Data modyfikacji:

Jak zrobić piórnik?

Piórnik do szkoły DIY gwarantuje ci, że nikt więcej nie będzie miał takiego samego przyboru szkolnego. Możesz dowolnie dobrać rozmiar, wzory i kolory. Zobacz, jak zrobić piórnik.

piórnik do szkoły

Jak zrobić piórnik?

Wiesz już, jaki plecak szkolny wybrać. A co z pozostałymi przyborami szkolnymi? Jeżeli twoje dziecko lubi się wyróżniać, na pewno ucieszy się z piórnika DIY. Zobacz, jak zrobić własnoręcznie piórnik na długopisy, pisaki, kredki. Piórnik DIY możesz także wykorzystać do przechowywania drobiazgów, takich jak gumki, spinki czy też drobne przybory do szycia.

Jak zrobić piórnik z materiału?

Wykonanie piórnika DIY jest bardzo proste. Sprawdź, jak uszyć piórnik dla dziecka. Do wykonania piórnika DIY będą potrzebne:

 • Kawałek materiału – wymiary materiału zależą od tego, jakiej wielkości chcesz mieć piórnik. W naszym przykładzie użyjemy skrawku o wymiarach 20 × 20 cm. Kolor i rodzaj materiału jest całkowicie dowolny.
 • Kawałek materiału na podszewkę – wymiary muszą być takie same jak dla materiału na zewnętrzną część piórnika. Możesz użyć na przykład bawełny.
 • Zamek błyskawiczny – do materiału o wymiarach 20 × 20 cm będzie potrzebny suwak na około 20 cm.
 • Maszyna do szycia – możesz również zszyć materiał ręcznie, ale będzie to bardziej czasochłonne.
 • Nożyczki do przycinania nici i materiału.
 • Nici do szycia – kolor nici dobierz do koloru materiału, tak by nie były widoczne.

Jak uszyć piórnik – krok po kroku

Jeżeli masz już przygotowane wszystkie niezbędne przybory, pora zabrać się za szycie piórnika DIY. Zobacz, jak zrobić piórnik:

 1. Materiał na część zewnętrzną i materiał podszewki złóż na pół. Zszyj boki dla części zewnętrznej piórnika i podszewki. Jeżeli chcesz, aby piórnik był sztywny, możesz dodatkowo naprasować flizeline na materiał podszewki.
 2. Sprawdź, czy materiał podszewki i części wierzchniej do siebie pasują. Jeżeli część materiału jest nierówna czy odstaje, odpowiednio przytnij materiał.
 3. Pora na wszycie zamka. Przyszyj zamek do części wierzchniej.
 4. Po wszyciu zamka przewróć materiał wierzchni na drugą stronę.
 5. Przyłóż podszewkę do materiału części zewnętrznej. Bardzo ważne jest, aby idealnie dopasować do siebie obie części materiału. W przeciwnym wypadku zamek w piórniku DIY może zahaczać o materiał wierzchni.
 6. Przyszyj materiał podszewki do materiału wierzchniego.
 7. Obróć materiał piórnika na prawą stronę.
 8. Twój piórnik DIY jest gotowy. Jeżeli chcesz, możesz go dodatkowo ozdobić, na przykład brokatem czy kolorowymi naszywkami, tasiemkami.

Jak zrobić prosty piórnik?

Jak widzisz, wykonanie piórnika DIY nie jest trudne. Taki piórnik na pewno zachwyci twoje dziecko. Z naszą prostą instrukcją już wiesz, jak uszyć piórnik na zamek.

Tekst: Redakcja Zrobione Ręcznie