Data publikacji:

Jak zrobić laurkę dla mamy?

 Laurka zaprojektowana i stworzona samodzielnie zmiękczy niejedno serce! Pociecha, która wykonuje własnoręczny podarek, w swoją pracę wkłada wiele miłości i zaangażowania. Tworzenie oryginalnych kartek na różne okazje jest także bardzo kreatywną formą spędzenia czasu. Dziecko nie tylko rozwija motorykę, lecz również dostaje szansę wzbogacić wyobraźnię. Stworzyliśmy poradnik dla opiekunów, w którym podpowiadamy, jak zrobić laurkę dla mamy. Zapraszamy do lektury?
laurka dla mamy

Laurka dla mamy – ręcznie zrobiony podarek

 Mama – to ona potrafi najskuteczniej ukoić, osuszyć łzy i sprawić, że każdy dzień będzie pełen atrakcji, śmiechu i radości. Z okazji jej świąt – niezależnie, czy to urodziny, imieniny, czy może Dzień Matki – warto, by pociecha obdarowała ją tym, co najpiękniejsze, czyli samodzielnie wykonaną kartką od serca. Nawet jeśli nie będzie perfekcyjna, sprawi ogrom radości – zwłaszcza gdy mama dostrzeże, że został poświęcony jej czas. Jak zrobić laurkę dla mamy? Co warto mieć w domu, gdy chcemy wesprzeć pociechę w procesie twórczym?

Nie trzeba dysponować wieloma akcesoriami, by stworzyć efektowną, ciekawą i oryginalną laurkę dla mamy. Ręcznie robioną kartkę wykonamy, sięgając po kolorowy papier dostępny w każdym sklepie papierniczym. Pod ręką warto mieć również kredki, kolorowe flamastry, klej, nożyczki (z zaokrąglonymi czubkami), bibułę. Resztę elementów ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia! Możemy zachęcić pociechę do korzystania ze skrawków materiałów, ozdobnych serwetek, guzików czy nawet makaronu!

Jeśli wspieramy pociechę w procesie twórczym, pozwólmy jej zadecydować, jaki kształt przybierze laurka dla mamy. Rysunek, który wykona dziecko, może mieć bowiem znacznie większy ładunek emocjonalny niż nasz pomysł na staranne wykonanie oryginalnej, czasochłonnej i po prostu zbyt trudnej dla malucha pracy. Wejdźmy w dialog z najmłodszym, zaproponujmy ciekawe rozwiązania i pozwólmy wybrać to, które spodoba się mu najbardziej.
Laurka dla mamy na urodziny, Dzień Matki, imieniny – trzy proste inspiracje Poniżej przedstawiamy propozycje efektownych kartek, które stworzą idealny upominek niezależnie od okazji. Laurka dla mamy na urodziny może być wzbogacona tematycznymi motywami pozwalającymi odróżnić to konkretne święto od innych ważnych wydarzeń.
  • Apetyczne, urodzinowe babeczki
Do wykonania urodzinowej laurki wykorzystajmy bibułki na babeczki. Sztywny, grubszy brystol w formacie A4 złóżmy na pół. „Okładkę” laurki wypełnijmy smakowitymi ciasteczkami. Zamiast rysować każde z nich, wytnijmy z bibułek fragmenty i przyklejmy je do kartki.

Pociecha do tak przygotowanej formy może dorysować wyrośnięte babeczki. Oryginalną i zachwycającą wersję stworzą również doklejone świeczki. Wtedy też warto wykorzystać klej na gorąco (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).
  • Prosta laurka od... serca
Proste pomysły potrafią być najbardziej wzruszające. By wykonać piękną kartkę w kształcie serca, wystarczy wyciąć je z czerwonego kartonu i złożyć na pół. Pociecha tak przygotowaną formę będzie mogła własnoręcznie ozdobić rysunkami i stworzyć laurkę dla mamy na Dzień Matki.
  • Laurka pełna kwiatów!
Jaka jeszcze może być laurka dla mamy? Przedszkole to miejsce, z którego pociechy wynoszą masę inspiracji! Jedną z nich na pewno jest wykorzystanie bibułkowych, malutkich kuleczek do wyklejenia rysunku. Na kartce narysujcie z maluszkiem wazon z kwiatami, a jego formę wypełnijcie kolorową bibułą. Dzięki temu zafundujesz dziecku mnóstwo zabawy!

Jak zrobić laurkę na Dzień Mamy? Efektowna kartka powstanie, gdy nasza pociecha posłuży się formą kolażu, wykorzysta wstążki, gałązki czy nawet muszelki przywiezione znad morza! Im mniej oczywiste rzeczy dziecko wybierze do dekorowania swojego prezentu, tym bardziej zachwyci ukochaną mamę i zadba jednocześnie o pielęgnowanie kreatywności!
Autorka: Anna Mlonka
Autor: Anna Mlonka