Data modyfikacji:

Jak zrobić domek dla lalek DIY?

Domek dla lalek to wielka frajda i mnóstwo zabawy dla twojego dziecka! Zresztą kto z nas nie marzył o takim w dzieciństwie? Chcesz sprawić swojej pociesze prezent, który jednocześnie zostanie z wami na długo i będzie pewnego rodzaju rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie? Zrób domek samodzielnie. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zrobić domek dla lalek. DIY, które za chwilę zobaczysz, wymaga nieco cierpliwości i nakładu pracy, ale gwarantujemy, że efekt będzie oszałamiający.

domek dla lalek

Jak zrobić domek dla lalek? Domek dla lalek z regału DIY

Domek dla lalek DIY wymaga nieco narzędzi i miejsca do pracy, w którym uda ci się pociąć sklejkę, wszystko razem skleić lub zbić, pomalować i zadbać o szczegóły. O wiele prościej będzie, jeśli kupisz gotowy regał na książki i zajmiesz się jedynie stworzeniem dachu oraz wyposażeniem domku. Jak wygląda domek dla lalek DIY z regału? Popatrz na poniższe zdjęcie.

Podstawę takiego domku dla lalek Barbie DIY stanowi regał. Najlepiej sięgnąć po biały. To, jak wysoki, szeroki oraz ile pokoi będzie miał zrobiony przez ciebie domek, zależy od fantazji i ilości połączonych ze sobą regałów. Popatrz na poniższe regały, które idealnie nadają się do zrobienia domku.

Jak zrobić dach w domku dla lalek? Możesz zrobić go z drewnianej sklejki, a następnie pomalować farbą do drewna. My proponujemy jeszcze inny patent.

Wygospodaruj w pokoju dziecka kawałek miejsca przy ścianie. Postaw na jej tle domek, a dach wytnij z… tapety, którą później przykleisz na ścianę tuż nad domkiem. Domek dla lalek DIY postawiony przy ścianie, a właściwie stanowiący z nią jedną całość, to również gwarancja porządku w pokoju dziecięcym. Pociecha nie będzie myśleć o przestawianiu domku, ponieważ każde dziecko chce mieć dla swoich lalek dach nad głową.

Każdy pokój w twoim domku dla lalek DIY z regału może mieć także inny kolor ścian. Wystarczy papier do pakowania prezentów. Najlepiej przykleić go klejem na gorąco jeszcze przed złożeniem regału.

A co z wnętrzem? Musisz zaopatrzyć się w meble dla lalek. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych zestawów, które z pewnością spodobają się twojemu dziecku. Takie dodatki jak firanki, zasłonki czy dywany możecie zrobić z córką samodzielnie, np. ze skrawków starych materiałów. Zaangażuj w część prac dziecko. Będzie szczęśliwe, kiedy pomoże w tworzeniu domku dla lalek typu zrób to sam.

Jak zrobić domek dla lalek z kartonu DIY?

Jeśli szukasz bardziej budżetowego rozwiązania, to postaw na domek dla lalek z kartonu DIY. Do jego przygotowania niezbędne będą:

 • duży karton (najlepiej o następujących wymiarach: 125 cm wysokość i ok. 85 cm szerokości – wtedy zmieszczą się nawet lalki Barbie)
 • dodatkowe kartony, np. po butach (wytniesz z nich przegródki pokoi, a także dach)
 • papier do pakowania prezentów (z niego zrobisz tapety w każdym pokoju, a także ozdobimy domek na zewnątrz)
 • taśma klejąca
 • klej na gorąco
 • nożyczki
 • ołówek
 • miarka

Jak zrobić domek dla lalek z kartonu krok po kroku:

 1. Dzielimy pokoje. Najpierw dokładnie zmierz karton i podziel go na równe kwadraty, przyszłe pokoje domku. Możesz wyznaczyć ich granice ołówkiem.
 2. Pora na tapety w twoich pokojach. Sami zdecydujcie, jaką tapetę w którym pokoju zrobicie.
 3. Wykorzystaj także papier do pakowania, aby obkleić domek na zewnątrz.
 4. Z przygotowanych pudełek po butach wytnij przegródki do pokoi. Przyklej je wewnątrz domku.
 5. Pora na dach. Z innego kartonu wytnij trójkąt odpowiadający szerokości twojego domku. Wytnij także dwa prostokąty – przykleisz je do wyciętego trójkąta i zrobisz z nich zadaszenie. Wszystkie elementy sklej razem i przyklej do domku.
 6. Meble możesz zrobić samodzielnie, np. z mniejszych opakowań po lekach czy zapałkach. Inną alternatywą jest też kupienie już gotowego wyposażenia.