Data publikacji:

Lubisz ezoterykę? Wróżbiarstwo to twoje hobby? Sprawdź, jakie akcesoria pomogą ci je rozwinąć

Kto z nas nie chciałby poznać przyszłości? Wiedzieć, co się wydarzy. Móc przygotować się na zmienne koleje losu. Być pewnym, w jaki sposób rozwiąże się określona sytuacja. Kto z nas nie chciałby, żeby los zawsze mu sprzyjał? Czy wierzy się, czy nie wierzy w takie pojęcia jak szczęście i pech, lepiej gdy sprzyja nam to pierwsze. Mówi się, że nawet jeśli urodziłeś się pod gwiazdą całkiem zwyczajną, wesprą cię przedmioty posiadające szczególną moc.
Wróżbiarstwo jako zabawa wciąż praktykowane jest w określone dni roku jako ukłon w stronę rodzimego folkloru. Andrzejki, Wigilia, Noc Świętojańska... Traktowane jako hobby może być praktykowane codziennie. Zajrzeć za tę tajemniczą zasłonę? Właściwie, czemu nie tarot, wróżby i numerologia to nie tylko świetna zabawa, ale być może również sposób na odkrycie swojej przyszłości. 

Karty tarota – jaką talię wybrać?

Typowy tarot to zestaw ilustrowanych kart złożony z 78 elementów, z których 22 określa się jako Wielkie Arkana, a 56 jako Małe Arkana. Każda karta podpisana jest właściwym określeniem: Panna na koniu, Koło Fortuny, Księżyc... Tarocista rozkłada karty i z układów wyczytuje bieg przyszłych, teraźniejszych i przeszłych wydarzeń, a także określa najlepszy sposób postępowania.

Tarot przez miłośników ezoteryki jest uznawany za metafizyczne odzwierciedlenie rzeczywistości, za kompas, który wskazuje odpowiedni kierunek. Niektórzy porównują go do sesji psychoterapeutycznej. Bo ponoć tarot nie zdradza tajemnic przyszłości, ale podpowiada, w którym miejscu w sobie szukać źródeł zadawanych pytań.

Możesz wybrać różne talie. Ceny różnicują się w zależności od ilości kart. Jedną z najbardziej popularnych talii na świecie jest Rider Waite Tarot.
Ciekawą propozycją są talie tarota ozdabiane dziełami znanych artystów. Lubisz Alfonsa Muchę? Odpowiednia talia kart tarota przeniesie cię w świat czeskiej secesji.

A może cenisz prace amerykańskiej graficzki Anne Stokes? Talia tarota z jej ilustracjami to przykład fantasy pierwszej klasy


Więcej o samym tarocie możesz przeczytać w jednej z wielu dostępnych na rynku pozycji dotyczących tej tematyki.


Karty tatota przechowuj w specjalnym woreczku

Czym są runy?

Jest to alfabet używany kiedyś przede wszystkim przez ludy germańskie, także w obrzędach magicznych (staronordyckie słowo „run” oznacza tajemnicę). Według mitologii runy podarował ludziom sam Odyn.

Mogą być talią kart, dzięki którym powstają prognozy i podsumowania podobne do tych, które tworzy się za pomocą tarota. Ale nie tylko. Alfabet runiczny składa się z 24 symboli i jednej runy pustej.
Bardzo często poszczególne runy znajdziesz wygrawerowane na przedmiotach, które możesz nosić przy sobie. Nie da się z ich pomocą określić przyszłości. Mają one spełniać funkcje amuletów i talizmanów. Pierścień z runami mógłby zapewnić ochronę przed nieszczęściami oraz wzmocnić poczucie własnej wartości.

Metalowe, srebrne, pozłacane lub drewniane wisiorki dodałyby mocy określonym wartościom run. Niektórzy wierzą, że runa Gebo pomoże przyciągnąć harmonijną miłość – nosi się ją dla ochrony związku. Runa Dagaz ułatwi osiągnięcie życiowych celów. Runa Kenaz – namiętność.

Czym różni się amulet od talizmanu?

Przedmioty w kształcie runy lub z runicznym grawerem mogą być amuletem lub talizmanem. Jaka jest różnica między tymi dwoma przedmiotami? Według ekspertów w dziedzinie ezoteryki, amulet tylko chroni, natomiast talizman przede wszystkim przynosi szczęście. Jeśli lubisz nosić przy sobie przedmioty, o których mówi się, że posiadają takie właściwości, wybierz jeden z wisiorów lub figurkę.
Znanym amuletem jest Pierścień Atlantów, który dzięki wyrzeźbionym na obręczy symbolom ma chronić właściciela przed złą energią. Symbolika wywodzi się rzekomo z jednej ze starożytnych cywilizacji. Grawer to tzw. „fale kształtu”, które neutralizują „złe wpływy”.

Interesującym przykładem talizmanu jest Maneki Neko. To kot szczęścia – uwielbiana przez japończyków figurka symbolizująca dobrobyt. Maneki Neko podnosi łapkę, by przywołać domowe szczęście.

Czy można wróżyć wahadełkiem?

A właściwie „wahadłem”. Można. Wahadło to przyrząd wykorzystywany przez radiestetów, który ma doprowadzać do uzyskania równowagi energetycznej. We wróżbiarstwie hobbystycznym może natomiast być przekaźnikiem odpowiedzi na frapujące cię pytania

Podobno wahadło umieszczone nad lewą dłonią zacznie wykonywać ruchy, kiedy będzie znało odpowiedź. Ruch kolisty w prawo oznacza „tak”, w lewo „nie”. Ruch eliptyczny w prawo to „chyba tak”, w lewo - „chyba nie”. Brak ruchu wahadła informuje o braku odpowiedzi. A przynajmniej tak uważają osoby, które wierzą w jego magiczną moc.

Jak działa kryształ górski?

Ezoteryka podpowiada również, że oprócz amuletów i talizmanów warto otaczać się kamieniami o szczególnej mocy. Najpotężniejszym kamieniem szlachetnym jest według niej kryształ górski. Ma mocno oczyszczać: ciało, umysł oraz pomieszczenia.

Ma również pochłaniać niekorzystne wibracje oraz energetyzować czakramy. Jako amulet odbija negatywne wibracje: zawiści i złorzeczeń. Możesz także próbować pracować nad sobą, wizualizując, że przemiana jaka w tobie zachodzi, przypomina przejście światła przez kryształ.
Wróżbiarstwo i ezoteryka to temat rzeka. Dla jednych to niecodzienne hobby, dla innych styl życia. Mnogość akcesoriów dostępnych na rynku z pewnością wesprze i jedną i drugą grupę.
Autor: Barbara Szega