Data publikacji:

Jak zrobić walentynkę – instrukcja krok po kroku

Kartka z wyznaniem miłosnym to popularny sposób, by powiedzieć komuś, że myślimy o nim ciepło i jest dla nas wyjątkowy. Jak zrobić walentynkę? To proste i bardzo przyjemne zajęcie.
jak zrobić walentynkę
Zbliża się wyjątkowy czas dla wszystkich zakochanych – tych szczęśliwych w związkach i tych, którym udało się właśnie znaleźć bratnią duszę lub także tych, którzy chcieliby komuś wyznać swoje ciepłe uczucia. 14 lutego – Święto Zakochanych jest ku temu dobrą okazją. Miłosne słowa można przekazać za pomocą walentynki.

Jak zrobić walentynkę? Jak powinna wyglądać? Nie ma tu sztywnych zasad, wszystko zależy od tego, co chcesz przekazać za pomocą walentynki. Możesz kształt serca wyrzeźbić z drewna lub uszyć z czerwonej tkaniny, albo zrobić na drutach poduszkę w kształcie serduszka. Ale możesz też skorzystać z najprostszych sposobów, dzięki którym powstają piękne dowody miłości. Podpowiadamy, jak wykonać dwie łatwe kartki walentynkowe z papieru – dla ukochanej osoby oraz dla koleżanki.

 Potrzebne będą:
  • karton,
  • klej,
  • kolorowe papiery – czerwony, różowy,
  • wycinki z gazet,
  • nożyczki.
Bazą każdej kartki będzie oczywiście kartka grubego papieru. Przygotuj ją – wytnij wybrany kształt i złóż na pół – może to być klasyczny prostokąt, ale może być też np. serce. Teraz zajmijmy się środkiem: wybierz kolor serca, wytnij je – musi być nieco mniejsze niż kartka – i wklej je do środka. Napisz na nim lub narysuj życzenia.

Jak zrobić walentynkę 3D?

By uzyskać efekt trójwymiarowy, musisz mieć więcej serc. Potrzebne będą 3 lub 4 serca o takim samym kształcie – złóż każde z nich na pół i sklej ze sobą połową boków, tak by powstała harmonijka. Następnie pierwszą połowę przyklej na lewej części otwartej kartki, a ostatnią na prawej w taki sposób, by po złożeniu kartki na pół, serca również się składały. To bardzo efektowna kartka – zaskakuje prostotą i jednocześnie pomysłowością. Możesz ozdobić ją dodatkowo czerwoną wstążką lub posypać wnętrze brokatem. Napisz też coś koniecznie od siebie!

Jak zrobić walentynkę dla koleżanki?

Chcesz powiedzieć koleżance, że ją lubisz? Możesz to zrobić, dając jej również walentynkę. To miły gest świadczący o sympatii. Walentynka dla koleżanki będzie nieco inna, niż dla osoby, którą kochamy. Inny będzie też oczywiście przekaz, choć forma również. Na przykład ukochanej osobie możesz wręczyć lub wysłać walentynkę w kształcie serca – taki kształt mówi już wiele, jeśli nie wszystko. Koleżance również możesz dać serce, jednak warto poszukać też innych sympatycznych symboli, które można wyciąć z papieru.

Możesz zrobić np. kartkę otwieraną i wiązaną na tasiemkę. Jest bardzo prosta w wykonaniu, a robi wrażenie. Przydadzą się dwustronna taśma klejąca, paski kolorowego papieru, tasiemka i kartka grubego kartonu. Złóż ją tak, by otwierała się na środku, podobnie jak dwuskrzydłowe drzwi. Na spodniej części podłużnych pasków, które ozdobią „drzwi” i jednocześnie będą wierzchem kartki, naklej tasiemki, mocując je taśmą, na którą z kolei naklej ozdobne paski papieru – powinny się one znaleźć zarówno na zewnętrznej części skrzydeł „drzwiowych”, jak i wewnątrz, by ukryć końcówki tasiemek. Środek karki ozdób wedle własnego uznania – sercami z papieru, rysunkiem, ale możesz też użyć stempli z ciekawym wzorem.
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.