Data publikacji:

Jak zrobić ramkę na zdjęcia DIY?

Zdjęcia pozwalają nam na dłużej zachować w pamięci piękne chwile, a także przypominają miejsca, sytuacje czy osoby, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Kiedyś przechowywaliśmy fotografie w albumach, a teraz coraz częściej gromadzimy je na dysku swojego komputera. A może by je tak wyeksponować, np. w ciekawej ramce? W poniższym wpisie zdradzimy ci kilka patentów na to, jak zrobić ramkę na zdjęcia DIY.

jak zrobić ramkę na zdjęcia

Jak zrobić ramkę na zdjęcia?

Pomysłów na ramkę na zdjęcia DIY jest mnóstwo. Wybraliśmy dla ciebie kilka z nich. Zobacz, jak zrobić własnoręczną ramkę na zdjęcia.

Jak zrobić ramkę na zdjęcia z papieru DIY

Papierowe ramki na zdjęcia DIY to jedne z naszych najprostszych propozycji. Do wykonania tej własnoręcznej ramki na zdjęcia potrzebne będą:

  • stary karton lub tektura
  • nożyczki
  • ołówek
  • klej
  • opcjonalnie lakier do włosów lub bezbarwny lakier do paznokci
  • dodatki – w naszym przypadku to brokat, stare gazety, szpagat, papier do pakowania prezentów

Jak zrobić ramkę na zdjęcia? Najpierw zajmijmy się przygotowaniem naszej podstawy, czyli kształtu ramki na zdjęcia DIY. W Internecie znajdziesz mnóstwo szablonów do pobrania, które później możesz odrysować na kartonie, a następnie wyciąć.

Tektura jest na tyle elastyczna i łatwa do opracowania, że możesz z niej wyciąć naprawdę wiele ciekawych wzorów. Najlepsza będzie własnoręczna ramka na zdjęcia z kilku tektur sklejonych ze sobą, np. z trzech warstw. Dzięki temu będzie bardziej wytrzymała i sztywna.

Pora na dodatki. Najpierw wykonamy ramkę brokatową. Wystarczy, że na tekturę naniesiesz sporą ilość płynnego kleju. Następnie z każdej strony dokładnie obsyp ramkę brokatem. Całość utrwal lakierem do włosów lub bezbarwnym lakierem do paznokci.

Kolejna propozycja na stylową ramkę na zdjęcia DIY to ozdoba w retro klimacie, czyli ze starych gazet. Jak zrobić taką ramkę na zdjęcia? Wybierz kształt i wytnij ramkę. Ważne, aby była grubsza, tak jak robiliśmy to wyżej.

Teraz przyklej do niej stare gazety. Najlepiej sprawdzą się wycinki nałożone jeden na drugi – ramka będzie wyglądać naturalniej i ciekawiej. Gotowe! Tym samym sposobem stworzysz ramkę z papieru do pakowania prezentów.

A co powiesz na ramkę w naturalnym klimacie ze szpagatu? Na tekturową formę nałóż klej. Teraz opleć ją równomierne szpagatem. Jeśli użyjesz cienkiego sznurka, to będziesz mieć nieco więcej pracy. Możesz także zdecydować się na grubszą linkę przypominającą szpagat.

Teraz tylko klej musi wyschnąć i ramka na zdjęcia DIY gotowa. Możesz oczywiście ozdobić ją na wierzchu, np. gałązką świerku czy plastrem suszonej pomarańczy.

Jak zrobić ramkę na zdjęcia z makaronu?

Ramka na zdjęcia DIY z wykorzystaniem surowego makaronu może wyglądać naprawdę obłędnie! Co będzie ci potrzebne do jej wykonania?

  • ramka wykonana z papieru lub klasyczna, drewniana dostępna w większości sklepów internetowych
  • dowolny makaron – polecamy jednak mniejsze formy, spaghetti nie będzie prezentować się tak efektownie jak np. kokardki
  • klej na gorąco
  • złoty lub srebrny spray

Jak zrobić samemu ramkę na zdjęcia? Gotową ramkę pokryj podgrzanym klejem. Najlepiej, jeśli będzie go sporo – wtedy makaron dobrze się trzyma i nie odpada przez długi czas.

Pora przykleić makaron. Wybieraj kluski zachowane w całości – te połamane nie będą prezentować się tak efektownie. Gdy już cała ramka na zdjęcia DIY będzie pokryta makaronem, to musisz odstawić ją do wyschnięcia na przynajmniej 30 minut. Po tym czasie spryskaj ramkę sprayem. Następnie ponownie daj jej wyschnąć. I gotowe!

Jak zrobić ramkę na zdjęcia z klamerkami?

Ramka na zdjęcia ze sznurkami i klamerkami to ostatni HIT! Chcesz wiedzieć jak ją zrobić? Obejrzyj poniższy filmik.

Własnoręczna ramka na zdjęcia to świetny pomysł na drobny podarunek dla przyjaciółki, na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy czy zabawę z dzieckiem w deszczowy dzień.