bez papieru? Sprawdź nasze 10 oryginalnych sposobów!
jak zapakować prezent

10 oryginalnych sposobów na własnoręczne zapakowanie prezentu

Pakowanie prezentów to niezwykle przyjemna czynność. Odpakowywanie ślicznej paczki może być dla obdarowywanej osoby źródłem prawdziwej radości. Jeśli jednak często brakuje ci pomysłu na kreatywne pakunki, spieszymy z pomocą.

Inspiracji prezentowych szukaj w serwisie swiat-rodzicow.pl

Jak zapakować prezent świąteczny, urodzinowy czy też ślubny? Oprócz klasycznego papieru do pakowania możesz użyć również przezroczystej folii, ładnego pudełka, a nawet kawałków starego swetra. Ważnym elementem pakowania jest odpowiednie ozdobienie prezentu. Czego użyć do upiększenia podarku? Przydadzą się:
  • wstążka,
  • kolorowe rozety,
  • zawieszki tematyczne,
  • tiul,
  • brokat,
  • guziczki,
  • małe czekoladki (np. bałwanki czy renifery na Święta).
Przygotuj więc nożyczki, taśmę klejącą i ozdoby i przejdź do działania. Sprawdź nasze 10 kreatywnych sposobów na pakowanie prezentów!

Jak zapakować prezent w papier?

Jak zapakować prezent w papier? Choć czynność ta może wydawać się banalna, potrafi przysporzyć nieco problemów.

Na początku wybierz odpowiedni papier – taki, jaki ci się podoba. W sklepach oraz w internecie znajdziesz mnóstwo produktów tematycznych, np. papier świąteczny, ślubny czy też dla dziecka. Przygotuj również nożyczki i przezroczystą taśmę klejącą.Następnie wytnij odpowiedni kawałek papieru. Powinien obejmować prezent z niewielkim zapasem z jego szerszej strony, z węższej zaś musi być znacznie dłuższy niż pakowana rzecz.

Połóż prezent do góry nogami na środku wyciętego kawałka papieru – tak, aby jego przód znajdował się na dole. Zawiń szersze boki do środka, obejmując przedmiot, i zabezpiecz taśmą klejącą.

Teraz zagnij boki wzdłuż bocznej ścianki, a następnie do środka – powinien powstać trójkąt lub trapez. Na koniec owiń boki pudełka powstałymi trójkątami i przyklej taśmą. Przewiąż całość ładną wstążką… i gotowe!

Jak zapakować prezent bez papieru? Torebki na prezenty

Nie masz czasu lub ochoty bawić się papierem? Zapakuj podarek w torebkę na prezenty. W Internecie oraz sklepach znajdziesz mnóstwo torebek okolicznościowych, które sprawdzą się idealnie na różne okazje – Święta, ślub, urodziny czy komunię.

Jak zapakować prezent w papier pakowy brązowy?

Zamiast klasycznego papieru prezentowego możesz zapakować podarek w zwykły papier pakowy – szary lub brązowy. Postępuj tak jak w przypadku kolorowego papieru, a całość przewiąż wstążką i ozdób dowolnie. Jesteś miłośnikiem ekologii? Przewiąż prezent naturalnym rzemykiem!

Jak zapakować prezent w celofan?

Celofan to idealne rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się, jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach. Wystarczy, że położysz podarek na środku dużego arkusza celofanu i upniesz u góry, tworząc zamknięty pakunek. Całość przewiąż ozdobną wstążką i dodaj bilecik. To również świetny sposób na to, jak zapakować ładny prezent ślubny.

Jak zapakować prezent w folię?

Pakowanie prezentu w folię przebiega tak samo jak w przypadku celofanu. To idealny sposób na zapakowanie ozdobnego przedmiotu, np. ładnej figurki.

Jak zapakować prezent dla mężczyzny? Komiks, plakat lub gazeta

Jak zapakować prezent dla mężczyzny lub na 18? Użyj kartek wyciętych z ulubionego komiksu lub gazety! Doskonale sprawdzi się również plakat z zespołem, którego słucha obdarowywana osoba. Całość przewiąż rzemykiem lub wstążką.

Jak zapakować prezent? Papier domowej roboty

Zamiast kupować specjalny papier do prezentów, możesz także przygotować go samodzielnie! Wydrukuj papier z ulubionym motywem lub narysuj wzorki ręcznie. Ten sposób jest nie tylko bardziej oryginalny, lecz także znacznie tańszy.

Jak zapakować prezent bez papieru? Woreczek i wstążka

Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach bez pudełka? Włóż go w ozdobny woreczek i przewiąż wstążeczką. Całość dowolnie udekoruj.

Pakowanie prezentu w ozdobne pudełko

Kolejnym sposobem na zapakowanie prezentu bez papieru jest włożenie go do ozdobnego pudełka. Wybierz pudełeczko dopasowane do okazji, np. z motywem świątecznym, ślubnym czy też bajkowym dla dziecka.

Jak zapakować prezent bez papieru? W kawałki materiału lub ubrań

Chcesz zapakować prezent bez papieru w wyjątkowo kreatywny sposób? Użyj skrawków materiału lub starych ubrań! Przygotuj z nich pakunki i przewiąż ozdobną wstążeczką.

Bibuła i tektura falista jako pomysł na zapakowanie prezentu

Ostatnim naszym pomysłem na zapakowanie prezentu bez papieru jest użycie bibuły lub tektury falistej. Jeśli masz dzieci, z pewnością znajdziesz te materiały w domu. Puść wodze fantazji, a na pewno zrobisz przepiękny pakunek!

Autor: Olga Wacholc